• Головна
  • Що відбувається з енергозабезпеченням Маріуполя, і чи варто чекати на світло
16:15, 31 травня 2022 р.

Що відбувається з енергозабезпеченням Маріуполя, і чи варто чекати на світло

Останніми днями окупаційна влада рапортує про поновлення енергозабезпечення Маріуполя. Біля 30 будинків -  із світлом, радісно кажуть окупанти. Взагалі в Маріуполі до війни було більше тисячі  багатоквартирних будинків і декілька тисяч приватних. Чи варто їм чекати на світло?

Експерти, з якими поспілкувався 0629, вважають, що не варто.

Що хочуть зробити окупанти

В 2014 році після того, як Старобешево потрапило в окупацію, російська окупаційна влада припинила постачання електроенергії до Маріуполя.  Зараз окупанти хочуть відновити цей напрямок, який не працював 8 років. 

«Найближчим часом напруга з підстанції 330 кВ «Зоря» прийме маріупольська транзитна підстанція 330 кВ «Мирна» — з неї напруга піде на підстанцію 220 кВ «Азовська», від якої і запитуватиметься велика частина споживачів. розподільні мережі», - повідомляє окупаційна адміністрація Маріуполя.

Чи це можливо

«Теоретично, вони можуть поставити стовпи та відновити енергопостачання до підстанції «Азовськ», - кажуть українські експерти. Але далі електрика не піде. Вони ж коли гасили «Азовськ», не вигадали нічого кращого, як просто розстріляти його з танків. 

Далі йдемо. Підстанція на Купріна має прийняти енергію. Ви бачили вулицю Купріна? Там опори лежать. Їх ніхто не ставив наново. Город-11, за ринком «Азовський», - розбомблений. Город-9 – зруйнований повністю. Ви розумієте, що це означає?

Можна зробити свічку, підсвітити якийсь будинок. Можна поставити генератор у підвал дома і зробити картинку, що працюють із світлом. Можна навіть підсвітити пару десятків будинків, але вирішити проблему з енергопостачанням такими ресурсами, що у них є – неможливо», - впевнені експерти.

Найбільша проблема, на думку фахівців, що неможливо буде запустити опалення. Без принципового вирішення проблеми відновлення енергозабезпечення Маріуполя, відновити роботу котелень неможливо. Маріуполь 100% зиму зустріне без тепла. 

«Зараз система енергозабезпечення Маріуполя в такому ж стані, як і система водозабезпечення. Зруйновані комунікації у випадку з водою приводять до затоплень. Підвали будинків залиті водою, і це загрожує руйнацією фундаментів. У випадку з електроенергією зруйновані комунікації закінчуються пожарами. Саме цього і слід чекати маріупольцям», - кажуть фахівці.

Читати також: Чому маріупольський порт перестав платити зарплатню своїм робітникам, і що буде далі

На Донеччині через обстріли стався витік аміаку. Радіус можливого ураження - близько 4 км

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...