Про побічні ефекти, сертифікати та подорожі до ЄС. Як журналістка 0629 пройшла повний курс вакцинації від ковіду, - ФОТО

У Маріуполі, як і у всій Україні, наприкінці травня почалася вакцинація населення проти коронавірусу другою дозою вакцини. Журналістка 0629 Марина Молошна 16 червня теж отримала повторне щеплення і тепер має повний курс вакцинації.

Чому Марина вирішила вакцинуватися, якими були реакції організму на обидві дози, коли вона отримає сертифікат про щеплення та чи зможе тепер вільно подорожувати, - читайте далі у розповіді від першого обличчя.

Чому вирішила вакцинуватися

Я не хворіла на Covid-19 (тест на антитіла показав, що їх немає), але мої родичі перенесли хворобу дуже тяжко. Знаючи, якими можуть бути перебіг та наслідки коронавірусу, я не сумнівалася, чи варто вакцинуватися. Так, ризик підхопити Covid-19 лишається і після повної вакцинації, але тоді організм легше перенесе хворобу і людина точно не помре

Ще одна причина, чому я вирішила вакцинуватися - це мати можливість поїхати за кордон і не сидіти там тиждень на самоізоляції. Про те, чи з'явилася в мене після повного курсу вакцинації така можливість, - йтиметься далі.

Перша доза

Першу дозу вакцини AstraZeneca/CoviShield (AstraZeneca - британська вакцина, а назву CoviShield додають для позначення, що її виробили в Індії) я отримала 18 березня у поліклініці №2. Уже ввечері в мене піднялася температура 38°С. Тіло дуже ломило й пекло. Збила температуру парацетамолом до 37,5°С.

Про побічні ефекти, сертифікати та подорожі до ЄС. Як журналістка 0629 пройшла повний курс вакцинації від ковіду, - ФОТО, фото-1

Вночі температура була 38,8°С, від чого я прокинулася і знову збила її жарознижувальними (так радили робити лікарі).

Зранку на другий день після щеплення я відчувала велику слабкість і ломоту в тілі. Вдень температура почала підійматися до 37,8°С, а ввечері вже була 38,2°С. Випила жарознижувальні, які збили її до 37,5°С.

На третій день після вакцинації всі побічні ефекти минули: температура більше не піднімалася, ломоти в тілі не лишилося.

Лікарі з різних країн говорять, що така реакція організму є нормальною на будь-які щеплення, не лише від коронавірусу. Це означає, що імунна система працює.

В інструкції будь-якого препарату пишуть про побічні дії. Так само і з вакцинами.

Зверну увагу, що далеко не у всіх моїх знайомих, які зробили щеплення тією ж вакциною, були побічні ефекти. За моїми спостереженнями, переважно "побочки" були в тих, хто не хворів на Covid-19.

Як працює вакцина AstraZeneca

Вакцина AstraZeneca є векторною вакциною. Вона, за даними німецького Інституту імені Пауля Ерліха (PEI), базується на вірусі застуди шимпанзе, який є безпечним для людей.

Про побічні ефекти, сертифікати та подорожі до ЄС. Як журналістка 0629 пройшла повний курс вакцинації від ковіду, - ФОТО, фото-2

Так звані застудні віруси з родини аденовірусів модифікуються таким чином, що вони містять ген із невеликою ділянкою геному SARS-CoV-2 (вірус, який спричиняє хворобу Covid-19) - "модифікація" виробляє оптимізований поверхневий білок коронавірусу, відомий також як спайковий білок. Після щеплення цей вірус потрапляє у деякі людські клітини, що починають використовувати ген для створення спайкового білка. Імунна система розпізнає його як чужорідний елемент та починає виробляти у якості захисної реакції антитіла та Т-клітини, які у ідеальному випадку здатні захистити від інфікування коронавірусом SARS-CoV-2.

Зазначу, що від введення вакцини, не можна захворіти коронавірусом чи заразити інших. Тому що всі наявні зараз в світі вакцини від Covid-19 не містять частинок живого вірусу.

Друга доза

Між першою та другою дозою вакцини AstraZeneca має пройти 90 днів. Такий великий інтервал необхідний для досягнення максимального рівня імунного захисту.

У різних вакцинах проміжок часу між двома дозами свій. Так, наприклад, другу дозу китайської вакцини CoronaVac вводять на 2-3 тиждень після першої.

Другу дозу вакцини AstraZeneca я отримала 16 червня (через 88 днів). На цей раз вона була не індійського, а південнокорейського виробництва, тобто AstraZeneca-SKBio. Це нічого страшного, вони ідентичні.

Про побічні ефекти, сертифікати та подорожі до ЄС. Як журналістка 0629 пройшла повний курс вакцинації від ковіду, - ФОТО, фото-3

Після щеплення другою дозою вакцини у мене піднялася температура на вечір до 38,2°С. Жарознижувальні кілька годин її не збивали, але потім вона пройшла сама-собою. Наступного дня жодних побічних дій не було.

Сертифікат про вакцинацію

В Україні є два документи, які підтверджують вакцинацію: 

  • міжнародне свідоцтво про вакцинацію;
  • "ковідний сертифікат" або "ковідний паспорт".

За повідомленням МОЗ, перший із названих документів вже можуть отримати особи, щеплені двома дозами вакцини від COVID-19. Це документ про зроблені щеплення, який відповідає міжнародним медико-санітарним нормам.

Про побічні ефекти, сертифікати та подорожі до ЄС. Як журналістка 0629 пройшла повний курс вакцинації від ковіду, - ФОТО, фото-4 Про побічні ефекти, сертифікати та подорожі до ЄС. Як журналістка 0629 пройшла повний курс вакцинації від ковіду, - ФОТО, фото-5

А ось сертифікат про щеплення від Covid-19 ("ковідний сертифікат") зараз тільки розробляється в Україні з урахуванням вимог ЄС і ВООЗ та планується до запуску після 1 липня.

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію можна отримати лише у сімейного лікаря. Інформація про вакцинацію кожного громадянина України міститься у Електроній системі охорони здоров'я України (eHealth), звідки сімейні лікарі й беруть дані.

"Ковідний сертифікат" про повний курс вакцинації можна буде з липня отримати у ЦНАПах, а пізніше й в додатку "Дія".

Чи зможу тепер вільно подорожувати за кордон

Наразі українці з міжнародним свідоцтвом про вакцинацію можуть подорожувати лише в Болгарію, Грецію, Туреччину, Угорщину, Хорватію, Чорногорію, Албанію, Північну Македонію. Ці країни не вимагають від повністю вакцинованих туристів з України ПЛР-тест.

У інші ж країни Європи в'їзд обмежений: або необхідно робити ПЛР-тест перед відльотом та через кілька днів по прильоту, або ж сідати закордоном на самоізоляцію.

За інформацією Української служби BBC, для того, щоб двері до Євросоюзу для українців знову повністю відкрилися, мають бути виконані принаймні дві умови:

  • ЄС має визнати українські ковідні сертифікати (паспорти), які все ще у розробці;
  • вакцини, якими щеплюють українців, мають бути визнані у ЄС.

ВВС News Україна отримала відповідь від ЕМА (Європейської агенції лікарських засобів), що ні AstraZeneca/Covishield (Індія), ні AstraZeneca-SKBio (Південна Корея) не визнані у ЄС. Також у списку немає китайської вакцини CoronaVac. З усіх вакцин, якими нині щеплюють українців, у ЄС зареєстрована лише одна - Pfizer.

Список усіх зареєстрованих у ЄС вакцин можна побачити на сайті ЕМА.

Залишається сподіватися, що незабаром ЄС дозволить в'їзд з вакцинами, які зареєстровані у ВООЗ (а це всі вакцини, якими щеплюють зараз українців).

Про побічні ефекти, сертифікати та подорожі до ЄС. Як журналістка 0629 пройшла повний курс вакцинації від ковіду, - ФОТО, фото-6

Статистика вакцинації у Маріуполі

На ранок 22 червня у Маріуполі вакциновано 11 230 чоловік. З них 1063 людині зробили щеплення другою дозою вакцини.

Нагадуємо, що наразі всіх бажаючих маріупольців вакцинують китайською вакциною CoronaVac. Для цього вам необхідно підійти у будній день в поліклініку свого району або ж у вихідний день на стадіон "Іллічівець".

Читайте також: На стадіоні "Ілліччівець" розпочинається масова вакцинація населення, - ФОТО

Укололись! Три причины, почему редакция 0629 вакцинировалась всем составом, - ФОТО

Мариуполь коронавирус Covid-19 вакцина
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Комментарии