Встановлення охоронної сигналізації: які датчики варто мати
Останні дані зі звітів поліції показують, що за кілька років, коли безпека українських домогосподарств покращилася, кількість крадіжок зі зломом знову збільшилася. Ця тривожна тенденція має дати їжу для роздумів усім, хто запитує про доцільність системи безпеки для квартири від злодіїв.
Охорона квартири, адаптована до ситуації
Щоб забезпечити безпеку собі та близьким, варто поставить квартиру на охрану харьков, що має на увазі встановлення сигналізації та виїзд за необхідності групи реагування. Необхідно пам'ятати, що не існує системи, яка б забезпечувала 100% захист. Однак правильно підібрана та встановлена може ускладнити роботу зловмисника та збентежити його.
Плануючи монтувати захист від злодіїв у квартирі, варто почати з професійного плану, адже не кожна будівля потребує однакового. Це завдання слід довірити спеціалізованій охоронній компанії, яка оцінить рівень загрози та підбере для неї відповідні рішення. По-перше, експерти враховуватимуть профіль членів домогосподарства. Заможні люди, власники розкішних особняків, автомобілів впадають в око, залучаючи грабіжників. Аналогічно і з розташуванням будинку — що він далі від сусідів, то більшої охорони вимагає. Важливими є й особливості самої будівлі, в т.ч. її форма. Чим складніша — в ній вигини, еркери з вікнами, — тим більше потрібно додаткових пристроїв для захисту квартири.
Саме вікна, особливо балкона або тераси, а також вхідні двері вимагають особливої уваги, адже через них найчастіше проникають грабіжники. Чим більше отворів у стінах, тим більше безпеки потрібно спланувати. Що стосується приватної власності, елементи охоронної сигналізації розміщують не лише по периметру будівлі та в будинку, а й на території.
Два варіанти забезпечення безпеки
Зважитися на сигналізацію можна як при будівництві будинку, так і в заселеній квартирі. У другому варіанті рекомендується, щоб компоненти системи охоронної сигналізації (пристрої управління, датчики та сигналізатори) зв'язувалися один з одним по радіоканалу. Завдяки цьому не потрібно прокладати кабелі між окремими елементами установки, як у провідній системі. Таким чином, ми уникнемо клопоту з вирізанням отворів у стінах, щоб сховати кабелі. На стадії будівництва з цим проблем немає, адже під штукатуркою ховаються різні інсталяції. Інший варіант — прокладання кабелів в електромонтажних рейках по поверхні стін та стель, але це не рекомендується з естетичних міркувань.
Дротова установка дешевша і надійніша, ніж радіоустановка. Буває, що датчики втрачають радіус дії. Крім того, в бездротових пристроях необхідно час від часу змінювати батарейки. Бездротовий тип варто вибирати через те, що його можна модифікувати у процесі експлуатації. Дуже зручно, коли, наприклад, встановлюємо додаткові датчики або змінюємо їх положення навіть після перестановки.
Найбільш важливі елементи сигналізації
Не можна не почати з характеристик компонентів охоронної сигналізації з пульта керування. Це найважливіший пристрій у системі, що відповідає за прийом та обробку сигналів від датчиків. Саме він включає тривогу та надсилає інформацію про це в охоронне агентство у разі виникнення будь-якої незвичайної події.
Для зв'язку з ПК використовуються такі пристрої:
клавіатури;
безконтактні картки;
тривожна кнопка у квартирі.
Вони дозволяють активувати, деактивувати систему та програмувати встановлення. У їхнє завдання також входить надання інформації про спрацювання сигналізації та про всі події, зафіксовані системою.