• Головна
  • Кіднепінг. Росія краде дітей в Маріуполі і готується віддавати їх на всиновлення, - ФОТО, ВІДЕО
15:42, 14 квітня 2022 р.

Кіднепінг. Росія краде дітей в Маріуполі і готується віддавати їх на всиновлення, - ФОТО, ВІДЕО

Кіднепінг. Росія краде дітей в Маріуполі і готується віддавати їх на всиновлення, - ФОТО, ВІДЕО

10 квітня в місто Тіхвін Ленінградської області прибув потяг російської залізниці, який привіз 600 депортованих з Маріуполя громадян України. Серед них – велика кількість дітей.

Російські ЗМІ широко розповідали про цю подію.

Дорослих та дітей розселили в пансіонаті «Царіцино озеро». І поки місцеві збирали речі, необхідні для допомоги депортованим з Маріуполя, місцева влада почала збирати інформацію для передачі маріупольських дітей у російські сім’ї.

На території ОРДЛО розпочали роботу спеціальні штаби, які цілеспрямовано займаються тим, що відправляють українських сиріт в російські родини. Керує цими штабами в Донецьку та Луганську уповноважена при президенті рф з прав дитини Марія Львова-Бєлова. 

Як повідомляє секретар генради партії «Єдина росія» Андрій Турчак, такі штаби були створені за ініціативою партії єдиноросів. І зараз російськая держдума намагається ухвалити якісь законодавчі рішення, для того щоб спростити процедуру всиновлення громадян іншої країни без погодження на це самої країни.

Кіднепінг. Росія краде дітей в Маріуполі і готується віддавати їх на всиновлення, - ФОТО, ВІДЕО, фото-1

Українське МЗС називає це кіднепінгом. Але наразі українська сторона не має важелів, для того, щоб зупинити процес.

Проблема ускладняється ще і тим, що далеко не всі діти, яких примусово вивезли на територію російської федерації, дійсно сироти,  не мають батьків або рідних. Історія маріупольчанки Кіри Обединської – яскравий приклад для цього. Дівчинка втратила батька під час обстрілів Маріуполя 17 березня (мати померла ще до війни). Її примусово депортували з підвалу будинку, де вона переховувалась разом з батьком, і відправили до клініки Калініна в Донецьку. Зараз її готують до депортації на території росії. Проте у дівчинки є рідний дідусь, який б’ється на всіх рівнях, щоб забрати онучку. Але окупанти відмовляються передати дитину, вимагають документи опіки тощо.

Оформити такі документи під час війни вкрай складно. За цей час Кіру можуть відправити на усиновлення в рф, і як її в такому випадку витягати з фактичного полону – не відомо.

А тим час суспільна думка в самій російський федерації ставиться до українських дітей як до власних громадян. В коментарях групи Вконтакті, яка опікується саме всиновленням українських дітей російськими сім’ями, якась панночка гнівно питає, як так сталося, шо «60 наших детей из детдома» - маються на увазі саме українські діти – вивезли до Польщі.

Кіднепінг. Росія краде дітей в Маріуполі і готується віддавати їх на всиновлення, - ФОТО, ВІДЕО, фото-2
Кіднепінг. Росія краде дітей в Маріуполі і готується віддавати їх на всиновлення, - ФОТО, ВІДЕО, фото-3

В МЗС України стверджують: будь-які дії росії щодо українських дітей є незаконними. Не існує норм міжнародного права, які б дозволяли російським родинам всиновлювати українських дітей, навіть якщо ті втратили батьків.

За інформацією МЗС, міністерство освіти РФ збираються підписати угоду з ОРДЛО, яка б дозволила передавати незаконно депортованих з території України дітей-сиріт в російські сім’ї.

Тобто вони будуть вважати всіх дітей, яких вивезуть з України – «громадянами» «ДНР» або «ЛНР», і на цій підставі і на підставі так званої «угоди з ЛДНР» будуть всиновлювати їх. 

За словами МЗС, такі дії російських окупантів можуть кваліфікуватися як кіднепінг (викрадення) та вимагають рішучої реакції міжнародної спільноти, відповідних міжнародних організацій.

Українська омбудсмен Людмила Денісова каже, що російська сторона вже робить шокуючи заяви з приводу примусового вивчення російської мови депортованими українськими дітьми.

В Раді Федерації Росії пропонують ввести системну роботу з навчання російській мові маленьких українців, які були вивезені з Донецької та Луганської областей на територію РФ.

"Дітей, які розмовляють і розуміють українську мову, будуть змушувати вивчати мову агресора для асиміляції та навчання в російських школах. За даними російських ЗМІ, вже вивезено у РФ понад 150 тисяч українських дітей. Влада країни-окупанта планує знищити сутність і мову маленьких українців, стерти їх пам'ять і всі зв'язки з Україною", - заявила Денисова.

ЧИТАЙТЕ НАС В ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ МАІРУПОЛЬ 0629

Читати також: Окупанти використовують маріупольців як "приманку" та перетворюють місто на гетто, - радник

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...