• Головна
  • Загадкові конструкції з'явилися у полях Донеччини, - ФОТО
14:22, 20 травня 2021 р.
Надійне джерело

Загадкові конструкції з'явилися у полях Донеччини, - ФОТО

Загадкові конструкції з'явилися у полях Донеччини, - ФОТО

З 14 по 17 травня у 7 вугільних містах Покровськ, Вугледар, Селидове, Добропілля, Білозерське, Мирноград, Торецьк проходила арт-акція "Моноліт". Упродовж 4 днів активісти місцевих громадських організацій тимчасово встановлювали у зазначених населених пунктах металеву конструкцію, яка символізує процес трансформації вугільних регіонів.

Подібну конструкцію вже використовували для привернення уваги до певних проблем у світі та в Україні. Активісти "Альянсу справедливої трансформації" з шахтарських міст Донеччини вирішили таким чином привернути увагу до трансформації вугільної галузі. На думку громадських діячів Добропілля, Вугледара, Селидового, Торецька, Покровська, Білозерського та Мирнограда жителі цих міст мають активно долучатися до процесів переходу від шахт до іншого життя.

Це спосіб привернути увагу до важливого, я б сказав, історичного процесу — перетворення українського Донбасу з вугільного регіону в територію нової економічної і цивілізаційної реальності. Цей процес відбувається прямо зараз, у нас просто немає вибору, час настав. Жодна шахта не може існувати вічно, а більшість наших державних шахт вже давно відпрацювали свої ресурси. Видобуток вугілля не просто нерентабельний — склалася ситуація, коли вся країна має збирати гроші, щоб шахти просто існували. Але чи є в цьому логіка, коли держава доплачує ¾ вартості однієї тонни вугілля, щоб її хоч хтось купив?", - бідкається координатор акції в місті Торецьк Андрій Грудкін.

Вперше моноліт з культового фільму Стенлі Кубрика "Космічна Одіссея" був встановлений у пустелі американського штату Юта арт-групою "The most famous artist" з Нью-Мексико. Його установка була здійснена з метою розіграшу світу в кінці "жахливого 2020 року". Моноліт загадково з'явився у пустелі, а потім загадково зник, чим викликав міжнародний ажіотаж. Цю концепцію взяли за основу організатори арт-акції "Моноліт".

Загадкові конструкції з'явилися у полях Донеччини, - ФОТО, фото-1

Проєкт "Моноліт" було створено та реалізовано для привернення уваги до проблем монопрофільних міст, які об'єдналися у платформу сталого розвитку. Саме залученість місцевих мешканців важлива для якісного проведення процесів трансформації", - говорить Володимир Орос, голова ГО "Добро" та організатор акції.

Консультації з питань переходу вугільних міст на різнопланову економіку проходять вже три роки. За цей час створені робочі групи у містах, які розробляють проектні пропозиції для диверсифікації економіки. До 2030 року активісти планують провести трансформацію свого регіону.

Більше тягнути немає куди — технології 50-х років минулого століття, нелюдські умови праці шахтарів, мільярди грошей з кишень платників податків, відмова цивілізованого світу від вугільної енергії ставлять перед нами питання — або ми продовжимо затягувати зашморг на своїй шиї, або почнемо будувати нове життя.

У нас є ще 10-15 років для цього, але починати потрібно вже сьогодні. Розвиток наших міст все ще залежить від шахт на 50-70%. Нам потрібно диверсифікувати економіку — створювати нові підприємства, залучати інвестиції, шукати нові можливості. Нам треба відпустити минуле і будувати нове майбутнє, це питання психології. І це відповідальність не президента, уряду, чи мера — це задача кожного, хто живе в наших містах", - пояснює активіст з міста Торецьк Андрій Грудкін.

На сьогодні вже сім європейських країн оголосили про відмову від використання вугілля. Україна має намір до 2050 року значно скоротити використання вугілля у тепловій генерації. Поетапна відмова від вугілля - шлях до розвитку інших галузей економіки, вважають представники "Альянсу справедливої трансформації".

Читайте також: У Маріуполі знімали фільм про Донбас сторічної давнини, - ФОТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#шахты #уголь

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Оптимус прайм
20 травня 2021 р., 14:37
Это маяки для дисептиконов.
Широкино
20 травня 2021 р., 14:47
Очередной распил бабла.
символізує процес трансформації вугільних регіонів КУДА? в никуда?
20 травня 2021 р., 15:29
если " Консультації з питань переходу вугільних міст на різнопланову економіку проходять вже три роки." и до сих пор не придумали ничего конкретного?  углеводороды вредны, а заменять их чем? или теплокровное население заменят на кого-то, кого не нужно зимой согревать? и пищу термообрабатывать не нужно? это конечно удобно - вон крокодилы в южных штатах во время морозов открытую пасть выставляют вверх для дыхания и так зимуют. Так на кого нас заменят? расскажите, а то не договариваете что-то
.
20 травня 2021 р., 15:35
Это следы высшей цивилизации которые находят нынешние селюковые дикари.
live comments feed...