Вакцинація у Маріуполі: чим зараз щеплюють, скільки бажаючих та коли чекати нову хвилю захворюваності, - ФОТО

Вакцинація у Маріуполі: чим зараз щеплюють, скільки бажаючих та коли чекати нову хвилю захворюваності, - ФОТО

Майже при кожній поліклініці Маріуполя діють кабінети вакцинації. Один з них знаходиться у Центрі первинної медико-санітарної допомоги № 3 (проспект Миру, 80). Якою вакциною там щеплюють маріупольців та чи великий ажіотаж - далі у репортажі.

У ЦПМСД №3 вакцинують всіх бажаючих на третьому поверсі у 308 кабінеті. Черга невелика, але потік людей постійний: хтось прищепився та йде, хтось новий приходить.

Вакцинація у Маріуполі: чим зараз щеплюють, скільки бажаючих та коли чекати нову хвилю захворюваності, - ФОТО, фото-1

Маріуполець Ігор прийшов сьогодні в ЦПМСД №3 за другою дозою вакцини AstraZenecа. Чоловік розповідає, що вирішив вакцинуватися, бо дорожить власним здоров'ям. За словами пана Ігоря, після першої дози AstraZeneca у нього піднялася температура на кілька годин, але швидко минула. Вакцинації він довіряє та говорить, що його дружина й доросла дитина теж вже щеплені.

Вакцинація у Маріуполі: чим зараз щеплюють, скільки бажаючих та коли чекати нову хвилю захворюваності, - ФОТО, фото-2 Вакцинація у Маріуполі: чим зараз щеплюють, скільки бажаючих та коли чекати нову хвилю захворюваності, - ФОТО, фото-3

Маріупольчанка Ольга, яка теж сьогодні прийшла на другу дозу вакцини AstraZeneca, має схожу мотивацію. Жінка пояснює, що боїться захворіти коронавірусом, знаючи, яким складним може бути перебіг хвороби, якщо не вакцинуватися. "Мені неважливо було, якою вакциною щеплюватися. Всі вони дають ефект. Запропонували AstraZeneca - погодилася одразу. Перед другою дозою мені зателефонували і покликали в ЦПМСД №3, де я вакцинувалася і першою дозою", - розповідає пані Ольга. Родичі жінки поки не зробили щеплення від COVID-19, хоча вона їх агітує.

Вакцинація у Маріуполі: чим зараз щеплюють, скільки бажаючих та коли чекати нову хвилю захворюваності, - ФОТО, фото-4 Вакцинація у Маріуполі: чим зараз щеплюють, скільки бажаючих та коли чекати нову хвилю захворюваності, - ФОТО, фото-5 Вакцинація у Маріуполі: чим зараз щеплюють, скільки бажаючих та коли чекати нову хвилю захворюваності, - ФОТО, фото-6

Директор ЦПМД №3 Олександр Лазаренко розповів, що в його поліклініці приблизно однаковий відсоток вакцинованих різного віку. Всього в ЦПМСД №3 вакциновано 1800 чоловік, а ревакциновано (2 дозою) 500 чоловік.

"Бажаючих багато. Спочатку ми вмовляли пацієнтів та іноді навіть і лікарів. Але зараз цієї проблеми немає. Тепер питання лише в наявності вакцини. Щотижня ми отримуємо нові поставки різних вакцин: Pfizer, CoronoVac та AstraZeneca. Наразі першу дозу ми робимо однією з двох вакцин на вибір пацієнта: Pfizer або CoronаVac. А ось вакциною AstraZeneca щеплюємо лише тих, хто вже отримав її першу дозу", - розповідає Олександр Лазаренко.

На запитання, яка вакцина краща, Олександр Васильович відповів, що лікарі не мають права рекламувати жодну з них. Проте рекомендує щепитися будь-якою, бо всі вони захищають. Зараз захворюваність коронавірусом, за його словами, дуже пішла на спад. У поліклініці №3 на сьогоднішній день діагностований COVID-19 у менш, ніж 20 пацієнтів.

Пан Олександр також розповідає, що на осінь планується спалах захворюваності у всьому світі через новий штам коронавірусу "Дельта".

Вакцинація у Маріуполі: чим зараз щеплюють, скільки бажаючих та коли чекати нову хвилю захворюваності, - ФОТО, фото-7

Скільки точно часу діє захист після вакцинації та чи потрібно буде через якийсь період знову вакцинуватися - поки невідомо. "Для цього необхідно щепити велику частину населення та дослідити наскільки довго в людей триматимуться антитіла", - говорить директор ЦМПСД №3 Олександр Лазаренко.

Директор департаменту охорони здоров'я Андрій Ремпель зазначив, що станом на ранок 6 липня вакциновано 16 тис. маріупольців, з них 3700 - отримали дві дози. Щодня в Маріуполі робиться не менш, ніж 300 щеплень, а щотижня у місто привозять 2 тис. різних вакцин. На сьогодні в різних ЦПМСД Маріуполя знаходиться близько 10 тис. доз.

Влітку в лікарнях міста немає завантаженості пацієнтами з коронавірусом. Наразі в стаціонарних відділеннях Маріуполя знаходиться 17 хворих, двоє з них у важкому стані.

Вакцинація у Маріуполі: чим зараз щеплюють, скільки бажаючих та коли чекати нову хвилю захворюваності, - ФОТО, фото-8

ВООЗ прогнозує новий спалах коронавірусу з початком осені. Андрій Ремпель завіряє, що Маріуполь вже готується до зростання випадків захворюваності на COVID-19 з вересня. Працівники стаціонарних відділень, куди потрапляють хворі на коронавірус, зараз знаходяться у відпустках поки хвороба пішла на спад. А вже з осені медперсонал вийде на роботу з новими силами. Також зараз в лікарнях та поліклініках проводиться інвентаризація й докуповуються засоби індивідуального захисту та ліки.

Вакцинація у Маріуполі: чим зараз щеплюють, скільки бажаючих та коли чекати нову хвилю захворюваності, - ФОТО, фото-9

"Те, наскільки нова хвиля буде високою та важкою, - залежить наскільки активно маріупольці зараз будуть вакцинуватися. Чим більше жителів буде вакциновано - тим легше ми пройдемо осінню хвилю COVID-19", - наголошує Андрій Ремпель.

Читайте також: Про побічні ефекти, сертифікати та подорожі до ЄС. Як журналістка 0629 пройшла повний курс вакцинації від ковіду, - ФОТО

На стадіоні "Ілліччівець" розпочинається масова вакцинація населення, - ФОТО

Мариуполь коронавирус Covid-19 вакцина
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Комментарии