• Головна
  • Як маріупольчанці розпочати свій бізнес, - МОЖЛИВОСТІ
17:06, 19 січня 2022 р.
Надійне джерело

Як маріупольчанці розпочати свій бізнес, - МОЖЛИВОСТІ

З кожним роком в Україні стає все більше і більше підприємців, при чому, серед осіб обох статей. У 2020 році українські жінки навіть відкрили на 5% більше ФОПів, ніж чоловіки. Однак, сумарно за останнє десятиліття чоловіки майже втричі випереджають жінок у відкритті компаній. У Маріуполі різні організації проводять навчання для жінок, які хочуть розпочата або покращити свою власну справу. 

Проєкт "Економічні можливості для жінок Східної України", який з 30 січня стартує в Маріуполі, направлений на допомогу жінкам у відкритті власного бізнесу.

Даний проєкт має на меті зміцнити спроможність жінок Донецької області, які відчули негативні наслідки від пандемії COVID-19 та відчули себе економічно вразливими, навчаючи їх як відкрити власну справу та отримувати постійний дохід.

Як маріупольчанці розпочати свій бізнес, - МОЖЛИВОСТІ, фото-1

Начальна програма для жінок, які хочуть розпочати свій бізнес

30 січня 2022 року на базі "Маріупольської Асоціації Підприємців" розпочнеться навчання майбутніх підприємиць. На учасниць чекає серія з 10 тематичних тренінгів протягом двох місяців.

Серед тем:

  • започаткування власної справи;
  • бізнес-комунікації;
  • позиціонування товарів/послуг та опанування технік продажу, зокрема через онлайн інструменти.

По закінченню навчального курсу кожній учасниці допоможуть підготувати бізнес-план. Досвідчені бізнес-тренери та юрист надаватимуть випускницям консультації та менторську підтримку для створення власного мікробізнесу.

"До участі в навчальній програмі запрошуються жінки віком від 18 років, жительки не лише Маріуполя, а й всього району та прилягаючих до нього територій, які хочуть започаткувати власну справу, стати успішними підприємицями, проте не знають, як створювати, реєструвати свій бізнес, що треба взяти до уваги, про що подбати", - розповідає координатор програми, керівник ГО "Маріупольська Асоціація Підприємців" Дмитро Чичера.

Участь в тренінгах безкоштовна. Організатори компенсують проживання, харчування і проїзд. Відбір зареєстрованих учасниць відбуватиметься на конкурсних засадах, кількість учасниць обмежена.

Подати заявку на програму можна за посиланням.

Як маріупольчанці розпочати свій бізнес, - МОЖЛИВОСТІ, фото-2

Навчальна програма для жінок, які вже мають свою справу

А для тих жінок, які вже мають власний бізнес, трохи згодом "Маріупольська Асоціація Підприємців" проведе окрему навчальну програму, яка складатиметься з 8 тренінгів на різні теми, зокрема: актуальні аспекти фінансової грамотності, переведення бізнесу в онлайн формат, робота з персоналом, психологічні бар’єри/професійне та емоційне вигорання жінок при веденні/зміни бізнесу, зміни в законодавстві.

Слідкуйте за оновленнями на сторінці "Маріупольської Асоціації Підприємців" у Фейсбук, щоб побачити, коли відкриється реєстраційна форма на дану програму.

Навчальна програма для жінок, які працюють у сфері туризму

Також цього року від вищезгаданої ГО запланована навчальна програма для жінок, які працюють в туристичній сфері. 

Навчальна програма від Центру підтримки та розвитку малого та середнього бізнесу

Один раз у 2-3 місяці Центр підтримки та розвитку МСБ проводить "Маріупольську Школу підприємництва". Відбір учасників на 6 набір цієї Школи, який стартує 25 січня, завершився менш, як за добу через великий наплив бажаючих.

Як маріупольчанці розпочати свій бізнес, - МОЖЛИВОСТІ, фото-3

Новий набір розпочнеться у березні-квітні. Навчання в Школі триває 4 тижні.

У рамках занять, як початківці, так і діючі підприємці/підприємниці навчаться основним принципам становлення і розвитку бізнесу.

Пройшовши повний безкоштовний курс, учасники зможуть:

  • сформувати свою бізнес-ідею;
  • розробити стратегію розвитку власного бізнесу;
  • створити бізнес-план;
  • отримати інформацію про нюанси оформлення документації;
  • дізнатися про інструменти для отримання фінансування.

Слідкуйте за оновленнями на сторінці "Центрі підтримки та розвитку МСБ" у Фейсбуці.

Читайте також: Як маріупольчанка виграла трактор для власного бізнесу, — ІНТЕРВ'Ю

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мариуполь #бизнес
live comments feed...