• Головна
  • Влада Петербурга хоче встановити монумент Невському у Маріуполі
15:23, 26 серпня 2022 р.
Важко повірити

Влада Петербурга хоче встановити монумент Невському у Маріуполі

Влада Петербурга заявила про плани встановити пам'ятник їхньому Олександру Невському у окупованому Маріуполі. Пам'ятник планують художньо підсвічувати.

Про це повідомляє пропагандистський ресурс РИА Новости, з посиланням на пресслужбу адміністрації губернатора Петербурга.

Зазначається, що окрім пам'ятника, спеціалісти з Санкт-Петербургу займуться проектуванням та будівництвом зруйнованого після російського авіанальоту драматичного театру на Театральній площі. 

У планах окупантів також "відновлення Парку 50-річчя перемоги, готелю, житлових будинків".

Яка сума виділятиметься з бюджету Петербурга на відповідні "проєкти" в окупованому російськими військами місті, влада не каже.

У червні російський Петербург оголосив себе містом-побратимом Маріуполя. А колаборант і гауляйтер Маріуполя Костянтин Іващенко навіть підписав відповідну згоду з з губернатором Петербурга Олександром Бегловим.

Нагадаємо, що монумент Невському окупанти хочуть встановити на місці жалобного меморіалу пам’яті маріупольців, які загинули за рідне місто та Україну. На початку серпня окупанти почали руйнувати меморіал.

Коментар 0629: зазначимо, що ця історична особистість ніякого відношення до Маріуполя не має. Князь Олександр Невський — російський полководець,, який удостоївся літературної повісті про свої діяння, канонізований церквою незабаром після смерті.

Він — другий син великого князя Ярослава Всеволодовича, правнука Мономаха. Отроцтво і юність Олександр в основному провів у Новгороді.

У 1236 році Ярослав поїхав на князювання до Києва, який номінально продовжував вважатися столицею всієї Русі. З цього часу Олександр став самостійним новгородським князем і в перші роки займався зміцненням міста.

Загальну славу Олександру принесла перемога, яку він здобув на березі Неви, в гирлі річки Іжори 15 липня 1240 року над шведським загоном. 

У 1725 році імператриця Катерина I заснувала орден Олександра Невського — одну з найвищих нагород Росії, що існували до 1917 року. А в 1942 році під час Великої Вітчизняної війни був заснований радянський орден Олександра Невського (єдиний радянський орден, названий ім'ям діяча епохи російської середньовіччя). Їм нагороджувалися командири, що проявили особисту відвагу і забезпечили успішні дії своїх частин.

Канонізований РПЦ у лику «благовірний». Образ Олександра Невського часто використовувався і використовується російською владою з пропагандистською метою ще з часів Петра І

Читайте також:

Замість пам’ятника загиблим маріупольцям – монумент Олександру Невському. Окупанти назвали меморіал фонтаном і демонтують, - ФОТО

Окупанти швидко відновити Маріуполь більше не обіцяють. Скільки років знадобиться, щоб відбудувати місто – на прикладах Сталінграда та Грозного, - ФОТО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...