У ПДТУ навчатимуть складати роботів, - ФОТОРЕПОРТАЖ

У Приазовському державному технічному університеті відкрили лабораторію мікроелектроніки та робототехніки, у якій вже займаються не тільки студенти, а й діти шкільного віку.

Лабораторія оснащена сучасним цифровим вимірювальним обладнанням, обладнанням для монтажу електронних схем, комп’ютерною і мультімедійною технікою, наборами для навчання робототехніки.

У ПДТУ навчатимуть складати роботів, - ФОТОРЕПОРТАЖ, фото-1 У ПДТУ навчатимуть складати роботів, - ФОТОРЕПОРТАЖ, фото-2

Проректор з наукової роботи ПДТУ Ігор Ленцов розповів, що нова лабораторія дає широкі можливості для створення прототипів електронних пристроїв, які потім можна буде використати у технологічних стартапах. Один з студентських проєктів вже навіть встигли зробити у цій лабораторії.

Лабораторія мікроелектроніки та робототехніки не тільки покращуватиме підготовку студентів у цих напрямках, але й допомагатиме викладачам під час науково-дослідної роботи, вважає Ігор Ленцов.

У ПДТУ навчатимуть складати роботів, - ФОТОРЕПОРТАЖ, фото-3

Ще одна важлива місія лабораторії - підвищувати інтерес до науково-технічної творчості у дітей шкільного віку. Для цього її оснастили сучасними конструкторами Lego WeDo 2.0 та Lego Mindstorms. Це нове покоління конструкторів Lego для створення програмованих роботів.

У Lego WeDo 2.0 є не тільки звичайні детальки, але й датчики руху та нахилу, електромотори та спеціальний USB-хаб для підключення створених моделей до комп'ютера, а також розумний блок Smart Hub, який можна запрограмувати самостійно за допомогою комп'ютера або планшета.

У ПДТУ навчатимуть складати роботів, - ФОТОРЕПОРТАЖ, фото-4 У ПДТУ навчатимуть складати роботів, - ФОТОРЕПОРТАЖ, фото-5

Lego Mindstorms окрім стандартних деталей LEGO (балки, осі, колеса і шестерні) мають в комплекті сенсори, двигуни і програмувальні блоки.

У цікавій ігровій формі викладачі ПДТУ навчатимуть дітей основним принципам механіки, електроніки та програмування.

У ПДТУ навчатимуть складати роботів, - ФОТОРЕПОРТАЖ, фото-6 У ПДТУ навчатимуть складати роботів, - ФОТОРЕПОРТАЖ, фото-7

Для дітей старшого шкільного віку та студентів є можливість навчитися працювати із сучасними технологіями — наприклад, вбудованими системами на одноплатних комп’ютерах Raspberry, Orange, а також вивчати програмування для них або для плат Arduino (назва електронного конструктору для дорослих та дітей із великими можливостями для креативної діяльності).

У ПДТУ навчатимуть складати роботів, - ФОТОРЕПОРТАЖ, фото-8 У ПДТУ навчатимуть складати роботів, - ФОТОРЕПОРТАЖ, фото-9 У ПДТУ навчатимуть складати роботів, - ФОТОРЕПОРТАЖ, фото-10

На відкритті лабораторії також було оголошено, що вже в цьому році розпочнеться набір студентів на нову спеціальність "Проєктування електромобілів".

У ПДТУ навчатимуть складати роботів, - ФОТОРЕПОРТАЖ, фото-11 У ПДТУ навчатимуть складати роботів, - ФОТОРЕПОРТАЖ, фото-12

Читайте також: У Маріуполі відкрилася Цифрова лабораторія з найсучаснішим обладнанням, - ФОТО, ВІДЕО

Чому варто вкладати гроші в IT-стартапи, а не в ресторани чи заводи, - ІНТЕРВ'Ю з Євою Бельченко

Мариуполь ПГТУ роботы
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Комментарии