• Головна
  • Ще один морг під відкритим небом. В Маріуполі окупанти складують тіла померлих на траві біля лікарні, - ФОТО
11:01, 6 вересня 2022 р.
Надійне джерело

Ще один морг під відкритим небом. В Маріуполі окупанти складують тіла померлих на траві біля лікарні, - ФОТО

В Маріуполі окупанти влаштували нову ділянку моргу під відкритим небом. Тіла померлих окупанти  складують на траві, на відкритій, неогородженій ділянці на території лікарні №1 в Кальміуському районі міста.

Морг під відкритим небом розташований  між лор-відділенням, опіковим відділенням та колишнім моргом.

Приватні будинки знаходяться буквально в 20 метрах від цієї площадки. Сморід не дає дихати людям, які мешкають поруч.

«Ми не розуміємо, що відбувається. Одна справа, коли стріляли. Зараз не стріляють, а людей продовжують звозити і кидати прямо на траву. Спека, мухи. Вони на сонці тут розкладаються. Це якись суцільний жах. Невже не можна хоча б в якесь приміщення занести тіла? Це ж така неповага до смерті. Така неповага до людей» - не можуть стримати гніву місцеві мешканці.

Нам вдалось зв’язатись з родиною пані Світлани, яка поховала свого дідуся. Вона сама зі Старого Криму. Коли дідусь помер, приїхали з місцевої поліції зафіксувати факт смерті.

«Ми благали їх, щоб вони зафіксували і нікуди не забирали. Дали нам можливість поховати старого на кладовищі. Але поліцейські не погодились. Вчора ми прийшли забирати тіло дідуся. І те, що ми побачили – це ж просто жах. Немає слів. Тіла лежать просто на траві! 

Нам видали тіло в закритій труні. Ми за це ще й заплатили близько 20 тисяч російських грошей. Мається на увазі, за послуги моргу та труну. Ми попросили, щоб нам труну відкрили, бо через те, що відбувається навколо, у нас з’явились сумніви, а чи взагалі нашого родича нам віддали. Виявилось, що все ж таки нашого. Але ми віддали тіло в морг в нормальному стані, а забрали – синього. Я не можу про це спокійно розповідати. 

Я розумію, коли були бойові дії… Але ж зараз бомби на місто не падають. Невже місць у моргах не вистачає? Я не розумію. Але все, що я побачила, - так не має бути в людському світі», - зі сльозами каже жінка.

Нагадаємо, що Маріупольська міська лікарня №1 потрапила під авіаційний та ракетні обстріли. Більша частина будівель зруйнована. Зараз лікарня не працює. Окупанти використовують одне з вцілілих приміщень лікарні в якості моргу. Крім того почали відновлення одного з корпусів.

Але, вірогідно, морг замаленький. Рівень смертності в Маріуполі дуже високий через поширення інфекційних хвороб та погане медичне обслуговування.  Тож тіла вже нема де складувати. Тому їх і виносять прямо на вулицю.

Наразі, за даними місцевих мешканів, з якими розмовляв 0629, тіла померлих на територію лікарні №1 звозять не тільки з Кальміуського району, а і з селищ навколо міста, а також частково з Центрального району Маріуполя.

А так виглядала лікарня до початку війни.

Ще один морг під відкритим небом. В Маріуполі окупанти складують тіла померлих на траві біля лікарні, - ФОТО, фото-5
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #морг
live comments feed...