• Головна
  • Складні питання. Платити чи не платити за комуналку в Маріуполі?
#Складні питання
10:00, 26 червня
Надійне джерело

Складні питання. Платити чи не платити за комуналку в Маріуполі?

#Складні питання
Складні питання. Платити чи не платити за комуналку в Маріуполі?

В Маріуполі окупанти частково відновлюють постачання води та світла. І хоча вода є тільки в окремих будинках і тільки на перших двох поверхах, а зі світлом взагалі проблема – навіть там, де воно є, люди не можуть користуватися електроприладами, окупанти вже почали запроваджувати систему оплати за надані комунальні послуги.

Тобто все це жахіття, яке влаштували росіяни в Маріуполі, разом зі сміттям, непрацюючою каналізацією, розбитими будинками, дорогами, котельними та лікарнями, росіяни сміють називати комунальними послугами і встановлюють термінали для сплати.

С іншого боку, маріупольці, які виїхали з окупованої території, почали отримувати платіжки за газ, який вони використали в лютому.

Чи варто сплачувати за все це гроші?

Відповідаємо докладно.

Досвід Донецька не працює

Коли в 2014 році росіяни окупували частину Донецької області, багато людей поїхало звідти в перші ж дні. Але потік евакуації не вщухав в Донецьку до самої епідемії коронавіруса. В 2019 році в Донецьку кількість молоді скоротилась в 2 рази. Не виключаємо, що коронавірус став приводом для блокування окупованої території для населення, щоб хоча б так, силовим шляхом, утримати людей в ОРДО.

Всі ці люди, які поїхали, продовжували сплачувати комунальні послуги за своє житло. Навіть ті, хто знаходився в «чорних списках» і не міг приїжджати в Донецьк з безпекових причин, примудрявся передавати гроші за залишену квартиру через друзів і знайомих.

Але ситуація в Донецьку в 2014-2021 роках і ситуація в Маріуполі-2022 принципово відрізняється. Донецьк був цілим. Маріуполь – знищений вщент.

В Донецьку зберігалась видимість мирного життя. І весь спектр комунальних послуг надавав в повному обсязі.

Маріуполь залишився без світла, води, газу, ніхто не вивозить сміття, каналізаційні станції не працюють.

Є ще один момент, суто моральний. Якщо до 24 лютого росія ще вдавала з себе сторонню особу у цій війні, то зараз вона діє не тільки відкрито, але ще і дуже жорстоко. Росія воює з цивільним населенням. І тому вибудовувати відносини з окупаційною адміністрацією так, як було в Донецьку – просто неможливо, ні фізично, ні психологічно.

А як же бути з платіжками від окупантів?

А ніяк. Не сплачувати. Не передавати гроші. Саботувати діяльність окупантів.

Ми спеціально проконсультувались з цього питання з діючою маріупольською радою. І нам сказали, що вважають будь-які рахунки від окупантів  - відвертим грабунком. 

«Намагання та плани окупантів стягувати з маріупольців платежі за неіснуючі комунальні послуги ми розглядаємо як грабунок та формальний привід для експропріації вцілілого житла тих маріупольців, які виїхали з міста або не мають фінансової змоги для таких виплат», - наголоси в міській адміністрації.

Будь-які дії щодо майна українців, здійснені окупантами, не мають жодної юридичної сили.

«Маємо розуміти, що повноцінного відновлення електро-, водопостачання та інших послуг не відбулося. Окупанти демонструють вищій рівень цинізму,  намагаючись отримувати від жителів зруйнованого міста фактично данину за послуги та сервіси, яких завдяки російській армії маріупольці були позбавлені», - додали в міськраді.

А як з іншими боргами за лютий?

Насправді, інші комунальні послуги, які ви отримали в лютому ще до початку війни, варто було б сплатити.

Але для маріупольців це питання зараз точно не на часі. Бо багато з них повністю втратили своє житло і напевно майже всі втратили можливість жити в своєму власному будинку чи квартирі, навіть якщо вони не зруйновані.

Тому питання комунальних платежів будемо вирішувати вже після війни і звільнення Маріуполя.

З цим погоджуються і в міській адміністрації Маріуполя.

«Наразі питання стягнення боргів та нарахувань за комунальні послуги не актуальне, з урахуванням воєнного часу та становища, в якому опинилося наше місто та маріупольці. Маріупольська міська рада працює над розширенням ініціативи всебічної підтримки для 200 тисяч переселенців з Маріуполя – від гуманітарної, інформаційної, медичної, психологічної підтримки до оздоровлення, допомоги у працевлаштуванні та забезпеченні житлом. Для нас цей масштабний проєкт є пріоритетом. Тому ми не підтримуємо будь-які ініціативи, які не сприяють покращенню становища маріупольців», - так прокоментували ситуацію з боргами за газ в міськраді. 

ЧИТАЙТЕ НАС В ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ МАРІУПОЛЬ 0629. ОБГОВОРЮЙТЕ НОВИНИ В НАШІЙ ГРУПІ В ФЕЙСБУЦІ МАРУПОЛЬ МІСТО-ГЕРОЙ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #складні питання
Спецтема
Складні питання про життя в окупованому Маріуполі і життя тих, кто вимушений був поїхати з міста через війну. Ми не боїмося складних питань. Готові відповідати на будь-які.
Оголошення
live comments feed...