• Головна
  • Дослідження: більше половини українців є вірянами ПЦУ, лише 4% – УПЦ МП
14:00, 5 серпня 2022 р.

Дослідження: більше половини українців є вірянами ПЦУ, лише 4% – УПЦ МП

Упродовж 6-20 липня 2022 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус». Це дослідження показує, що 72% українців вважають себе православними, при цьому 54% опитаних ідентифікують себе з Православною Церквою України і лише 4% – з УПЦ Московського патріархату.

Результати дослідження можна переглянути за посиланням результати опитування.

Дослідження: більше половини українців є вірянами ПЦУ, лише 4% – УПЦ МП, фото-1

Порівняно з 2021 роком, частка тих, хто ідентифікує себе з Православною Церквою України, зросла з 42% до 54%. Натомість з 18% до 4% знизилася частка тих, хто ідентифікує себе з Українською Православною Церквою Московського патріархату.

Після православ’я найбільше респондентів ідентифікували себе як атеїстів (10%) і греко-католиків (8%). Інші релігії та конфесії називалися рідше.

У всіх регіонах найбільше людей ідентифікують себе з православ’ям, а також – саме з Православною Церквою України (від 59% у центрі до 42% на сході). З УПЦ МП ідентифікують себе 3-6% залежно від регіону, при цьому навіть на сході і півдні – лише 5-6%. Водночас із заходу на схід з 6% до 26% зростає частка тих, хто вважає себе православним, але не зараховує до жодного патріархату.

Дослідження: більше половини українців є вірянами ПЦУ, лише 4% – УПЦ МП, фото-2

Серед усіх лінгво-етнічних категорій найбільше респондентів ідентифікують себе з ПЦУ. Навіть серед російськомовних українців 36% зараховують себе до саме ПЦУ, у той час як до УПЦ-МП – 13%.

Дослідження: більше половини українців є вірянами ПЦУ, лише 4% – УПЦ МП, фото-3

Серед усіх вікових категорій також найбільше тих, хто ідентифікує себе з ПЦУ. При цьому для вікових категорій 30+ років це більше половини, у той час як для категорії 18-29 років – дещо менше половини.

Дослідження: більше половини українців є вірянами ПЦУ, лише 4% – УПЦ МП, фото-4

Серед більш молодих більше атеїстів – 22% серед 18-29 річних. Серед 30-39 річних їх уже 12%, а в старших вікових категоріях – ще менше.

Читайте також: "Русский мир" гірше війни. Чому Україна має право використовувати всі засоби для перемоги над росією. Думка депутата міськради

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #УПЦ
Останні новини
live comments feed...