• Головна
  • У Маріуполі розслідують справу "кураторів" ФСБ Росії по їх співпраці з так званою "ДНР"
11:52, 14 лютого 2022 р.
Надійне джерело

У Маріуполі розслідують справу "кураторів" ФСБ Росії по їх співпраці з так званою "ДНР"

ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях провело досудове розслідування, яким встановили, що двоє громадян Росії, які є співробітниками ФСБ РФ, та українець були учасниками незаконного збройного формування "ДНР".

Як повідомляє Донецька обласна прокуратура, за її процесуального керівництва 42-річному українцю та двом громадянам РФ – співробітникам ФСБ РФ – заочно повідомлено про підозру у державній зраді та участі у терористичній організації (ч. 1 ст. 111, ч. 1 ст. 258-3 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що з 2014 по 2018 роки так званий "помічник-консультант депутата Народної ради ДНР" активно співпрацював з двома співробітниками ФСБ РФ, які перебували на псевдопосадах помічника та радника голови псевдореспубліки Олександра Захарченка. Поплічник терористів збирав інформацію розвідувального й військового характеру, а також залучав місцеве населення до лав бойовиків.

На початку 2015 року підозрюваний українець познайомився з 42-річним залегендованим співробітником Управління ФСБ РФ, який діяв під прикриттям зі зміненими анкетними даними та окрім посади "помічника голови ДНР" був "завідуючим сектором енергозбереження та підвищення енергоефективності Міністерства промисловості та енергетики Ростовської області РФ".

Росіянин виступав так званим "куратором" в енергетичній та вугільно-промисловій сфері й здійснював контроль і налагодження взаємозв’язків, крім того забезпечував інтеграцію вказаних галузей господарства й промисловості окупованої території Донеччини в економічний простір РФ.

У цей же період його брат - 36-річний співробітник Прикордонної служби ФСБ РФ по Ростовській області також співпрацював з "консультантом депутата" та значився так званим позаштатним радником Захарченка. Він виконував функції "куратора" у сфері постачання озброєння та військової техніки.

Передусім він організовував відправлення з території РФ на тимчасово окуповану територію Донецької області військового обладнання, техніки, вогнепальної зброї, бойових припасів, засобів ведення розвідки та іншого озброєння для незаконного збройного формування терористичної організації "ДНР".

Досудове розслідування здійснюється СВ 2 управління (з дислокацією у м. Маріуполь) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Читайте також: Засада, «подслушка» и наблюдение. Сверхсекретная история о том, как разведчики защищают Мариуполь, - ФОТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мариуполь #ДНР #СБУ
live comments feed...