• Головна
  • Медики вмовляють вчителів у Маріуполі вакцинуватися, - ФОТО
12:49, 15 вересня 2021 р.
Надійне джерело

Медики вмовляють вчителів у Маріуполі вакцинуватися, - ФОТО

Учора, 14 вересня, у школі №52 відбулася зустріч координатора вакцинації у Маріуполі, директора центру ЦПМСД №2 Євгена Матвєєва зі співробітниками закладів освіти міста щодо необхідності вакцинації проти COVID-19.

Медики вмовляють вчителів у Маріуполі вакцинуватися, - ФОТО, фото-1

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, у разі переходу області до жовтого, помаранчевого чи червоного карантинного рівня епідемічної безпеки, для роботи закладів освіти необхідно мати мінімум 80% вакцинованого персоналу. Якщо ця норма не дотримується, то школи переходять в онлайн-режим.

Як розповіла на зустрічі директорка школи №27 Марина Єжаковська, станом на 14 вересня, 80% та більше відсотків вакцинованих працівників першою чи обома дозами вакцини є у:

  • 23 з 63 шкіл;
  • 55 з 79 дитячих садочків;
  • 0 з 5 закладів позашкільної освіти.

Більш ніж 80% вакцинованих свівробітників обома дозами є лише в школі №27 та у 12 дитсадках. "У школі №27 вакцинувалися 92% педагогічного колективу. Я була першою, хоча маю букет захворювань, але жодне з них не є протипоказанням для вакцинації", - говорить вчителям Марина Єжаковська.

Медики вмовляють вчителів у Маріуполі вакцинуватися, - ФОТО, фото-2

Координатор вакцинації у Маріуполі, директор центру ЦПМСД №2 Євген Матвєєв давно вакцинувався сам і сприяє вакцинації своїх лікарів. Наразі у ЦПМСД №2 вакциновано 74% медперсоналу. У решті лікарень міста показник вакцинованого персоналу теж близько 80%, розповідає Матвєєв. А ось у департаменті освіти Маріупольської міськради вакциновано вже 95% працівників.

Хоч Маріуполь є лідером за показниками вакцинованого населення в Донецькій області, проте наразі щеплено першою та обома дозами лише 12% мешканців. "Щоб уникнути восени різкого піку захворюваності на COVID-19, - до 1 вересня мало бути вакциновано хоча би 25% маріупольців. До 1 листопада ця цифра має доходити до 50%, - повідомляє вчителів Євген Матвєєв та додає: - Третя хвиля коронавірусної інфекції вже, на жаль, розпочинається і кількість ліжок в лікарнях вже починає заповнюватися".

Директор ЦПМСД №2 розповів, що почали хворіти коронавірусом і медики його лікарні, але ті, які не встигли вакцинуватися. 

Медики вмовляють вчителів у Маріуполі вакцинуватися, - ФОТО, фото-3

Матвєєв пояснив педагогам, для чого потрібно вакцинуватися, та розповів про протипоказання.

"Є люди з хронічними захворюваннями: бронхіальна астма, цукровий діабет, хронічний пієлоніфрит, надлишкова вага тощо, - з ними можна і навіть треба робити щеплення. Вакцина у жодному разі не впливає на загострення чи протікання вже існуючих у людини захворювань. Якщо людина з хронічними захворюваннями заражається коронавірусом, то у неї ймовірність важких ускладнень підвищується в рази. Якщо ж людина щепилася, то так, вона може захворіти, бо жодна вакцина у світі не захищає від зараження на 100%, але, по-перше, відсоток таких людей невеликий, по-друге, ковід після вакцинації буде перенесений у легкій формі. Це стосується навіть онкозахворювань".

Протипоказаннями можуть бути:

  • алергічна реакція на один з компонентів вакцини;
  • важкі алергічні реакції, які були до цього (наприклад, анафілактичний шок після щеплення);
  • гостра фаза захворювання (наприклад, ГРВІ) або ж загострилася хронічна хвороба (наприклад, загострився хронічний пієлонефріт чи цукровий діабет, - тоді потрібно одужати і потім можна вакцинуватися).
Медики вмовляють вчителів у Маріуполі вакцинуватися, - ФОТО, фото-4

Як пояснив Євген Матвєєв, якщо хворіли на COVID-19, то імунітет буде півроку, далі необхідно робити щеплення. Проте імунологи не забороняють, а деякі навіть рекомендують вакцинуватися одразу після того як перехворіли. У такому випадку імунітет буде ще сильніший.

Перше питання, яке задала одна з вчителів: "Якщо я робила тест та антитіла і вони в мене є, то чому я маю вакцинуватися?". 

"Люди, які колись перехворіли, не можуть точно сказати на який час у них імунітет. Якщо ж ви перехворіли коронавірусом зараз, тобто у вас імунітет на найближчі півроку, то необхідно піти до сімейного лікаря і взяти в нього виписку з амбулаторної картки, що ви здавали ПЛР-тест і він був позитивним. Тоді приносите цю довідку до керівника своєї школи, а він вже передає відомості у департамент. Тест на антитіла неінформативний, бо він не дає зрозуміти, коли саме ви хворіли", - відповідає лікар Матвєєв.

Після пояснень координатора вакцинації у Маріуполі Євгена Матвєєва, вчителі все рівно не могли зрозуміти для чого їм робити щеплення, якщо вони мають антитіла і чому їх, вже перехворівших, не вносять у статистику 80%. Так як на зустрічі не було представників з департаменту освіти, то на це питання відповіла директорка школи №27 Марина Єжаковська: "Це питання не до профільних місцевих департаментів, а до міністерств, у чиїх постановах не вказано, що високий рівень антитіл є підставою не робити щеплення".

Медики вмовляють вчителів у Маріуполі вакцинуватися, - ФОТО, фото-5

Ще одна з вчительок запитала, що робити, якщо прийшла вакцинуватися, але на той момент безсимптомно хворіла коронавірусом? Директор центру ЦПМСД №2 відповів, що якщо хвороба протікала безсимптомно, то вакцина не нашкодить. Якщо ж були хоч якісь симптоми або ви думали, що це просто застуда, то це є забороною для щеплення, бо відноситься до протипоказань як гостра фаза захворювання.

"Із ГРВІ (в народі застудою) вакцинуватися не можна. Про це вас попередить лікар, до якого ви прийдете робити щеплення. Також хочу нагадати, що після першої дози вакцини імунітет починає вироблятися на 14 день, тому людина може захворіти протягом цих двох тижнів після вакцинації. Тож потрібно пам'ятати про правило масок та антисептиків", - підсумовує Матвєєв.

Задали вчителі і питання про розробку вакцини: "Звертаюся до вас як до медика, ви самі вірите, що за такий короткий термін можна зробити таку велику кількість вакцин, які до того ж ще й не мають протипоказань для людей з хронічними хворобами? Ми від СНІДу не можемо знайти вакцину десятиліттями, а тут менш ніж за рік розробили з десяток вакцин від коронавірусу".

"Так, я вірю. Ці вакцини пройшли всі необхідні етапи перевірки. Згадайте, що щеплення для новонароджених дітей теж роблять навіть якщо є складні захворювання. У мене був випадок, коли ми вакцинували літню жінку з 4 стадією онко, бо їй потрібно було летіти закордон. Ми тоді перечитали ще раз всі протипоказання та зрозуміли, що вакцинувати її можна. Почекали, поки в жінки зійде загострення захворювання (припиниться кровотеча) і зробили щеплення від коронавірусу вакциною Pfizer. Вона абсолютно нормально перенесла обидві дози", - розповідає Євген Матвєєв.

Медики вмовляють вчителів у Маріуполі вакцинуватися, - ФОТО, фото-6

Нагадаємо, що зараз у дев'яти школах Маріуполя 13 класів пішли на дистанційне навчання через те, що учні захворіли коронавірусом.

Довідка. Вакцинуватися у Маріуполі можна у всіх центрах первичної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД), тобто міських лікарнях та у центрах масової вакцинації, які знаходяться на стадіоні "Іллічівець", у ТРЦ "Порт-Сіті" та "Мультицентрі" в Лівобережному районі.

Читайте також: В 9 мариупольских школах классы закрыли на карантин

Кабмин утвердил новые правила карантина. Что можно, и чего нельзя. Подробности

Волна пандемии нарастает. Какой вакциной сегодня можно привиться от коронавируса в Мариуполе

"Спутник" ждут?!" Мэр Вадим Бойченко раскритиковал депутатов ОПЗЖ за саботаж вакцинации

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мариуполь #вакцинация #ковид #коронавирус
live comments feed...