• Головна
  • У ПДТУ навчатимуть складати роботів, - ФОТОРЕПОРТАЖ
16:57, 2 червня 2021 р.
Надійне джерело

У ПДТУ навчатимуть складати роботів, - ФОТОРЕПОРТАЖ

У Приазовському державному технічному університеті відкрили лабораторію мікроелектроніки та робототехніки, у якій вже займаються не тільки студенти, а й діти шкільного віку.

Лабораторія оснащена сучасним цифровим вимірювальним обладнанням, обладнанням для монтажу електронних схем, комп’ютерною і мультімедійною технікою, наборами для навчання робототехніки.

Проректор з наукової роботи ПДТУ Ігор Ленцов розповів, що нова лабораторія дає широкі можливості для створення прототипів електронних пристроїв, які потім можна буде використати у технологічних стартапах. Один з студентських проєктів вже навіть встигли зробити у цій лабораторії.

Лабораторія мікроелектроніки та робототехніки не тільки покращуватиме підготовку студентів у цих напрямках, але й допомагатиме викладачам під час науково-дослідної роботи, вважає Ігор Ленцов.

У ПДТУ навчатимуть складати роботів, - ФОТОРЕПОРТАЖ, фото-3

Ще одна важлива місія лабораторії - підвищувати інтерес до науково-технічної творчості у дітей шкільного віку. Для цього її оснастили сучасними конструкторами Lego WeDo 2.0 та Lego Mindstorms. Це нове покоління конструкторів Lego для створення програмованих роботів.

У Lego WeDo 2.0 є не тільки звичайні детальки, але й датчики руху та нахилу, електромотори та спеціальний USB-хаб для підключення створених моделей до комп'ютера, а також розумний блок Smart Hub, який можна запрограмувати самостійно за допомогою комп'ютера або планшета.

Lego Mindstorms окрім стандартних деталей LEGO (балки, осі, колеса і шестерні) мають в комплекті сенсори, двигуни і програмувальні блоки.

У цікавій ігровій формі викладачі ПДТУ навчатимуть дітей основним принципам механіки, електроніки та програмування.

Для дітей старшого шкільного віку та студентів є можливість навчитися працювати із сучасними технологіями — наприклад, вбудованими системами на одноплатних комп’ютерах Raspberry, Orange, а також вивчати програмування для них або для плат Arduino (назва електронного конструктору для дорослих та дітей із великими можливостями для креативної діяльності).

На відкритті лабораторії також було оголошено, що вже в цьому році розпочнеться набір студентів на нову спеціальність "Проєктування електромобілів".

Читайте також: У Маріуполі відкрилася Цифрова лабораторія з найсучаснішим обладнанням, - ФОТО, ВІДЕО

Чому варто вкладати гроші в IT-стартапи, а не в ресторани чи заводи, - ІНТЕРВ'Ю з Євою Бельченко

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мариуполь #ПГТУ #роботы
live comments feed...