• Головна
  • Колаборант. Стало відомо, хто керує прес-центром окупаційної адміністрації в Маріуполі, - ФОТО, ВІДЕО
15:03, 28 травня 2022 р.

Колаборант. Стало відомо, хто керує прес-центром окупаційної адміністрації в Маріуполі, - ФОТО, ВІДЕО

Прес-центр окупаційної адміністрації Маріуполя очолив маріупольський журналіст Андрій Кіор.

Про це стало відомо після повідомлень російського інформаційного агентства ТАСС.

В новині про відкриття в Маріуполі першої аптеки (нагадаємо, що до війни в Маріуполі було декілька сотень аптек, як комунальних, так і приватних), журналісти ТАСС посилаються на керівника прес-центру окупаційної адміністрації Андрія Кіора.

Про Андрія Кіора відомо, що він прийшов в журналістику із бізнесу, попрацював декілька років в Польщі, а потім в Україні.

Журналістську роботу розпочав в прес-центрі ММК ім. Ілліча, кореспондентом газети «Іллічівець».  Потім він працював на телебаченні, створив власну телестудію «Адамаха».

Колаборант. Стало відомо, хто керує прес-центром окупаційної адміністрації в Маріуполі, - ФОТО, ВІДЕО, фото-3

Саме Андрій Кіор зняв документальний фільм «Тайна козацького храму». Він у ті часи вчився в московському інституті кінематографії (російською - ВГИК) в одній групі з відомою співачкою Аліною Гросу, яка навіть знялась в цьому фільмі.

Колаборант. Стало відомо, хто керує прес-центром окупаційної адміністрації в Маріуполі, - ФОТО, ВІДЕО, фото-4

Згодом Андрій Кіор став президентом медіахолдінгу в Метінвесті, фактично очоливши телеканал МТВ, газету «Приазовський робочий» та сайт mrpl.city. Але пропрацював недовго на цій посаді, звільнився і став розвивати власну продакшн-студію. Його послугами останнім часом користувались місцеві телеканали.

Останнім часом Кіор почав розвивати власну програму інтерв’ю. В його домашній студії побували майже всі публічні люди Маріуполя. В тому числі і редактор сайту 0629.com.ua Анна Романенко.

Коли почалась війна, у підвалі будинку на вулиці Куінджи він організував сховище, де знайшли прихисток біля 80 чоловік. Він не тільки організував харчування, але і давав концерти разом з родиною в перервах між обстрілами.

Під час одного з обстрілів його будинок згорів повністю.

Чому Андрій Кіор вирішив пробачити росіянам знищення і власного дому, і улюбленого міста, не відомо. І не зрозуміло. Але зараз він знімає пропагандистські сюжети во славу "Єдиної Росії".

Проте які б не були мотиви, за роботу на посаді керівника прес-служби йому загрожує ув’язнення на строк до 15 років.

Читайте більше про колаборантів Маріуполя тут

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
Спецтема
Щоб зрадники, брехуни і колаборанти, які так радісно і впевнено паплюжать рідну країну, не загубились після нашої перемоги, а відповіли перед судом згідно з законом про колаборацію, ми розпочинаємо нову рубрику. Присвячена вона буде сепаратистам і колаборантам нашого регіону. Мета цієї рубрики одна: ідентифікувати зрадників і «сочувствующих».
live comments feed...