Як живеться вірянам на тимчасово окупованій території, - Інтерв'ю з Митрополитом Донецьким і Маріупольським

Як живеться вірянам на тимчасово окупованій території, - Інтерв'ю з Митрополитом Донецьким і Маріупольським

Влада "ДНР" на непідконтрольною Україні території змушує священників ПЦУ провести перереєстрацію статутних документів по їх так званим законам, чинить тиск на прихожан. Бойовики вже відібрали два храми і погрожують закрити інші.

Про це розповів Митрополит Донецький і Маріупольський Сергій.

"У 2014-му році нам довелося виїхати з духовенством, з нашими вірянами, з тими християнами, які брали участь у проукраїнських мітингах. Прийшлось переїхати в Маріуполь, Краматорськ, Слов’янськ, тобто на українську територію. І зараз велика проблема є на тимчасово окупованій території – ми там маємо 36 парафій і Будинок милосердя, в якому навіть зараз проживає велика кількість людей немічних, хворих, онкологічних хворих. Але всього там залишається 4 священники, дві монахині – саме ті священники, які служили в сільській місцевості, вони зараз обслуговують ці храми кожного дня. Наприклад, в одному храмі проводять літургію, в іншому панахиду, в третьому - молебень і так дальше", - розповів Митрополит.

За його словами, велика проблема в тому, що так звана влада ДНР поставила умови для Української церкви, щоб зробили офіційну перереєстрацію стосовно того, щоб усі Статути, свідоцтва про реєстрацію релігійних громад тодішнього Київського патріархату, а зараз Православної церкви України перереєстрували згідно з законами ДНР. 

"Зрозуміло, що цього ми робити не будемо, - впевнений Владика Сергій. - Вони це чудово розуміють і знають офіційну позицію нашої єпархії, нашої церкви, і тому вони роблять усе можливе і неможливе, щоб ми самі закрили церкви. Наприклад, вони у нас кілька років назад забрали два діючих храми, наші церкви, – спочатку опечатали, сказали, що вони їх забирають, що це буде «на балансі Держкоммайна ДНР», а потім проходить місяців 2-3, і вони ці дві споруди (наші церкви) передають Московському патріархату. У нас є свідчення, у нас є фото, у нас є відео цього процесу. Більше того, що ця влада разом з священниками Московського патріархату, з бойовиками приїжджають до наших парафіян, до голів парафіяльних рад і розповсюджують ганебну інформацію стосовно того, що «Української церкви тут не буде, що скоро всіх священників українських виженуть, або вони самі поїдуть, — тому переходьте до нас, ми вам дамо нормального адекватного священника, і він буде виконувати всі християнські пастирські обов’язки і таке інше". 

Проте віряни розуміють, що це є неправда і вимушені ставати на захист церкви.

"Бували такі випадки, коли 15-20 парафіянок ставали біля воріт храму і не пускали цих священників, або представників так званої влади. Казали, що в нас є священник, хай він приїжджає раз на два тижні, але ми є духовними чадами цієї церкви і цього батюшки, і тому нам не потрібна московська церква, — у нас є своя, рідна, канонічна Православна церква України", - розповів Владика Сергій.

Зараз УПЦ звертається до місії ОБСЄ, ООН і представників різних світових організацій, щоб вони надавали правдиву інформацію, що насправді відбувається на тимчасово окупованих територіях

"Іде пресинг, іде шалений тиск на нашу церкву, але ми знаємо, що Бог не в силі або в правді, і, рано чи пізно, все одно ця територія повернеться до складу України. І я впевнений, що тоді люди по-справжньому всі будуть цінувати, що таке є свобода, що таке є суверенітет. А церква завжди була і є фундаментом, і душею, і серцем українського народу", - зазначив Митрополит Донецький і Маріупольський Сергій.

Читайте по темі:

Что будет с храмами Московского патриархата. Интервью с архиепископом Донецким и Мариупольским

Мариуполь Митрополит Сергий
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Комментарии