
Обмін 1000 на 1000: Україна повернула з Росії першу частину полонених, - ФОТО
В рамках домовленості про обмін полоненими у форматі 1000 на 1000 в Україну вдалося повернути 390 українців.
Про це повідомив президент Володимир Зеленський.
“Повертаємо наших людей додому. Реалізовано першу частину домовленості про обмін 1000 на 1000. Ця домовленість була досягнута на зустрічі в Туреччині, і важливо реалізувати її повністю”, - написав голова держави у Телеграм.
Він зазначив, що у суботу та неділю, 24 та 25 травня, очікується продовження обміну полоненими між Україною та РФ.
“Дякую всім, хто допомагає, хто 24/7 працює для того, щоб українці й українки поверталися додому. Дуже важливо повернути всіх, хто в полоні. Перевіряємо кожне прізвище, інформацію по кожній людині. Продовжимо нашу дипломатичну роботу, щоб такі кроки ставали можливими”, - наголосив Володимир Зеленський.
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак також уточнив, що серед полонених, які сьогодні повернулись в Україну, 270 військових і 120 цивільних.
За даними Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Серед визволених сьогодні - 3 жінки та 387 чоловіків. Це військовослужбовці ЗСУ, зокрема ВМС, ДШВ, Сил ТрО, а також Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України.
“Звільнені оборонці захищали нашу землю на Донецькому, Луганському, Запорізькому, Харківському, Херсонському напрямках, а також брали участь в боях в Чернігівській, Сумській та Київській областях”, - наголосили у Координаційному штабі.
Там також зазначили, що звільнені з російської неволі пройдуть медичний огляд, отримають допомогу з фізичної та психологічної реабілітації, всі належні виплати за весь час перебування в неволі та реінтегруються в суспільство.