• Головна
  • Як добре ви знаєте українську мову? - ТЕСТ
13:22, 9 листопада 2021 р.
Надійне джерело

Як добре ви знаєте українську мову? - ТЕСТ

Сьогодні, 9 листопада, в Україні відзначається День української мови та писемності. Перевірте, як добре ви знаєте державну мову.

Українську мову обмежували, забороняли, не визнавали. Це тривало 400 років. Історія знає майже півтори сотні задокументованих утисків української мови.

Найбільш затято українську утискала Росія. Усе почалося в 1627 році, коли з подання церкви спалили і заборонили книги українською. У XVIII столітті мовознищення продовжили російські царі.

У 1863 році був підписаний циркуляр Валуєва, який забороняв видання підручників та літератури українською мовою. У 1876 році — Емський указ, який забороняв вистави і навіть народні пісні. За понад 100 років виселили кілька мільйонів української інтелігенції. У XX столітті репресії лише посилилися - постійні арешти і розстріли діячів української науки і культури. Апогеєм стали 1989-1990 роки, коли російська мова отримала статус офіційної.

Лише після проголошення незалежності і з прийняттям Конституції державною мовою в Україні утвердили виключно українську. Але ненадовго — до 2012 року, коли ухвалили "мовний закон Колесніченка-Ківалова" (члени Партії регіонів) про офіційну двомовність у певних регіонах. У 2018 році закон визнали антиконституційним. Через рік Верховна Рада ухвалила новий закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Наразі єдиною державної мовою в Україні є українська.

Перевірте, наскільки добре ви знаєте українську. Якщо нижче у вас не відкривається тест, то пройдіть його за посиланням: https://madte.st/QtTgfNwd

Читайте також: Історія маріупольця, який рік тому перейшов на українську мову у побуті

Мер Маріуполя Вадим Бойченко систематично порушує мовний закон. Мовний омбудсмен почав перевірку, - ФОТО

Мало народитися українцем. Ним потрібно стати

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мариуполь #мова
live comments feed...