• Головна
  • Де мешкає родина Ахметова, для чого Азовсталі бомбосховища, і хто заплатить за зруйновані заводи Маріуполя. Велике інтерв'ю Ріната Ахметова
Інтерв'ю
10:11, 28 квітня 2022 р.

Де мешкає родина Ахметова, для чого Азовсталі бомбосховища, і хто заплатить за зруйновані заводи Маріуполя. Велике інтерв'ю Ріната Ахметова

Інтерв'ю

Рінат Ахметов дав велике інтерв’ю швейцарському франкомовному виданню Le Temps. Цікавість швейцарців до особи українського бізнесмена, власника маріупольських заводів, зрозуміла. Родина Ахметова мешкає в цій країні. А напередодні війни з’явилась інформація, що син бізнесмена купив велику віллу на Женевському озері.

Зараз Рінат Ахметов втратив свої основні активи в Україні. Його найцінніші заводи – металургійні комбінати «Азовсталь» та ММК імені Зота Ілліча – зруйновані. Перед цим росія відібрала його підприємства в окупованому Єнакієво, Краснодоні та у інших містах Донеччини. 

Як він ставиться до росії, до Зеленського та в цілому до подій, які відбуваються в Україні і Маріуполі, що бізнесмен робить зараз і чи вірить у перемогу України? Про це його розпитали журналісти швейцарського видання.

Прес-служба Маріупольської міської ради навела лише одну цитату з цього інтерв’ю. Ми же вирішили ознайомити своїх читачів з повним текстом розмови.

Де мешкає родина Ахметова, для чого Азовсталі бомбосховища, і хто заплатить за зруйновані заводи Маріуполя. Велике інтерв'ю Ріната Ахметова, фото-1

До вторгнення в Україну Рінат Ахметов вважався найбагатшою людиною в країні, пише Le Temps. Цей олігарх, уродженець Донбаса, побудував імперію, що включає фінанси, медіа, телекомунікації, роздрібну торгівлю, сільське господарство та транспорт. Він є інвестором і власником компанії СКМ. Йому також належить футбольний клуб «Шахтар», що виступає на змаганнях європейського футболу. Але саме гірничодобувна діяльність і металургія Ріната Ахметова є сьогодні найбільше під загрозою російського вторгнення. Його компанія «Метінвест» є власником величезного металургійного заводу «Азовсталь» у портовому місті Маріуполь. Дві тисячі українських бійців, в тому числі члени батальйону «Азов», звинувачені Москвою у «нацизмі», але й сотні мирних жителів досі переховуються в бункерах під заводом. 

Le Temps: У четвер, 21 квітня, Володимир Путін заявив про «визволення» Маріуполя. Російські війська, за його словами, повністю контролюють місто, за винятком вашого заводу Азовсталь. Ви погоджуєтесь з такою оцінкою?

Рінат Ахметов: Ні, це зовсім не так.

Маріуполь завжди був і буде українським містом. Українці запекло захищають кожен сантиметр землі український. Я гордий тим, що наш залізний «Азовсталь» став нашим бастіоном опору. Я вірю, що наші солдати зможуть і далі захищати місто і що маріупольці будуть евакуйовані. Я також вірю, що російські солдати будуть покарані за всі злочини, які вони вчинили в Україні та в Маріуполі. Ситуація в місті  - це трагедія і  жахливе лихо, яке неможливо пробачити.

Le Temps: Ви щодня спілкувалися з керівниками ваших заводів «Азовсталь» та «МК Ілліча» в Маріуполі. Яка там ситуація?

Рінат Ахметов: Російська армія продовжує знищувати Маріуполь та його два заводи. Металургійний комбінат імені Ілліча та Азовсталь постійно бомбардували та обстрілювали. Ми зупинили виробництво і відновимо його лише після нашої перемоги.

Le Temps: Скільки ще залишилось працівників Метінвесту в притулках Азовсталі?

Рінат Ахметов: Йдеться про життя та безпеку людей. Я не можу розкрити цю інформацію.

Le Temps: Яка історія та призначення цього підпілля?

Рінат Ахметов: Бомбосховища були побудовані одночасно з заводом, у 1933 р. За цивільними та промисловими нормами оборонні споруди повинні бути поруч безпосередньо з робочими місцями працівників.

Le Temps:  Як довго можуть мешканці цих притулків все ще триматися і що ви порадите, щоб вирішити цю проблемну ситуація?

Рінат Ахметов: І мирні жителі, і наші бійці опинилися в умовах нелюдських. Кожна хвилина запізнення може коштувати їм життя. Нам потрібно негайно припинити це та евакуювати людей. Єдиний спосіб зробити це – домовитися про гуманітарні коридори.

 Із прихильністю ставлюся до представників Організації Об’єднаних Націй та Міжнародного Червоного Хреста (МКЧХ). Проте всі намагання з їх боку організувати безпечний проїзд для жителів  Маріуполя був перерваний нападами росіян.

Le Temps: Який ступінь ураження виробництва на Азовсталі?

Рінат Ахметов: Капіталізація до війни двох наших заводів – «Азовсталь» та металургійний комбінат імені Ілліча – не менше 10 мільярдів доларів. Готуємо судові позови на вимогу до Росії. Росія компенсує всі збитки, завдані нашим підприємствам.

Le Temps: Що змушує сподіватися, що Маріуполь повернеться під український контроль, щоб ваша компанія могла змогу там працювати?

Рінат Ахметов: Віра в Україну, героїзм і мужність нашої воїнів, єдність українського народу та непохитної підтримки президента. Я їм дуже вдячний.

Le Temps: Ваші підприємства втратили багато активів через війну. Саме тому ви обрали табір президента України Володимира Зеленського? (Коментар від 0629: нагадаємо, що до війни Ахметов перебував у жорсткому конфлікті з Офісом Президента, а Зеленський навіть звинувачував Ахметова у співучасті у замахі на нього).

Де мешкає родина Ахметова, для чого Азовсталі бомбосховища, і хто заплатить за зруйновані заводи Маріуполя. Велике інтерв'ю Ріната Ахметова, фото-2

Рінат Ахметов: Свій вибір я зробив давно. Як вихідець з українського міста Донецька, я став найбільшим приватним інвестором в нашій країні. У 2014 році я засудив спалахи сепаратизму і заявив, що Донбас може бути успішним і щасливим тільки у складі Україні. У 2022 році, коли почалася війна, я назвав Путіна військовим злочинцем.

Сьогодні Україна як ніколи єдина, бо у нас є воля до перемоги. Як голова правління країні, Володимир Зеленський демонструє справжню гідність виконання свого конституційного обов’язку захищати Україну.

Кожен українець, і я в тому числі, робить все, що в моїх силах, щоб допомогти Україні досягти перемоги.

Le Temps: Наскільки важлива Швейцарія для вашого бізнесу?

Рінат Ахметов: Ми міжнародна компанія. Для нас Швейцарія одночасно є місцем розташування наших компаній –Metinvest International SA, D. Trading SA та D. Trading International SA, які працюють там більше двох десятиліть. Це  країна з корпоративною культурою та стандартами, має дуже високі комерційні цінності, які спонукають нас розвиватися і постійно вдосконалюватися.

Le Temps: Які ваші особисті зв’язки зі Швейцарією? Ми маємо нещодавно повідомлення, що ваш син купив два об’єкти нерухомості в Женеві. Ти часто туди приїжджаєте?

Рінат Ахметов: Мої сини народилися в Донецьку, навчалися у Швейцарії. Саме в Швейцарії мій старший син Дамір зустрів свою майбутню дружину Діану. Вони разом ходили до школи. Сьогодні вся моя родина та мої онуки живуть у Швейцарії. Я часто повертаюся відвідати мою родину у вашій прекрасній країні.

Le Temps: Ви думаєте, що Швейцарія могла б зробити більше для України?

Рінат Ахметов: Рішення вашої країни підтримати Україну і нав'язати безпрецедентні санкції проти Росії заслуговують великої поваги. Я вдячний Швейцарії і всьому вільному світу. Ми боремося за свою свободу і свободу Європи. У нас є сили і воля боротися. Я переконаний, що ми виграємо цю війну.

Читайте нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

та у нашій новій групі у Фейсбуці - Маріуполь Місто-Герой. Там можна обговорювати ситуацію у місті

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...