• Головна
 • Маріуполь обігнав Бердянськ за розвитком туризму, - ФОТО
14:55, 16 листопада 2021 р.
Надійне джерело

Маріуполь обігнав Бердянськ за розвитком туризму, - ФОТО

Маріуполь посів перше місце за розвитком культурного туризму серед міст Приазов'я, обігнавши Бердянськ, Мелітополь та Кирилівку.

Як повідомляє "Маріуполь - туристичне місто", визначали індекс розвитку культурного туризму курортних територій Приазов’я експерти Асоціації Гостинності у рамках проєкту за підтримки Українського культурного фонду.

Вони взяли п’ять основних міст Приазов’я, у які щороку влітку приїздять тисячі туристів: Бердянськ, Генічеськ, Кирилівка, Маріуполь та Мелітополь.

Індекс розвитку культурного туризму складався з 10 критеріїв, які поділили по двох напрямках: інституційна спроможність та туристична привабливість. За кожен індикатор виставляли бали від 1 до 5.

"Оцінку ставили на основі складної методології, яка включає аналіз багатьох джерел, у тому числі інтернет-джерел (Google-запитів, моніторингу TripAdvisor  та Booking.com), глибинні інтерв’ю з експертами та опитування потенційних туристів", - говорять організатори.

Маріуполь обігнав Бердянськ за розвитком туризму, - ФОТО, фото-1

У кожному з приазовських міст оцінювалися три види культурних магнітів: магніти матеріальної культурної спадщини (архітектура, знакові місця, музеї, галереї тощо); магніти нематеріальної культурної спадщини (кухня, традиції, обряди, звичаї, ремесла) та фестивально-подієві магніти.

Маріуполь посів перше місце (3,9 балів), далі з однаковим результатом йдуть Бердянськ і Мелітополь (2,6 балів), Генічеськ і Арабатська Стрілка (2,4 бали) та Кирилівка (1,6 бали).

У Бердянська низький рівень представництва (у місті немає інституції, яка б займалася розвитком культурного туризму) та відсутні фестивалі й масштабні культурні події, як і в Мелітополя. У Кирилівці просідають майже всі індикатори.

Потенційними магнітами матеріальної культурної спадщини Маріуполя були визначені: архітектурна спадщина Віктора Нільсена, мозаїки українського модерну та музеї міста.

А ось цікавими для туристів магнітами нематеріальної культурної спадщини експерти зазначили автентичну Приазовську кухню, грецькі традиції та поселеннянімецьку культурну спадщину.

Головними подіями Маріуполя і експерти, і опитані туристи назвали фестивалі ГОГОЛЬFEST, MRPL City FestivalMariupol Classic та потенційний широкомасштабний фестиваль грецької культури.

Експертами було визначено сильні сторони Маріуполя у розвитку культурного туризму:

 • унікальні фестивалі;
 • рівень представництва (культурний туризм розвивають на рівні окремого комерційного комунального підприємства, а не на рівні сектору з двох спеціалістів, як в інших містах);
 • обсяг фінансування (для об’єктивності брався показник на одного мешканця);
 • кількість магнітів матеріальної культурної спадщини;
 • культурно-туристичні маршрути.

Разом з тим, експерти звернули увагу на сфери, які потребують негайного вдосконалення, а саме:

 • цілепокладання (у стратегічних та програмних документах необхідно визначити культурний туризм як один з пріоритетів розвитку Маріуполя);
 • підвищити активність інституцій громадського сектору у туризмі (створити відповідну сильну громадську організацію);
 • посилити туристичний супровід (збільшувати кількість гідів).
Маріуполь обігнав Бердянськ за розвитком туризму, - ФОТО, фото-2

Головна експертка проєкту Анна Романова надала свої рекомендації для ще більшого розвитку культурного туризму Маріуполя:

 • занести культурні об’єкти до Реєстру пам’яток матеріальної спадщини;
 • відновити пам’ятки за рахунок коштів державного і місцевого бюджетів, меценатів, міжнародних донорських організацій, діаспори;
 • проводити грецькі весілля у національному природному парку "Меотида";
 • популяризувати німецькі та грецькі культурно-пізнавальні маршрути серед діаспори;
 • розвивати заклади грецької традиційної кухні;
 • запровадити "Школу Гідів", підготовити як мінімум 10 гідів;
 • працювати з кіностудіями, запрошувати на зйомки фільмів.

Приазов’я має розвиватися не лише як територія пляжного туризму, а як дуже цікавий регіон з точки зору культурного туризму. Цікава архітектура, колоритна кухня, етнічне різноманіття, скіфські кургани, Кам’яна Могила, безліч музеїв та запальні фестивалі – на основі всього цього можна створити туристичні продукти, які будуть приваблювати туристів цілий рік, а не лише влітку, коли море тепле і нема медуз", – зазначила Анна Романова.

Як бачимо, якщо ще кілька років тому Бердянськ називали туристичною перлиною Приазов'я, то зараз ситуація змінилася на користь Маріуполя.

Читайте також: Листівки з краєвидами Маріуполя мандруватимуть світом, - ФОТО

Світло з металевих простріляних труб. Маріупольська синагога не припиняє дивувати, - ФОТО, ВІДЕО

Червоні двері з гарбузами й квітами, будинок з левами та багато інших локацій для осінньої фотосесії в Маріуполі, - ФОТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мариуполь #туризм

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
pavlik_vv
22 листопада 2021 р., 19:52
Пока власти не сделают нудистский пляж, много туристов не будет в городе. Со всей Украины едут в Бердянск для ровного загара.
live comments feed...