• Головна
  • Чому маріупольський порт перестав платити зарплатню своїм робітникам, і що буде далі
09:34, 31 травня 2022 р.
Надійне джерело

Чому маріупольський порт перестав платити зарплатню своїм робітникам, і що буде далі

Чому маріупольський порт перестав платити зарплатню своїм робітникам, і що буде далі

Маріупольський порт три місяці виплачував своїм працівникам заробітну плату, але зараз припинив це робити.

Як пояснив 0629 директор державного підприємства Маріупольській морський торговий порт Ігор Барський, це пов’язано з тим, що протягом трьох місяців через бойові дії порт був в простої. Це давало можливість сплачувати заробітну платню. Зараз ситуація змінилась.

Через тимчасову окупацію робота порту не призупинена, а повністю зупинена. Грошей в порту немає, юридично також немає підстав платити далі.

«Всі наші працівники звісно нами дуже не задоволені. Але порт не працював, фінансовий ресурс закінчився, і це треба розуміти. На відміну від порту «Південний», де люди знаходяться в простої, і якщо якесь судно зайде у порт, працівники зможуть вийти на роботу і розвантажити його, в Маріуполі це неможливо. І з точку зору керуванням, і з технічної точки зору. Тому доводиться розривати трудові відносини з працівниками», - розказав Ігор Барський.

Він зазначив, що є великі складнощі, пов’язані з бухгалтерським обліком. Наразі колишні робітники порту, які стали на облік в центри зайнятості, отримують мінімальний розмір допомоги по безробіттю. 

«Щоб люди мали змогу отримувати допомогу в розмірі їхньої середньої заробітної платні, наші фахівці працюють зараз над персоніфікацією. Їм доводиться великий масив даних вносити вручну, через війну і через те, що ми вимушені були залишити Маріуполь. Нам знадобиться місяць попрацювати, щоб завершити персоніфікацію», - каже Ігор Барський.

Коли ця робота буде завершена, на найближчий рік в такому випадку наші люди будуть захищені з боку держави.

Нагадаємо, що окупанти намагаються відновити роботу порту. Для цього потрібно повернути в місто електрику, а також розчистити повністю канал. Без електрики це можна зробити лише частково. Що окупанти і виконали. І зараз в порт Маріуполя можуть заходити невеликі річкові судна, які викрадають майно України і вивозять в Ростов-на Дону.

Ренат Ахметов вже заявив, що готує позов до росії через руйнування майні його підприємств, а також через розкрадання металопродукції. Аналогічним чином діє і українська держава.

Окрім метала окупанти крадуть у України її зерно. На минулому тижні вони завантажили біля 3 тисяч тон зерна у трюми. Але виникла пожежа. І окупанти просто залили трюми водою, просто знищив тони зерна.

Читайте також: Окупанти заявили про відновлення роботи порту Маріуполь

Колаборат Іващенко підтвердив наміри окупантів вкрасти метал Метінвесту

Окупанти знищили в Маріуполі декілька тон зерна

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #порт
live comments feed...