• Головна
  • Евакуація з Маріуполя. Все, що відомо, станом на 1 квітня
10:26, 1 квітня 2022 р.

Евакуація з Маріуполя. Все, що відомо, станом на 1 квітня

Гуманітарна колона та евакуаційні автобуси, які за погодженням з російською федерацією мали б вчора дістатись Маріуполя, знова були зупинені ворогом.

Російська сторона просто не виконала в черговий раз взяті на себе зобов'язання.

"45 автобусів, які ми відправляли для евакуації, окупанти не впустили до Бердянська. 600 людей вийшли до автобусів з міста і завтра зранку мають виїхати до Запоріжжя. 

Більше 30 автобусів залишаються на в'їзді до Бердянська, щоб зранку забрати мешканців міста та маріупольців до Запоріжжя", - повідомила міністерка з тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

Сьогодні з 7 ранку автобуси на Луначарському кільці чекають на маріупольців. Відправлення - як тільки автобуси будуть наповнюватися.

Ірина Верещук наполягає, що українська сторона не залишає спроби заїхати з евакуаційною колоною саме до Маріуполя. Але росія висуває геть нереалистичні вимоги.

За інформацією радника міського голови Маріуполя Петра Андрющенко,  зранку маріупольці майже мирним штурмом подалали спротив росіян не випустити людей з Бердянська. Для зворотього руху з Запоріжжя до Бердянська також сформована колона та збирається вирушити в Бердянськ. 

"Місто залишається зачиненим для вїзду та дуже небезпечним до виїзду власним транспортом. До того ж окпуанти з вчора категорично не пропускають ніякі гуманітарні вантажи, навіть у малих обсягах, в місто. Досі залишаються незрозумілими причини таких дій, але наші прогнози залишаються невтішними. Ми не бачимо реального бажання росіян та їх сателітів щодо надання модливості маріупольцям евакуюватись на контрольовану Україною територією", - повідомив Андрющенко. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...