Стратегія, бюджет, полум'яні промови. Чим запам'ятається остання в цьому році сесія міської ради, - ВІДЕО
На останній цього року сесії міської ради, яка відбулася сьогодні, 22 грудня, депутати прийняли два дуже важливих документи на найближче та далеке майбутнє Маріуполя: бюджет на 2022 рік та стратегію до 2030 року.
Стратегія-2030
Першим питанням порядку денного стояла Стратегія розвитку Маріуполя до 2030 року. Цей документ визначає курс розвитку міста на подальші дев’ять років.
Минулого тижня Стратегію презентували на міському форумі, проте через карантинні обмеження туди змогли потрапити не всі охочі, але будь-хто міг долучитися до обговорення онлайн. У документі виділено 13 ключових напрямків, серед яких екологія та зелений сталий розвиток, "Майбутнє біля моря", "Активна молодь", освіта та інновації, комунальна сфера, дизайн міста та транспортна інфраструктура з логістикою, ревіталізація простору та інші.
Член фракції "Сила Людей" Максим Бородін наголосив сьогодні на сесії міської ради, що важливо не лише вписати екологію у Стратегію-2030, а вплинути на заводи компанії Метінвест задля виконання ними екологічної програми.
Детальніше про Стратегію до 2030 року читайте Город, которого нет. Пока…
Бюджет-2022
Другим питанням порядку денного стояв бюджет Маріуполя на 2022 рік.
До бюджету розвитку закладають понад 1,3 млрд грн. Разом із залученими коштами - понад 2,7 млрд грн. Кожний напрямок отримає фінансування для продовження розвитку. Наприклад, дорожньо-транспортна інфраструктура - 505 млн грн, покращення комунальних послуг - понад 1 млрд грн, освіта - 396 млн грн, спорт, культура, туризм - 217 млн грн, охорона здоров'я, соцзахист - 213 млн грн.
Серед ключових проєктів, які планують реалізувати у 2022 році - будівництво асфальтобетонного заводу, завершення реконструкції Лівобережної набережної, створення лабораторного центру.
Вперше за роки незалежності України бюджет Маріуполя планується профіцитним, тобто доходи бюджету перевищують витрати (на 43,4 млн.).
На сесії депутати з фракції "Сила Людей" піднімали питання поборів з батьків у школах через недофінансування освітніх закладів, а також зменшення фінансування різних спортивних секцій. Проте депутати-директори шкіл сказали, що всі збори у школах відбуваються прозоро, а забезпечити школу всім необхідним за рахунок бюджетних коштів неможливо.
Детальніше про Бюджет Маріуполя на 2022 рік читайте Сколько денег в мариупольской тумбочке. Анализ бюджета - 2022
Полум'яні промови
Окрім скандалу навколо депутатів "Партії Шарія" та виступу Валерія Онацького з приводу його відкликання з міської ради, ця сесія запам'яталася виступом депутата Максима Ткача, який раніше перебував у фракції ОПЗЖ, але після сварки його вигнали звідти, і зараз він позафракційний.
Ткач у своєму виступі порівняв фракцію ОПЗЖ з ні на що нездатною лялькою, а лідера фракції Володимира Клименка зі старим "Жигульом". Секретаря ж міськради Ксенію Сухову назвав молоденькою "Ферарі".
Читайте також: У Маріуполі остання сесія 2021 року почалася зі скандалу, — ФОТО
Скількох депутатів недорахується Маріупольська міська рада у 2022 році - ФОТО
Коментарі