• Головна
  • Окупанти знищили в Маріуполі декілька тон зерна
14:25, 29 травня 2022 р.
Надійне джерело

Окупанти знищили в Маріуполі декілька тон зерна

Окупанти знищили в Маріуполі декілька тон зерна

На другому причалі Маріупольського торгово порту окупанти почали відвантажували на російські судна українське зерно. Тобто красти майно держави Україна.

Як повідомив 0629 директор ДП «Маріупольський морський торговий порт»  Ігор Барський, окупанти для завантаження зерна використовують кран «Нептун». 

«Під час завантаження виникла пожежа. Не знаю, чи то загорілось судно, чи саме зерно, але окупанти взяли і залили водою трюми з зерном і тепер не знають, що з цим все робити. Вони просто знищили зерно» - розповів 0629 Ігор Барський.

За його інформацією, ще три тижні тому окупанти проводили інвентаризацію вантажів, які залишились в порту. Там працювали як співробітники маріупольського порту, які залишились в місті, так і російських фахівців привезли, бо не довіряють місцевим. Тиждень тому окупанти звільнили старі ворота порту. І тепер плоскодонні судна річкового типу можуть заходити в порт. Глибина – 3,5 метри.

Окупанти використовують цю можливість для крадіжки.

Керівництво порту попереджає свої співробітників, що співпраця з ворогом тягне за собою кримінальну відповідальність.

«Одна справа – мести територію, і зовсім інша – сідати за важелі крана та допомагати окупантам грабувати Україну», - наголосив Ігор Барський.

На сторінці порту у Фейсбуці керівництво порту ще раз нагадало про відповідальність за колабораціонізм.

«Звертаємося до працівників, які залишилися в місті Маріуполі та хочуть або продовжують працювати в порту, який на цей час знаходиться в тимчасовій окупації, та зазначаємо, що «допомагаючи та підтримуючи окупаційну російську владу, ти скоюєш злочин. 

Нагадуємо, що Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність», що набув чинності від 15.03.2022 року. 

Згідно доповненої ст.111-1 «Колабораційна діяльність» Кримінального кодексу України:

- публічні заклики громадянином України до підтримки рішень та/або дій держави-агресора, збройних формувань та/або окупаційної адміністрації держави-агресора, до співпраці з державою-агресором, збройними формуваннями та/або окупаційною адміністрацією держави-агресора, - караються позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років;

- провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора, - караються штрафом до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна.

У статті 111-2 «Пособництво державі-агресору» Кримінального кодексу України зазначено, що умисні дії, спрямовані на допомогу державі-агресору (пособництво), збройним формуванням та/або окупаційній адміністрації держави-агресора, вчинені громадянином України, іноземцем чи особою без громадянства, за винятком громадян держави-агресора, з метою завдання шкоди Україні шляхом: реалізації чи підтримки рішень та/або дій держави-агресора, збройних формувань та/або окупаційної адміністрації держави-агресора; добровільного збору, підготовки та/або передачі матеріальних ресурсів чи інших активів представникам держави-агресора, її збройним формуванням та/або окупаційній адміністрації держави-агресора - караються позбавленням волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.

Отже, вбачається зрозумілим важкість та складність сьогоденної життєдіяльності кожної людини, існує багато проблемних питань, які потребують негайного вирішення, але ми віримо та чекаємо на найскоріше завершення військової агресії, повернення до нашого міста Маріуполь для відновлення роботи рідного підприємства під українським прапором. Тому не зраджуйте своєї Батьківщини, мужньо тримайтеся та не співпрацюйте з окупантами, не допомагайте їм руйнувати нашу країну».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #порт
live comments feed...