• Головна
  • Без паніки. Окупанти зберігають право власності маріупольців на майно, яке було придбане до 20 лютого
13:12, 20 липня
Надійне джерело

Без паніки. Окупанти зберігають право власності маріупольців на майно, яке було придбане до 20 лютого

Наказ окупаційної адміністрації самопроголошеної республіки «ДНР» про невизнання нотаріальних дій українських нотаріусів, не поширюється на угоди, укладені до 20 лютого 2022 року.

Таке роз’яснення в коментарі Олені Соколової надала ріелтор Юлія Поліньок.

«Угоди, які були укладені і завірені українськими нотаріусами до 19 лютого включно, - визнаються окупаційною адміністрацією, а вже починаючи з 20 лютого, - ні», - підкреслила вона.

Що стосується спірного моменту скандального наказу, про невизнання рішень органів української влади, починаючи з 11 травня, то тут, на думку експертки,  йдеться про право власності іншого роду.

«Наприклад, ви отримали у користування технічні приміщення або якийсь підвал і використовували його для бізнесу завдяки рішенням місцевої влади. Ось такі угоди «ДНР» визнавати не буде. Тобто видохніть, заспокойтесь. Право власності на житло ніхто не відбирає», - підкреслила Юлія Поленок.

Звісно, ця ситуація актуальна станом на зараз. Що окупаційна адміністрація вирішить в майбутньому, - ніхто не знає. Але поки що приводів для хвилювання у власників вцілілого житла немає.

Свій коментар з цього приводу надала також і маріупольська міська адміністрація.

Там порадили маріупольцям не звертати уваги на накази і закони, які ухвалюють окупанти. 

«Всі рішення, прийняті владою окупантів, -  є незаконними. Ніякі правові наслідки за ними не наступають – як ви були власниками житла за українським та міжнародним правом, так ви і залишаєтесь. Доступу до реєстрів нерухомості в окупантів немає, тому не хвилюйтесь. Кожне заселення в вашу квартиру є протизаконним та є фактичним злочином. 

В маріупольському муніципалітеті підкреслюють: навіть якщо переоформити житло по «законам днр», це не змінить нічого. Це не захищає від заселення квартири або будинку маріупольцями, які залишились без житла. Право власності непорушне є тільки на території, яку контролює Україна.

В маріупольському муніципалітеті повідомили, що вже в процесі розробки механізми, що дозволять всім отримати повну компенсацію від окупантів за втрачене майно. «Всі ці втрати тимчасові. Ми завдяки ЗСУ вже на шляху додому. Залишилось лише дочекатись і ще трохи попрацювати на перемогу. І точно – не повертатись на радість ворогу і на горе собі».

В свою чергу ріелтор Юлія Поленок радить маріупольцям, які не планують повертатись в місто, заселити вціліли квартири або будинки самостійно – оселити там рідних, близьких, добрих знайомих. Це буде додатковим чинником для збереження вашого майна.

ЧИТАЙТЕ НАС В ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ МАРІУПОЛЬ 0629. ОБГОВОРЮЙТЕ НОВИНИ В НАШІЙ ГРУПІ В ФЕЙСБУЦІ МАРУПОЛЬ МІСТО-ГЕРОЙ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
Оголошення
live comments feed...