• Головна
  • Свідчення для скандального звіту Amnesty International люди давали під тиском
16:14, 8 серпня 2022 р.
Надійне джерело

Свідчення для скандального звіту Amnesty International люди давали під тиском

Для підготовки скандального звіту Amnesty International використали свідчення людей, які знаходились в фільтраційних таборах та тюрмах на тимчасово окупованих територіях - а отже інтервʼю відібрані під очевидним тиском.

Як стало відомо, до процесу збору свідчень були залучені незалежні журналісти та волонтери на території Миколаївської, Харківської, Донецької та Луганської областей, повідомляє Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Водночас, більшість матеріалів для звіту отримані у ході опитування осіб, які були евакуйовані на тимчасово непідконтрольні території України: територію Донецької та Луганської областей або Криму. 

Зокрема, матеріал збирався на території фільтраційних таборів та тюрем, опитування проводилось серед «бажаючих» надати подібного роду інформацію.

Отже така інформація, зібрана на території таборів, не мала взагалі використовуватись під час складання звіту. А люди, які працювали як незалежні журналісти, такими вважатись не можуть, тому що росія не дозволяє незалежним медіа працювати на окупованих нею територіях.

Інтерв’ю були відібрані під очевидним тиском з боку силових охоронних органів рф (адміністрації закладів), який здійснювався на постійній основі. 

Інколи подібного роду «правильне» інтерв’ю було єдиним шансом пройти фільтрацію та виїхати за межі окупованих територій.

Крім цього, зібрані журналістами та найманими волонтерами матеріали також проходили перевірку адміністрацією закладів та, в окремих випадках, співробітниками фсб рф. 

Доповідь Amnesty International розкритикували представники української влади , міжнародних організацій та юристи.

Про незгоду з доповіддю заявив також українське відділення Amnesty International - адже його не долучили до підготовки доповіді. Це призвело до розколу в організації і звільнення ряду співробітників київського офісу.

Amnesty International вибачилось за "страждання та гнів", викликані її останнім звітом щодо України, але заявила, що не відмовляється від висновків, викладених у звіті.

Читайте також: В Маріуполі окупанти почали перевірку тих, кого призначили на керівні посади

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #Amnesty International #Звіт
live comments feed...