• Головна
  • Про побічні ефекти, сертифікати та подорожі до ЄС. Як журналістка 0629 пройшла повний курс вакцинації від ковіду, - ФОТО
18:00, 22 червня 2021 р.

Про побічні ефекти, сертифікати та подорожі до ЄС. Як журналістка 0629 пройшла повний курс вакцинації від ковіду, - ФОТО

У Маріуполі, як і у всій Україні, наприкінці травня почалася вакцинація населення проти коронавірусу другою дозою вакцини. Журналістка 0629 Марина Молошна 16 червня теж отримала повторне щеплення і тепер має повний курс вакцинації.

Чому Марина вирішила вакцинуватися, якими були реакції організму на обидві дози, коли вона отримає сертифікат про щеплення та чи зможе тепер вільно подорожувати, - читайте далі у розповіді від першого обличчя.

Чому вирішила вакцинуватися

Я не хворіла на Covid-19 (тест на антитіла показав, що їх немає), але мої родичі перенесли хворобу дуже тяжко. Знаючи, якими можуть бути перебіг та наслідки коронавірусу, я не сумнівалася, чи варто вакцинуватися. Так, ризик підхопити Covid-19 лишається і після повної вакцинації, але тоді організм легше перенесе хворобу і людина точно не помре

Ще одна причина, чому я вирішила вакцинуватися - це мати можливість поїхати за кордон і не сидіти там тиждень на самоізоляції. Про те, чи з'явилася в мене після повного курсу вакцинації така можливість, - йтиметься далі.

Перша доза

Першу дозу вакцини AstraZeneca/CoviShield (AstraZeneca - британська вакцина, а назву CoviShield додають для позначення, що її виробили в Індії) я отримала 18 березня у поліклініці №2. Уже ввечері в мене піднялася температура 38°С. Тіло дуже ломило й пекло. Збила температуру парацетамолом до 37,5°С.

Про побічні ефекти, сертифікати та подорожі до ЄС. Як журналістка 0629 пройшла повний курс вакцинації від ковіду, - ФОТО, фото-1

Вночі температура була 38,8°С, від чого я прокинулася і знову збила її жарознижувальними (так радили робити лікарі).

Зранку на другий день після щеплення я відчувала велику слабкість і ломоту в тілі. Вдень температура почала підійматися до 37,8°С, а ввечері вже була 38,2°С. Випила жарознижувальні, які збили її до 37,5°С.

На третій день після вакцинації всі побічні ефекти минули: температура більше не піднімалася, ломоти в тілі не лишилося.

Лікарі з різних країн говорять, що така реакція організму є нормальною на будь-які щеплення, не лише від коронавірусу. Це означає, що імунна система працює.

В інструкції будь-якого препарату пишуть про побічні дії. Так само і з вакцинами.

Зверну увагу, що далеко не у всіх моїх знайомих, які зробили щеплення тією ж вакциною, були побічні ефекти. За моїми спостереженнями, переважно "побочки" були в тих, хто не хворів на Covid-19.

Як працює вакцина AstraZeneca

Вакцина AstraZeneca є векторною вакциною. Вона, за даними німецького Інституту імені Пауля Ерліха (PEI), базується на вірусі застуди шимпанзе, який є безпечним для людей.

Про побічні ефекти, сертифікати та подорожі до ЄС. Як журналістка 0629 пройшла повний курс вакцинації від ковіду, - ФОТО, фото-2

Так звані застудні віруси з родини аденовірусів модифікуються таким чином, що вони містять ген із невеликою ділянкою геному SARS-CoV-2 (вірус, який спричиняє хворобу Covid-19) - "модифікація" виробляє оптимізований поверхневий білок коронавірусу, відомий також як спайковий білок. Після щеплення цей вірус потрапляє у деякі людські клітини, що починають використовувати ген для створення спайкового білка. Імунна система розпізнає його як чужорідний елемент та починає виробляти у якості захисної реакції антитіла та Т-клітини, які у ідеальному випадку здатні захистити від інфікування коронавірусом SARS-CoV-2.

Зазначу, що від введення вакцини, не можна захворіти коронавірусом чи заразити інших. Тому що всі наявні зараз в світі вакцини від Covid-19 не містять частинок живого вірусу.

Друга доза

Між першою та другою дозою вакцини AstraZeneca має пройти 90 днів. Такий великий інтервал необхідний для досягнення максимального рівня імунного захисту.

У різних вакцинах проміжок часу між двома дозами свій. Так, наприклад, другу дозу китайської вакцини CoronaVac вводять на 2-3 тиждень після першої.

Другу дозу вакцини AstraZeneca я отримала 16 червня (через 88 днів). На цей раз вона була не індійського, а південнокорейського виробництва, тобто AstraZeneca-SKBio. Це нічого страшного, вони ідентичні.

Про побічні ефекти, сертифікати та подорожі до ЄС. Як журналістка 0629 пройшла повний курс вакцинації від ковіду, - ФОТО, фото-3

Після щеплення другою дозою вакцини у мене піднялася температура на вечір до 38,2°С. Жарознижувальні кілька годин її не збивали, але потім вона пройшла сама-собою. Наступного дня жодних побічних дій не було.

Сертифікат про вакцинацію

В Україні є два документи, які підтверджують вакцинацію: 

  • міжнародне свідоцтво про вакцинацію;
  • "ковідний сертифікат" або "ковідний паспорт".

За повідомленням МОЗ, перший із названих документів вже можуть отримати особи, щеплені двома дозами вакцини від COVID-19. Це документ про зроблені щеплення, який відповідає міжнародним медико-санітарним нормам.

А ось сертифікат про щеплення від Covid-19 ("ковідний сертифікат") зараз тільки розробляється в Україні з урахуванням вимог ЄС і ВООЗ та планується до запуску після 1 липня.

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію можна отримати лише у сімейного лікаря. Інформація про вакцинацію кожного громадянина України міститься у Електроній системі охорони здоров'я України (eHealth), звідки сімейні лікарі й беруть дані.

"Ковідний сертифікат" про повний курс вакцинації можна буде з липня отримати у ЦНАПах, а пізніше й в додатку "Дія".

Чи зможу тепер вільно подорожувати за кордон

Наразі українці з міжнародним свідоцтвом про вакцинацію можуть подорожувати лише в Болгарію, Грецію, Туреччину, Угорщину, Хорватію, Чорногорію, Албанію, Північну Македонію. Ці країни не вимагають від повністю вакцинованих туристів з України ПЛР-тест.

У інші ж країни Європи в'їзд обмежений: або необхідно робити ПЛР-тест перед відльотом та через кілька днів по прильоту, або ж сідати закордоном на самоізоляцію.

За інформацією Української служби BBC, для того, щоб двері до Євросоюзу для українців знову повністю відкрилися, мають бути виконані принаймні дві умови:

  • ЄС має визнати українські ковідні сертифікати (паспорти), які все ще у розробці;
  • вакцини, якими щеплюють українців, мають бути визнані у ЄС.

ВВС News Україна отримала відповідь від ЕМА (Європейської агенції лікарських засобів), що ні AstraZeneca/Covishield (Індія), ні AstraZeneca-SKBio (Південна Корея) не визнані у ЄС. Також у списку немає китайської вакцини CoronaVac. З усіх вакцин, якими нині щеплюють українців, у ЄС зареєстрована лише одна - Pfizer.

Список усіх зареєстрованих у ЄС вакцин можна побачити на сайті ЕМА.

Залишається сподіватися, що незабаром ЄС дозволить в'їзд з вакцинами, які зареєстровані у ВООЗ (а це всі вакцини, якими щеплюють зараз українців).

Про побічні ефекти, сертифікати та подорожі до ЄС. Як журналістка 0629 пройшла повний курс вакцинації від ковіду, - ФОТО, фото-6

Статистика вакцинації у Маріуполі

На ранок 22 червня у Маріуполі вакциновано 11 230 чоловік. З них 1063 людині зробили щеплення другою дозою вакцини.

Нагадуємо, що наразі всіх бажаючих маріупольців вакцинують китайською вакциною CoronaVac. Для цього вам необхідно підійти у будній день в поліклініку свого району або ж у вихідний день на стадіон "Іллічівець".

Читайте також: На стадіоні "Ілліччівець" розпочинається масова вакцинація населення, - ФОТО

Укололись! Три причины, почему редакция 0629 вакцинировалась всем составом, - ФОТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мариуполь #коронавирус #Covid-19 #вакцина

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
и снова
22 червня 2021 р., 18:26
Лажа. Тем кто переболели, вакцинация не нужна а тут описано ,что побочка только у тех кто не болел.от зенеки отказывается пол-европы из-за нечастых,но смертельных случаев тромбоза. А тут какая своевременная реклама
ХххОтлубей
22 червня 2021 р., 19:43
Французский вирусолог, кавалер ордена Почётного легиона, лауреат Нобелевской премии в области медицины и физиологии Люк Монтанье выступил с шокирующим заявлением: «Все вакцинированные люди умрут в течение двух лет». Ведущий вирусолог заявил: «У тех, кто уже вакцинирован хотя бы одной дозой, нет ни надежды, ни лечения. Мы должны быть готовы к кремации тел». Специалист подтвердил утверждения других выдающихся вирусологов после изучения ингредиентов вакцины. «Все они умрут от антитело-зависимого усиления. Это всё, что можно сказать». Люк Монтанье в апреле 2020 года также заявил, что Covid-19 является искусственно созданным. Этот вирус, по его мнению, был создан искусственно, когда учёные пытались изобрести вакцину против СПИДА, но случайно упустили его из лаборатории Китая.
как то
22 червня 2021 р., 21:01
Напишите как поймать покемона по блютузу после прививки?
live comments feed...