• Головна
  • Окупанти швидко відновити Маріуполь більше не обіцяють. Скільки років знадобиться, щоб відбудувати місто – на прикладах Сталінграда та Грозного, - ФОТО
12:15, 17 серпня 2022 р.
Надійне джерело

Окупанти швидко відновити Маріуполь більше не обіцяють. Скільки років знадобиться, щоб відбудувати місто – на прикладах Сталінграда та Грозного, - ФОТО

На фото російського видання - зруйнований Грозний

На фото російського видання - зруйнований Грозний

Окупанти прийшли до тями. Раніше вони обіцяли за рік відновити Маріуполь, а до кінця роки – всі основні комунікації. Але більше не обіцяють.

«Маріуполь може бути повністю відновлений за три роки, – тепер вже заявляє «віце-прем'єр ДНР» Євген Солнцев в інтерв'ю російському виданню ТАСС.  - Загалом, заданий добрий темп відновлення. Відмобілізувалися підрядники, військові будівельники, що дуже добре відмобілізувався Санкт-Петербург. У нас понад 5 тис. осіб працює на відновленні Маріуполя, з них близько 2 тис. – це петербурзькі будівельники. Усього допомагатимуть у відновленні Маріуполя 12 регіонів. Цього цілком достатньо для виконання поставленого перед нами завдання відновити місто за три роки».

Тобто все ж таки за три, а не за рік, і не за півроку.

Корегування обіцянок окупанти були вимушені зробити, коли оцінили реальний масштаб руйнувань, які самі заподіяли в Маріуполі.

Раніше мер Маріуполя Вадим Бойченко заявляв, що треба три роки, щоб привести місто в стан нормально функціонуючого, яким воно було до лютого 2022 року. Але на те, щоб повністю відбудувати місто, потрібно близько десяти років.

Здається, те ж саме розуміють і окупанти. Проте вони відзначають в тому ж самому інтерв’ю ТАСС, що три роки на відновлення систем життєдіяльності – це тільки за умови, якщо буде багато грошей і якщо будуть допомагати всі 12 регіонів росії у відбудові.

Але цього точно не буде. По-перше, грошей росії вже зараз не вистачає. Заробітну плату будівельникам платять з затримками, через що з Маріуполя поїхали тульські будівельники. Економічна ситуація в росії через санкції стрімко погіршується, а дефіцит російського бюджету вже складає 17%, чого не було починаючи з 90-х років.

І нарешті, досвід інших міст, які були зруйновані росією, свідчить, що відновлення триватиме довго.

Наприклад, Сталінград, якого не пощадив ані Гітлер, ані Сталін. 

(До речі, Сталін чомусь не став виходити з Гітлером в чисте поле. Вони влаштували поле битви безпосередньо в місті. Це ми нагадуємо любителям диктатора, а також прихильникам тієї думки, що Україні треба воювати виключно в чистому полі).

Місто було зруйноване так само, як і Маріуполь. Всі радянська міць була кинута на відновлення міста Сталіна. Але тільки через 10 років його вдалося відбудувати. Останній зруйнований будинок був демонтований лише в 1960 році.

Інше місто для прикладу візьмемо. Грозний, який був зруйнований вже новим диктатором, Путіним.

Російська армія зруйнувала столицю Чечні так само, як і Маріуполь. Подивіться, як виглядав Грозний. Не відрізнити від фотографій сучасного Маріуполя.

Грозний також був відбудований лише за 10 років.

Але давайте пам’ятати, що тоді росія не була під санкціями, а ціни на нафту росли.

На жаль, ми вимушені констатувати, що Маріуполь будуть відновлювати довго. І робити буде це Україна, а не окупанти, які знищили Приазовську мрію.

План відбудови вже розробляється І треба лише дочекатись, поки збройні сили України звільнять Маріуполь. 

Наш Телеграм-канал - МАРИУПОЛЬ 0629. Пишіть нам ось сюди: @Mar0629newsBot

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...