• Головна
  • Провокація або епідемія? У прикордонних з Україною областях росії будуть виявляти холеру
19:48, 2 травня 2022 р.

Провокація або епідемія? У прикордонних з Україною областях росії будуть виявляти холеру

У прикордонних з Україною областях росії запроваджуються так звані "додаткові заходи щодо профілактики холери". За словами держсанлікаря Росії Ганни Попової, до 15 травня планують підготувати лабораторії для проведення досліджень на холеру.

Про це повідомив, радник Міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко.

"Очевидно, робиться це заради чергових провокацій Росії з метою виправдати застосування біологічної зброї з подальшим звинуваченням у цьому українській стороні", - припустив Геращенко.

Зазначимо, що у Маріуполі дійсно може статися спалах холери. Проблеми із водопостачанням, голод через окупацію та постійні обстріли міста можуть стати каталізаторами цієї хвороби.

Нагадаємо,останній спалах холери фіксувався у Маріуполі у 2011 році.

Було створено штаб, куди увійшли не лише санітарні лікарі (приїхали фахівці навіть із Києва та працювали в місті до закриття вогнища), а й комунальні служби, і прокуратура, і поліція (за недотримання протиепідемічних заходів посадова особа у 2011-му могла легко потрапити у в'язницю).

У місті почалося тотальне зачищення всіх канав, стоків, вигрібних ям. Бомжів лікували та мили, несанкціоновані звалища забиралися. Холера розкрила виразки та нариви на комунальному тілі міста. І, здається, ніколи Маріуполь не був таким чистим, як у 2011 році.

1 вересня 2011 року вогнище холери у Маріуполі було закрито. Медикам вдалося не допустити, щоб локальний спалах перетворився на епідемію.

Читайте також: От чумы до коронавируса. Как Мариуполь боролся с эпидемиями в разные периоды своей истории, - ФОТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #рф #холера
live comments feed...