• Головна
  • Як маріупольчанка виграла трактор для власного бізнесу, — ІНТЕРВ'Ю
17:13, 21 січня 2021 р.
Надійне джерело

Як маріупольчанка виграла трактор для власного бізнесу, — ІНТЕРВ'Ю

Село Лебединське, що під Маріуполем, знаходиться на лінії розмежування. За роки війни з нього виїхала більша частина жителів: не було доступу до води, не працювали магазини та навчальні заклади, медпункти та пошта. При цьому, деякі місцеві жителі у таких складних умовах навіть розпочинають власну справу. Наприклад, Ольга Гвоздієвська, яка заповнила заявку в маріупольську бізнес-школу, щоб допомогти чоловіку розвивати сільськогосподарський бізнес.

У 2019 році Український жіночий фонд у партнерстві з Маріупольською асоціацією підприємців на базі освітнього хабу "Халабуда" ініціювали проєкт "Економічні можливості для жінок Східної України" — бізнес-школу — за фінансової підтримки USAID "Економічна підтримка Східної України".

Програма мала 2 хвилі навчання й тривала з серпня 2019 року по грудень 2020 року. За цей час 60 жінок з Приазов'я навчилися створювати та розвивати свій бізнес.

Ми охоплювали не тільки жінок Маріуполя, а й невеликих сіл, містечок та смт нашої області. Дуже важливо було дати їм поштовх для розвитку, бо у таких населених пунктах немає можливості отримувати знання такого рівня і в такому форматі. Зараз учасниці бізнес-школи продовжують отримувати допомогу і підтримку від Маріупольської асоціації підприємців. Ми бачимо, що вони стають впевненішими, перестають боятися, усвідомлюють, що їхні мрії можуть реалізовуватися й самі розуміють шляхи їх реалізації", — говорить координатор навчальної програми Дмитро Чичера.

Бізнес-школа включала 10 модулів: від генерації і тестування ідей для бізнесу до фінального бізнес-плану та його презентації, а також консультації з юридичних, фінансових, маркетингових та інших питань ведення власної справи. Консультації могли отримати як учасниці навчальної програми, так і всі бажаючі. В умовах карантину заняття проводилися у малих групах. Також були проведені онлайн-лекції та тренінги для широкого кола учасників з Донецької та Луганської областей.

0629 поговорили з однією з учасниць навчальної програми з підприємництва — Ольгою Гвоздієвською з села Лебединське під Маріуполем, — яка розвинула власну справу після закінчення бізнес-школи.

— Пані Ольго, розкажіть, чому Ви вирішили взяти участь у бізнес-школі?

— У мого чоловіка є земельний пай в 4 га, і ми вирощуємо на ньому різні рослини. Для побудови такого бізнесу потрібно не тільки знатися на сільському господарстві, але й вести паперову роботу. Тому й вирішила навчитися писати бізнес-плани, вести бухгалтерію, займатися рекламою продукції та пошуком клієнтів.

— Що саме Ви вирощуєте?

— Декоративні рослини: різні види ялівцю (рос. можжевельник) та сосен, ялинки, самшит; яблуневий сад, виноградник, грецький горіх. Також маємо пасіку та продаємо мед. Для обробки такої ділянки землі нам необхідний був трактор, якого ми не мали та наймали людей на ручну працю, і це було дуже неефективно.

— А як вдалося придбати трактор?

— На навчальній програмі з підприємництва нас навчили писати бізнес-плани й ділилися інформацією про гранти. Якраз після закінчення бізнес-школи у квітні минулого року я подала свій бізнес-план по вирощуванню грецького горіха на грант, але отримала відмову. У вересні я переписала його, включивши туди різну рослинність, й подалася на новий грант, який виграла. Таким чином, нам дали гроші на трактор.

Як маріупольчанка виграла трактор для власного бізнесу, — ІНТЕРВ'Ю, фото-4

— Розкажіть, як плануєте розвивати свій бізнес?

— У нас вже є своя постійна база покупців меду, яким ми періодично нагадуємо про себе. Рослини в нас добре купують через оголошення на ОЛХ. Овочі та фрукти продаємо на маріупольському ринку. Після зими почну активно вести сторінку нашого господарства в соціальних мережах.

Як маріупольчанка виграла трактор для власного бізнесу, — ІНТЕРВ'Ю, фото-5

— Що Ви порадили б жінкам, які хочуть започаткувати свій бізнес, але бояться?

— Потрібно вірити в себе та не слухати тих, хто у вас не вірить. Люди бояться займатися бізнесом, бо в багатьох речах не розбираються. А коли з'являється розуміння та знання, то вже й податкова не лякає. Мені впевненості у веденні різних бізнес-процесів надала якраз наша бізнес-школа.

Цього року планується ще один набір у бізнес-школу для жінок.

На даний момент, ми розробляємо і удосконалюємо навчальну програму, щоб мати змогу провести її цього року, та чекаємо на послаблення карантину. Про набір на навчання можна буде дізнатись на сторінці "Халабуди", — розповідає помічниця координатора бізнес-школи Галина Балабанова.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мариуполь #бизнес #возможности

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Банкир ЮСАИД
22 січня 2021 р., 02:21
Развод  для лохов которые верят в сказку и типа в принцей на белом коне. В эти бизнес школы наберают не понять кого и как, потом  1 или максимум 2 дадут грант тыщ на 50 -70  и пишут целый год. У этой мадам не трактор решает весь вопрос, а муж с 4 га и плюс соседские за копейки взятые паи, линия фронта всетаки. Удачи в бизнесе ребятам, но к слову моя дочь 6 лет бизнесу и маркетингу училась в вузе и не плохо училась, но её бизнес планы не интересны американцам да и мэрии собственно тоже им нужны те кто хочет лепить глиняные горшки и выращивать цыплят максимум, вот такие гранты для едениц, остальные не парьтесь и отдыхайте, а для создания своего бизнеса копите денежки!!
live comments feed...