• Головна
  • Ахметов виставить рахунок росії на 20 млрд доларів за Азовсталь та ММКІ
21:55, 25 травня 2022 р.

Ахметов виставить рахунок росії на 20 млрд доларів за Азовсталь та ММКІ

Ахметов виставить рахунок росії на 20 млрд доларів за Азовсталь та ММКІ

Мільярдер Рінат Ахметов збирається подати позов проти Росії щонайменше на $17-20 млрд через пошкодження та знищення Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча та Азовсталі. Про це він повідомив у інтерв'ю НВ.

"За відновлювальною вартістю втрати ММК ім. Ілліча та Азовсталі через російську агресію становлять від $17 млрд до $20 млрд. Остаточну суму буде визначено у позовній заяві до Росії", – сказав він.

Втрати бізнес-імперії Ахметова не обмежуються цими двома заводами. Після початку великої війни, Авдіївський коксохім, Луганська ТЕС та десятки інших об'єктів промислової інфраструктури й зеленої енергетики були частково або повністю знищені або вимушено виведені з експлуатації.

"Капіталізація цих об'єктів до початку війни становила десятки мільярдів доларів. Однозначно ми пред’явимо позови до Росії та вимагатимемо належної компенсації всіх збитків та втраченого бізнесу. Вже зараз активно ведеться кропітка юридична робота з цих питань", – сказав Ахметов.

За його словами, пріоритетами СКМ зараз є відновлення промислового потенціалу та забезпечення енергетичної незалежності.

Підприємства групи Метінвест збільшуватимуть виробництво металургійної продукції, щоб компенсувати втрату Азовсталі та ММК, а ДТЕК – розвивати напрям зеленої енергетики та нарощувати обсяг видобутку газу і вугілля.

За оцінкою Forbes, втрати Ахметова від війни – $4,6 млрд.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...