• Головна
  • Етапи архітектурного проектування
Новини компаній
07:00, 5 листопада 2022 р.

Етапи архітектурного проектування

Новини компаній

Архітектурне проектування є основним етапом будівництва будівель будь-якого типу, як житлових приміщень, так і будівель нежитлового фонду. У процесі проектування архітекторами враховуються всі функціональні особливості об'єктів будівництва із дотриманням усіх необхідних вимог нормативних актів та документів. Архітектори оформлюють оптимальне вирішення задачі будови у формі архітектурного проекту.

З урахуванням відповідності нормативів ДСТУ та побажань замовника проектування будівель відбувається у кілька етапів:

1. Вихідне завдання проектування. Починається проектування будь-якої будівлі із зустрічі замовника та виконавця проекту безпосередньо на ділянці роботи. Виконавець вислуховує вимоги замовника та проводить детальний огляд місцевості та ландшафту території. Інформація, що отримується виконавцем формує документ, який носить назву «завдання на проектування».

2. Ескізний проект. На цій стадії відбувається розрахунок техніко-економічних показників для визначення оптимальних архітектурних та функціональних варіантів вирішення у процесі будівництва об'єкта. Розробляється приблизна схема та зовнішній вигляд запланованого до будівництва будівлі. Замовник надає пояснювальну записку, проекти поверхів, варіант генплану, схематичний розріз, план фасаду і фотомонтаж, що враховує навколишню будівлю територію.

3. Проект. Погоджувальна стадія проектування будівлі включає генеральний план, варіанти організації рельєфу, докладний план озеленення території та благоустрою, основні архітектурно-будівельні рішення, план кожного поверху, фасаду, покрівлі, варіанти рішення інженерного забезпечення будівлі, варіанти пристрою інженерного обладнання та комунікацій, ступінь впливу на навколишнє середовище та кошторисну документацію.

4. Робоча документація для будівництва. Цей етап важливий для визначення кошторису під час будівництва та якісного виконання будівельно-монтажних робіт. Характеризується детальним опрацюванням необхідних рішень для вузлів, спеціальних декоративних елементів, специфікації виробів та матеріалів. Відбувається розробка робочої документації, яка затверджується на третій стадії планування.

5. Нагляд за будівництвом будівлі. На цьому етапі будівництва виконавець повністю контролює хід робіт, відповідність цих робіт раніше розробленим планам, фіксує відхилення у спеціальний журнал та здійснює коригування у проектних рішеннях, а також бере участь у процесі вибору будматеріалів.

За матеріалами s2s-architect.com

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#S2S-Architect
live comments feed...