• Головна
  • Азовська митниця реформується – запроваджує програму авторизованого економічного оператора
13:44, 30 квітня 2021 р.

Азовська митниця реформується – запроваджує програму авторизованого економічного оператора

Це нові можливості для підприємств, які хочуть мати максимально спрощену процедуру оформлення вантажів.

Запроваджена програма авторизованого економічного оператора (АЕО) дозволить Україні укладати двосторонні угоди з іншими країнами про взаємне визнання АЕО, а українським АЕО користуватися суттєвими перевагами при митному оформленні.

Що таке АЕО (статус авторизованого економічного оператора)

АЕО – це особливий статус, який засвідчує високий ступінь довіри митниці до суб'єкта господарювання та надає йому можливість користуватися перевагами та спеціальними спрощеннями при митному оформленні, як наприклад: 

зниження рівня ризику щодо переміщуваних товарів; 

випуск товарів за місцезнаходженням підприємства; 

спрощеною процедурою декларування тощо.

Хто може отримати авторизацію АЕО

Авторизацію АЕО може отримати підприємство-резидент, що виконує будь-яку роль в міжнародному ланцюзі постачання товарів (виробник, експортер, імпортер, митний представник, перевізник, експедитор, утримувач складу).

Водночас, прикінцевими та перехідними положеннями Митного кодексу України передбачено певні обмеження щодо отримання авторизації АЕО:

-до 07 листопада 2022 року авторизацію АЕО-С «про надання права на застосування спеціальних спрощень» можуть отримати виключно підприємства, які є одночасно виробниками та експортерами (імпортерами). Для підприємств, які хочуть отримати авторизацію АЕО-Б «про підтвердження безпеки та надійності», такого обмеження немає;

-оцінка відповідності критеріям АЕО може проводитися щодо 10 підприємств – протягом першого року з дня набрання чинності Законом України № 141-IX від 02.10.2019 «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо деяких питань функціонування авторизованих економічних операторів» (07.11.2019-06.11.2020), та не більше ніж 20 та 30 підприємств – протягом другого та третього року відповідно з дня набрання чинності таким Законом (07.11.2020-06.11.2021 та 07.11.1021-06.11.2022).

Які документи треба подати, щоб отримати статус АЕО

Для отримання авторизації АЕО, необхідно подати до Держмитслужби 2 документи: заяву про надання авторизації АЕО та анкету самооцінки підприємства. 

Форми зазначених документів затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 № 665 «Про деякі питання функціонування авторизованих економічних операторів».

Авторизація АЕО надається підприємствам безоплатно та діє безстроково.

Подробиці – на сайті Держмитслужби.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мариуполь

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
АЕО
1 травня 2021 р., 20:58
Тестами, видать, добили совсем людей. К чему эта статья и какое отношение реформирование имеет к АЕО?!?! Не прошло и года как вспомнили.
Импортер
3 травня 2021 р., 18:48
Бред!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
live comments feed...