• Головна
  • Наскільки надійні будинки, які поспіхом будуть в Маріуполі окупанти. Говорить експерт, - ФОТО
17:20, 22 липня
Надійне джерело

Наскільки надійні будинки, які поспіхом будуть в Маріуполі окупанти. Говорить експерт, - ФОТО

Починаючи з червня російські окупанти розпочали в Маріуполі будівництво п’ятиповерхових будинків. Вже 1 жовтня вони обіцяли здати першу чергу, а 1 листопада завершити будівництво мікрорайону.

Сьогодні вони ще більше прискорились і вже обіцяють, що перші сто квартир маріупольці зможуть отримати 1 вересня. 

 Наскільки надійні будинки, які поспіхом будуть в Маріуполі окупанти. Говорить експерт, - ФОТО, фото-1

Тобто на будівництво п’ятиповерхового будинку  - від фундаменту до комунікацій та оздоблення окупанти відвели лише три місяці.

Це дало підстави сумніватись, що багатоповерховий будинок, побудований на такому «швидкому» фундаменті, може бути надійним.

«Чи не почнуть ці нові будиночки сипатися, як «хрущовки» останнім часом? В Маріуполі було, що не «хрущовка» - то тріщіть і вимагає стяжки. Але вони хоч декілька десятків років простояли. А скільки будуть жити ці?» - питають маріупольці.

Ми вирішили спитати про це у будівельника, який працював більше 20 років в маріупольській приватній будівельній компанії. Олег Горченко – інженер-будівельник. Його руками в Маріуполі було возведено бізнес-центр, декілька приватних будинків і магазинів.

Зараз він з родиною залишив Маріуполь. 

«Я спостерігаю за тим, що відбувається в Маріуполі. Бачу, що окупанти намагаються вирішити проблему нестачі житла двома способами – на Черьомушках вони конструюють будинки з панелей. Тобто це взагалі тимчасові споруди без фундаментів. Це навіть не варто обговорювати.

На місті ринку «Азовський» будують заливні будинки  з бетону. У мене є великі сумніві щодо якості цих будинків.

 Наскільки надійні будинки, які поспіхом будуть в Маріуполі окупанти. Говорить експерт, - ФОТО, фото-2

Теоретично, можна так швидко будувати. Але для цього потрібно використовувати тільки спеціальний бетон з добавками, які дозволять бетону швидко твердіти. Але це дуже дорогий бетон. Росіяни ж використовують в Маріуполі все, що подешевше. Тому я впевнений, що ці будинки довго служити не будуть – підуть тріщинами.

Те, що будують росіяни – це не сучасне житло, а совок, радянщина. На жаль, вони повертають нас у радянський союз і таким чином також.

 Наскільки надійні будинки, які поспіхом будуть в Маріуполі окупанти. Говорить експерт, - ФОТО, фото-3

Далі питання – комунікації. В принципі, якщо працюють декілька бригад, то можна швидко розкидати і електропроводку, і водопровід, і газ. 

На фото – демонстраційна квартира. Зверніть увагу? В ній вже немов би розкидані комунікації, але ж насправді над цією квартирою немає нічого – тільки арматура

До речі про газ. Єдина можливість забезпечити ці будинки опаленням взимку – це побудувати або автономні опалювальні котли в кожному будинку, або у дворі поставити одну спільну на декілька будинків. По строкам це теж не довго, якщо є обладнання і багато людей.

 Наскільки надійні будинки, які поспіхом будуть в Маріуполі окупанти. Говорить експерт, - ФОТО, фото-6

А ось з озброєнням квартир – точно нічого не вийде. Шпалери, кахель, штукатурка – все це вимагає багато часу та головне – гарних погодних умов. А вони обіцяють здавати будинки до 1 листопада, коли в Маріуполі погода дуже волога, холодна.

Я впевнений, що вони будуть передавати ці квартири без оздоблення», - впевнений Олег Горченко.

 Наскільки надійні будинки, які поспіхом будуть в Маріуполі окупанти. Говорить експерт, - ФОТО, фото-7

Кому дістануться ці квартири – теж є питання. Бо в Маріуполі декілька десятків тисяч людей живуть в зруйнованих квартирах. Окупанти спочатку обіцяли побудувати 1015 квартир для мешканців.

Тепер обіцяють вже менше – 1011 квартир, і далеко не всі для  мешканців. Останні заяви керівництва самопроголошеної республіки свідчать, що частина цих квартир дістанеться так званому «керівництву» міста, співробітникам МНС, військовим та лікарям.

Ну а вже те, що залишиться – в порядку черги.

Тож вже зараз окупанти формують «маневровий житловий фонд». Це новий термін для нашого міста. Ніколи раніше він не використовувася, не було у нас потреби в ніяких маневрах, поки в місто не прийшла росія. 

Означає це  - запас приміщень, які не можна назвати житлом, але в яких можна врятуватись від холоду взимку.

Такі приміщення окупанти готують в Маріуполі в гуртожитках, дитячих садочка,  «и ряде других объектов».

Для тих, хто не отримує ніякого житла, росіяни обіцяють компенсацію. Але за чотири місяці окупації вони досі не розробили навіть порядок надання такої компенсації. Тож чекати на гроші від росії не варто.

Єдиний випадок, при якому росію можна змусити платити компенсації і репарації, - це перемога Збройних Сил України на полі бою.

Чого ми ЗСУ і бажаємо. 

Читайте також: У Мін'юсті пояснили, як ставитись до "законів" загарбників на окупованих територіях

Без паніки. Окупанти зберігають право власності маріупольців на майно, яке було придбане до 20 лютого

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #житло
Оголошення
live comments feed...