• Головна
  • Окупанти обіцяли повернути воду в Маріуполь 9 травня. Води немає
17:23, 10 травня 2022 р.

Окупанти обіцяли повернути воду в Маріуполь 9 травня. Води немає

Російські загарбники на 90% зруйнували Маріуполь, а тепер не знають, що робити з містом, як забезпечити основні потреби людей, які там залишились. До 9 травня окупанти пообіцяли дати маріупольцям воду, але сьогодні 10 травня, а води досі немає.

За інформацією 0629, для забезпечення міста водою росіяни планували відновити роботу насосів на Старокримському водосховищі. Для цього навіть тягнули електрокабель з селища Виноградне.

Вода мала б прямувати в Маріуполь самопливом. 

Проте навіть якщо б такий план спрацював би, через спустошені труби вода змогла б дістатись міста лише через 2 тижні. І до 9 травня точно не встигла б ніяким чином потрапити у маріупольську систему водозабезпечення.

Крім того, фільтраційна станція Старокримського водосховища потребує відновлення. Тому вода, що має дістатися міста, буде технічною – не питною.

Поки що води немає ніякої.

Але якщо вона таки дотече до міста, більша її частина буде уходити в землю через численні перебиті комунікації.

Інша проблема, з якою стикнуться маріупольці у разі такого несистемного підходу до питання відновлення води,  - це каналізація. Зараз люди скидають нечистоти в непрацюючу систему. Вона заповнена і стоїть. Якщо піде вода у труби – всі ці нечистоти можуть виливатись у квартири та на вулиці.

За оцінкою експертів міськводоканалу, за умови визволення Маріуполя, наявності фахівців та спеціалізованої техніки,  грошей та нових труб, для відновлення водопостачання в місті потрібно від 6 до 12 місяців. Але це буде можливо лише після відновлення електропостачання у місті. 

Спочатку електрика – потім вода та тепло, кажуть експерти.

Читайте також: Коли в Маріуполь повернуть воду. Все, що потрібно знати

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...