• Головна
  • Окупанти відновили роздачу гуманітарки в Маріуполі. Що дають, кому і скільки, - ФОТОРЕПОРТАЖ
13:17, 10 серпня 2022 р.
Надійне джерело

Окупанти відновили роздачу гуманітарки в Маріуполі. Що дають, кому і скільки, - ФОТОРЕПОРТАЖ

Російська окупаційна адміністрація з 1 липня намагалась скоротити обсяги гуманітарки в Маріуполі. Оголошення про те, що з липня гуманітарна допомога буде видаватись лише соціально незахищеним верствам населення, були розвішані  по всьому місту. 

Таким чином окупаційна адміністрація намагалась мотивувати маріупольців до того, щоб йшли працювати, в тому числі на розчистку завалів, і заробляли гроші собі самі на їжу.

Але люди не хотіли цієї роботи навіть за гроші.

«Мені пропонували непогані гроші за розчистку завалів на ММКІ. Я сам колишній азовсталець , і робота потрібна. Але туди не пішов. Я не дурний. Там день через день на залишках снарядів підривались люди. Дякую, не треба мені така робота. Поки що чекаю», - розповів 0629 місцевий мешканець Сергій.

Тож люди у більшості своєї залишаються без роботи і засобів для існування. Тому залежність від гуманітарної допомоги досить велика.

Серед населення почало наростати незадоволення, а соціальні їдальні, які відчинили окупанти, стали неспроможні обслуговувати всіх бажаючих безкоштовно поїсти.

«Звісно, не всі туди ходять поїсти через те, що немає за що продукти купити. Ми з чоловіком, наприклад, ходимо туди просто тому, що задовбались готувати на кострі. Але багато хто дійсно немає можливості купити їжу», - розповідає 0629 місцева мешканка пані Ольга.

У підсумку окупаційна адміністрація поновила роздачу гуманітарної допомоги для всіх бажаючих, але з обмеженнями по періодичності її отримання. Зараз продуктові набори людина може отримати лише раз на 30 днів. Процес контролюється.

Окупанти відновили роздачу гуманітарки в Маріуполі. Що дають, кому і скільки, - ФОТОРЕПОРТАЖ, фото-1

Як і очікувалось, бажаючих отримати безкоштовні продукти дуже багато. Люди приходять до основного центрк видачі гуманітарки, торгівельного комплексу «Метро» о 2 годині ночі.

Окупанти відновили роздачу гуманітарки в Маріуполі. Що дають, кому і скільки, - ФОТОРЕПОРТАЖ, фото-2
Окупанти відновили роздачу гуманітарки в Маріуполі. Що дають, кому і скільки, - ФОТОРЕПОРТАЖ, фото-3

По декілька годин поспіль тисячі людей щодня стоять під палаючим сонцем, поки до них дійде черга.

Окупанти відновили роздачу гуманітарки в Маріуполі. Що дають, кому і скільки, - ФОТОРЕПОРТАЖ, фото-4

Дехто не витримує. Вчора жінка втратила свідомість прямо під забором «Метро».

Набори, які отримують люди зараз, стали дуже поганої якості. Вони і раніше були дешевими я неякісними. Але зараз з переліку продуктів прибрали важливі позиції.

Окупанти відновили роздачу гуманітарки в Маріуполі. Що дають, кому і скільки, - ФОТОРЕПОРТАЖ, фото-5

«Наприклад, раніше ми отримували по 5 літрів питної води. Кажуть, ще 4 дні тому вода в наборах була. Зараз немає зовсім. Але ж вода дуже дорога в Маріуполі. І далеко не у всіх вона є в крані. Але і ту, що є, пити неможливо, - розповідає місцева мешканка пані Наталя. – Крім того, раніше в наборі обов’язково була мука. Зараз немає. Були крупи. Тепер аж 8 пачок поганих макаронів, що розповзаються. Ми вже не можемо дивитись на ті макарони. М’ясна тушонка зроблена з жил та щетини. Вона не годиться навіть на бульон. Тільки голодні кішки її їдять. І за цим набором я простояла 9 годин у черзі. Це просто гів...о, це знущання над людьми».

Проте люди стоять у чергах, тому що для багатьох це єдиний спосіб не померти від голоду.

Окупанти відновили роздачу гуманітарки в Маріуполі. Що дають, кому і скільки, - ФОТОРЕПОРТАЖ, фото-9

Пишіть нам в Телеграм-бот сайту 0629, розповідайте про своє життя в Маріуполі - @Mar0629newsBot

Слідкуйте за нашими публікаціями на Телеграм-каналі Маріуполь 0629. Сайт блокується окупантами через те, що розповідає людям правду як вона є. Але через Телеграм читати правду про місто зручно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #гуманітарка
live comments feed...