У Маріуполі загинула викладачка журналістики Лілія Гумянова
У Маріуполі загинула викладачка журналістики Лілія Гумянова.
Про це повідомляє Національна спілка журналістів України.
"Не кинула людей до останньої миті. Відкрила бомбосховище у маріупольському будинку творчості. Вболівала за долю Маріуполя і за майбутню журналістику", - так про Лілію Гумянову, керівника юнкорівського обʼєднання в Маріуполі (завідувачку художнім відділом Лівобережного районного будинку дитячої та юнацької творчості ) пише її учениця, викладачка соціальних комунікацій Маріупольського держуніверситету Олена Мельникова-Курганова.
«Я - одна з учениць, випуск 2003 року. Ми завжди були на зв'язку. Студенти долучилися до складу журі під час дебатів. Тільки-но обговорювали її методичку. Я не вірю, Ліліє Миколаївно. Ви для мене герой, адже не кинули будинок творчості та людей, які шукали бомбосховище. Не кинули близьких людей до останньої миті. Це важкий біль. Світла пам'ять», - написала пані Олена. У її дописі вказана дата смерті – 19.03.2022.
Секретар Національної спілки журналістів та президент Національного конкурсу шкільних медіа Глеб Головченко добре знав Лілію Гумянову як координатора шкільної газети при місцевому будинку творчості в Маріуполі. Минулоріч ця газета була переможницею конкурсу.
«Вона з тих, хто за будь-яких обставин залишився б із людьми до останнього. Це величезна втрата для всієї нашої журналістики. Багато її випускників стали справжніми професіоналами. Пані Лілія свідомо займала принципову патріотичну позицію. Насправді, таких видатних педагогів, які б любили свою справу, дітей – не так багато. Вона була однією з найкращих», - каже Гліб Головченко.
Перша секретар НСЖУ Ліна Кущ згадує зустріч із Лілією Гумяновою в Миколаєві на Міжнародному конкурсі шкільних медіа, її участь у онлайн-заходах Спілки.
«Відчувалося, як вона вболіває і за долю Маріуполя, і за майбутню журналістику. Такі люди рухають світ», - говорить Ліна Кущ.