• Головна
  • Що думають маріупольці про долю «путінських новобудов». Опитування
17:09, 20 січня 2023 р.
Надійне джерело

Що думають маріупольці про долю «путінських новобудов». Опитування

Що думають маріупольці про долю «путінських новобудов». Опитування

Російські загарбники побудували вже два житлових мікрорайони в Маріуполі – на вул. Купріна і на Черьомушках. Будують великий окремий будинок на вулиці Сонячній, на місті демонтованого будинку. Також ведеться будівництво в Кальміуському районі і на проспекті Миру.

Будинки, які вони встигли ввести в експлуатацію, досі стоять напівпорожніми. Лише близько 200 родин отримали ключи від тих квартир загалом – причому, без права власності. Бо ні продати, ні подарувати, ні передати дітям – нічого з цього маріупольці не можуть. Це не їхнє житло.

Крім того, воно неякісне. Фундаменти зводились лише за місяць, не було часу витримувати технології. Будівельні матеріали – дешеві. 

Росіяни кажуть, що строк експлуатації цих будинків – 50 років. Але у українських будівельників, з якими ми поспілкувались, є великі сумніви і в цих термінах.

Тож що робити з цими новобудовами, коли українська влада повернеться в Маріуполь? 

Свою думку з цього питання ми виказали тут. Але зібрали і ваші думки, маріупольці. Збирали коментарі в соціальних мережах, ставили прямі запитання. І ось які відповіді отримали. Читайте! 

Євген Ануфрієв

В центрі Лівого, на площі був пам'ятник "Кедьі Ильича". Половина ніг від бувшого до того Членіна (мається на увазі пам’ятник Леніну - ред). Стояв цей Членін прямісінько по центру на початку алеї, напроти "Азовстальского глобусу" на підставці.

В мене була біла «п'ятірка» та парашутна стропа. Однією туманною ніччю восени 2013-го я під'їхав та зачепив той пам’ятник.

Але тягнути не став. Відчепив та уїхав. Було трохи лячно, але головне та вирішально було не це.

То було б не правильно. Бо всі люди мали приймати у тому участь. Чи хіба робити це вдень, що б не виглядало не чесно.

У 2014 хтось таки зробив це вночі, але залишились ніжки на постаменті.

Вслід за цим, влада повісила сором'язливу табличку про "реконструкцію", а потім також тихесенько знесла залишки.

Це все я до чого пригадав…

Фізичний демонтаж цих «путінок», хоча б початковий етап, має стати частиною публічною подією. Може навіть в рамках якогось фестивалю, з вивозом на кордон для укріплення захисних споруд.

Щось таке, але максимально публічне та за участю людей.

Це шанс змити пляму мародерки (не харчів), іще пригадайте як люди просто розібрали Пошту №2 у центрі де потім "випадково" виросло Савчуковскье капище. (Саме на цьому капищі, умовно, була принесена жертва маріпольського суспільства, і це окрема об'ємна історія). Його треба те ж знести. І це набагато важливіша та складна справа, ніж очевидні "путінки".

Іван Станіславський

На мою особисту думку, якщо ці будинки здатні виконувати свою функцію, то вони мають право на існування. Бо дефіцит житла є і буде. Проте на цей аргумент один з професійних будівників сказав, що умови, в яких вони зводились, суперечать поняттю "якісне житло" з точки зору відповідності технології. Тобто це такі "потьомкінські селища", з якими в майбутньому буде дуже багато проблем. Якщо це правда, то сенсу лишати їх нема. Коротше, мені здається що тут повинна вирішувати громада, виходячи з умов які будуть на момент звільнення міста.

Анонімний коментар

Оставить эти новостройки для заселения туда строительных бригад, которые будут заниматься после военным восстановлением Мариуполя! А потом уже снести.

Що думають маріупольці про долю «путінських новобудов». Опитування, фото-1
Що думають маріупольці про долю «путінських новобудов». Опитування, фото-2

Світлана Коптєва

Треба ламати все, що має відношення до росії, зроблено її грошима чи руками її громадян. Мене бісить, коли я думаю, що мені доведеться повертатись в Маріуполь і кожного дня бачити цю «історію відновлення» від росіян.

Я розумію, що житла буде не вистачати. Але я краще певний час буду жити по знайомих, але не заселюсь в ті стіни. Вони прокляті так само, як і росіяни – до сьомого коліна. Не буде в тих будинках ні для кого щастя. Така моя думка.

Олег К.

Снести эту мерзость всю под ноль. Даже кирпичи вывезти на кордон и вывалить на капацскую сторону. Мариуполь был, есть и будет Украиной

Що думають маріупольці про долю «путінських новобудов». Опитування, фото-3

Олена Золотарьова

Зараз сприймаю ці новобудови російські як початок репарацій. Після звільнення треба провести експертизу, чи всіх будівельних норм дотримано і, якщо це доміки Наф-нафа, знести. Якщо будівлі нормальні, то відвести їх під соціальне житло для наших військових, приміщення для патріотичних організацій на кшталт Пласту, військові ППД або зробити там музеї війни. Але судячи з того, що фундаменту там не закладалось і все будувалось нашвидкуруч, то знесення неминуче.

Ольга Матвієнко

Знищити, щоб і духу їхнього не було, як повернеться Україна.

Що думають маріупольці про долю «путінських новобудов». Опитування, фото-4

Алекс Захаров

Ну так-то да - сносить нужно. Даже "отремонтированные" сносить нужно. Я тут показывал эстонскому строителю видосы ваши, там и мой дом попадал. Ну он сказал - все сносить, даже если +/- целое -- трубы там советские внутри, а в городе будет на 80% точно все новое. Значит, трубы эти оставлять нельзя,  и дешевле просто снести, чем менять в полуруинах.

Іван Романенко

Лично я в Мариуполь уже не вернусь. Но мне бы хотелось, чтобы город отстраивался по единому плану. Чтобы была какая-то общая концепция, которой бы подчинялось каждое здание в Мариуполе. Новом Мариуполе. Российское натыканное куда попало – точно не может быть частью этой концепции. Это оккупантская архитектура. 

Хотя, конечно, с практической точки зрения, пока не построили новое, можно и эти дома оставить. А потом, когда будет куда заселять людей, нужно будет демонтировать.

От россии не должно остаться и следа. Только мемориалы в память о той трагедии, которую она принесла в мой город.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...