• Головна
  • «Брудна» білизна. Маріупольська міська рада закупила подушки та ковдри для переселенців за найвищою ціною
17:35, 28 листопада 2022 р.
Надійне джерело

«Брудна» білизна. Маріупольська міська рада закупила подушки та ковдри для переселенців за найвищою ціною

«Брудна» білизна. Маріупольська міська рада закупила подушки та ковдри для переселенців за найвищою ціною

Маріупольська міська рада для допомоги переселенцям з Маріуполя вирішила закупити подушки, простирадла, ковдри, рушники тощо. Загалом 19 тисяч 500 комплектів. Виконком оголосив тендер і вийшов з ним на площадку системи «Прозорро». Проте економії не вийшло. Виконком дискваліфікував всіх постачальників, хто запропонував найнижчу ціну. 

Стартова ціна від міськради на придбання комплекту з двох подушок і ковдри склала 1025 грн за комплект. 

Початкова ціна за комплект з постільної білизни та рушника – 2082 грн.

Мінімальний крок для пониження ціни складав 10 грн на кожному з комплектів. 

«Брудна» білизна. Маріупольська міська рада закупила подушки та ковдри для переселенців за найвищою ціною, фото-1
«Брудна» білизна. Маріупольська міська рада закупила подушки та ковдри для переселенців за найвищою ціною, фото-2

В результаті найнижчу ціну надала маріупольська компанія ТОВ «Біг-Магнат». Це дистриб’ютор постільної білизни та текстилю, який через війну виїхав за межі Маріуполя і продовжує працювати в України.

Вартість комплекту ковдри та двох подушок від маріупольського дистриб’ютора – 800 грн., а комплекту постільної білизни – 1574 грн.

Тобто економія, яку міг би отримати виконком Маріупольської міської  - 733 грн на кожному з комплектів, загалом - близько 15 млн грн. Міг, але не отримав.

Окрім маріупольського постачальника, в тендері брали участь ще три виробника постільної білизни, які пропонували ціну нижчу за стартову. Проте всі вони були дискваліфіковані. Причина для дискваліфікації – невідповідність до санітарних вимог.

Ось ці вимоги

Компанія «БІГ Магнат» подала скаргу на проведення закупівлі, бо вважала причини для дискваліфікації надуманими та такими, що не відповідають дійсності. 

Ми зв’язались з керівником ТОВ «БІГ Магнат» Антоном Шаталовим, і він пояснив, що маріупольська міська влада використала санітарні вимоги як привід для дискваліфікації. Насправді, запевняє він, його продукція повністю відповідає всім санітарним вимогам, в тому числі і тим, які висунули до учасників тендеру в маріупольському муніципалітеті.

Антон Шаталов стверджує, що його продукція не відрізняється від тієї, що в результаті виграла в тендері. 

Він наголошує: його продукція якісна, не шкідлива для здоров’я.

«Замовник, Маріупольська міська рада, вирішив нас дискваліфікувати, посилаючись на невідповідність норм ДСаПін у розділі інтенсивність запаху. У свою чергу хочу зауважити, що наша компанія надала всі документи на відповідність усім законним нормам та підтвердження якості продукції. Надали сертифікати ISO; Висновки державної санітарної служби; більше, мною додатково було запропоновано провести експертизу на кожну партію товару перед поставкою до центрів «ЯМаріуполь». Але замовника це не хвилювало, оскільки вже був «свій» постачальник. І мою компанію всіляко намагалися дискредитувати, щоб ми не виконали тендер. Як представник однієї з текстильних фабрик хочу зауважити, що сировину з якої виготовляємо продукцію ми і наші конкуренти, чиї інтереси так пролобіювала наша міська рада, ІДЕНТИЧНА.  І говорити про шкоду чи якість продукції в даному випадку не актуально!» - наголосив Антон Шаталов.

Саме тому він вирішив подати скаргу на результати торгів. І це викликало реакцію в міськраді. Шаталова звинуватили у зриві тендеру, фактично в провокації. Ось яке повідомлення з’явилось в Телеграм-каналі центрів «ЯМаріуполь».

«Комусь війна, а для когось спосіб збагатитися – навіть на переселенцях. Тендер, оголошений Маріупольською міською радою на закупівлю теплих наборів для маріупольських родин – намагався зірвати один з учасників, тим самим лишити маріупольців необхідних на зиму речей.

Тендер на постільну білизну виставили у «Прозорро». Під час нього дискваліфікували одного з учасників. Його документи не відповідали технічним вимогам – інтенсивності запаху. Учасник мав час оскаржити умови тендера чи подати скаргу до антимонопольного комітету. Натомість він о 23:30 останнього дня подав вимогу, ймовірно, з метою не отримати вчасно відповідь та затягнути строки закупівлі. Йому це не вдалося».

Антон Шаталов каже, що дійсно мав намір подати скаргу до Антимонопольного комітету, але на це у нього просто не вистачило грошей.

«З питання, що моя компанія нібито хотіла зірвати торги, хочу повідомити, що ми діяли суто в рамках закону та регламенту тендерної процедури і про жодні зриви тендеру не йшлося! Це не в нашій компетенції! Скасувати чи передумати може лише замовник, учасник у разі не грає ролі. Багато хто запитує, чому не оскаржили рішення в Антимонопольному комітеті. Пояснюю, все просто: вартість даної процедури 170 000грн! На превеликий жаль, зайвих грошей я не маю, все зруйнували в Маріуполі. Все, що могли,  - це подати оскарження на самому майданчику, що ми зробили в строки і за тендерною процедурою».

Додамо, що переможець конкурсу, ТОВ "ТК-Домашній Текстиль", виграв тендер саме з тією ціною, яку проголосила як стартову міська влада Маріуполя. Це може бути аргументом на користь попередніх домовленостей між муніципалітетом та компанією.

Про ТОВ "ТК-Домашній Текстиль" відомо, що компанія зареєстрована в Києві в 2012 році. Має філію в Одесі. Це крупний постачальник. Згідно з даними системи YouControl, зв’язків з публічними особами, політиками не виявлено.  В 2021 році компанія отримала чистого прибутку в розмірі 16 млн 211 тис.грн. Має хорошу репутацію.

«Брудна» білизна. Маріупольська міська рада закупила подушки та ковдри для переселенців за найвищою ціною, фото-3

Власник компанії Олександр Соколовський - є членом ради директорів у Спілці українських підприємців. 

Був одним із лоббістів боротьби з корупцією на Укрзалізниці та одним з ініціаторів створення системи прозорих закупівель Прозорро.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Михайло Вершинін
51,2%
Вадим Бойченко
16,6%
Степан Махсма
4,1%
Петро Андрющенко
11,0%
Михайло Когут
12,0%
Олександр Лашин
5,2%
#Маріуполь #Ямаріуполь
Останні новини
live comments feed...