• Головна
  • Маріупольців примусово вивезли з міста та утримують у спецтаборі в рф
18:52, 10 квітня 2022 р.
Надійне джерело

Маріупольців примусово вивезли з міста та утримують у спецтаборі в рф

Маріупольців примусово вивезли з міста та утримують у спецтаборі в рф

У росії створили табір для примусово вивезених жителів Маріуполя. Його організували у пензенській області, де утримують близько 400 українців, серед яких є немовляти.

Про це повідомляє уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

"Це установа закритого типу з кількома корпусами, обнесена парканом та під охороною, на в’їзді контрольно-пропускний пункт. Свобода пересування наших громадян обмежена – виходити з табору заборонено.

Зараз там - понад 400 українських громадян - здебільшого жінки та 147 дітей різного віку, включаючи немовлят. Днями очікується ще партія примусово вивезених, орієнтовно 150 осіб", - написала омбудсмен.

За її словами, маріупольці перебувають у вкрай важкому та пригніченому стані. Не знають своєї долі, в який регіон рф та коли везтимуть. Жодної інформації їм не надають.

Люди живуть у таборі вже кілька тижнів. Вони не мають необхідного одягу, взуття, навіть білизни. Фактично їх забрали з підвалів у чому були – в зимових речах.

Крім того, затриманим катастрофічно не вистачає дитячого харчування та предметів особистої гігієни. Жінки готують самі з того, що видають.

"До табору приїжджали представники «Сбербанку», збирали списки на оформлення карткових рахунків, говорили, що перерахують по 10 тисяч рублів, але цього не сталося", - зазначила Денісова.

Також російські активісти відвідали наших громадян – ті розповіли про відсутність базових речей для життя та неможливість будь-яким чином зв’язатися з рідними або повернутися в Україну.

Росіяни зазначили, що в таборі є також іноземні студенти з Туркменістану, які переховувались у бомбосховищі під студентським гуртожитком в Маріуполі без їжі, води, тепла і світла, а потім самотужки добралися на тимчасово окуповану територію Донецької області, звідки їх примусово доправили до РФ. На відміну від українців, їм дозволено виходити за межі табору. Маріупольці ж повинні залишатися під постійним наглядом.

За словами Денісової, наразі російські активісти збирають кошти, продукти та одяг, щоб допомогти примусово депортованим громадянам України.

Вони повідомили, що у пензенській області діють ще три подібних табори, до яких ще у лютому перед війною були вивезені мешканці окупованих територій Донецької та Луганської областей. В той період під примусом було вивезено майже 90 тисяч жителів.

За інформацією активістів, українців насильно переміщують до різних регіонів РФ, зокрема й до Хабаровська.

"Примусова депортація та позбавлення наших громадян основоположних прав на гідні умови перебування, свободу пересування, інформацію є грубим порушенням Загальної декларації прав людини, Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, Женевської конвенції 1949 року про захист цивільного населення під час війни", - нагадала омбудсмен та заявила, що буде звертатися до Міжнародного Комітету Червоного Хреста та вимагати невідкладно надати гуманітарну допомогу громадянам України, які примусово вивезені та поміщені до концентраційних таборів на території РФ та сприяти якомога швидшому поверненню їх в Україну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...