• Головна
  • Муралізація Маріуполя: малюнки, про які ви ще не знали, — СПИСОК, ФОТО
11:00, 20 січня 2021 р.

Муралізація Маріуполя: малюнки, про які ви ще не знали, — СПИСОК, ФОТО

Цього літа львів'янка Христина Краплинка, яка проживає в Маріуполі вже півтора року, створила інтерактивну карту розписів будинків Маріуполя.

Дівчина розподілила їх на чотири категорії, які можна розрізнити на карті за кольором:
блакитний колір — мурали;
зелений колір — стріт-арти (малюнки, які не займають багато місця на стіні);
фіолетовий колір — "поезія стін";
червоний колір — вуличний розпис, який зник.

Всього на цій Google-мапі розміщено 55 об'єктів вуличного мистецтва, 5 з яких вже втрачені. Авторка проєкту не тільки нанесла їх на карту, а й додала короткий опис до кожного малюнку.

Існує версія, що найпершому муралу Маріуполя 15 років і ним є "Казки на ніч", де зображений велетень з карликом на плечі, який розповідає казку про жінку. Знаходиться за адресою проспект Будівельників, 98.

Муралізація Маріуполя: малюнки, про які ви ще не знали, — СПИСОК, ФОТО, фото-1

Влітку 2020 року на проспекті Миру, 107 відомий український художник Олександр Корбан створив мурал "На зустріч щастю". Його мета  привернення уваги громадськості до проблеми домашнього насильства.

Муралізація Маріуполя: малюнки, про які ви ще не знали, — СПИСОК, ФОТО, фото-2

На проспекті Миру, 60 знаходиться мурал "Оптиміст". Основна ідея якого — надихнути людей на досягнення нових цілей, мрій і амбітних прагнень. Мурал розміром 180 кв. м створено маріупольцем Олександром Писарчуком.

Стіни Маріуполя прикрашають не тільки малюнки, але й поезія. Наприклад, вірш Василя Симоненка у дворах на проспекті Миру, 93 Б.

Стріт-арт "Від себе не сховатися" — це один з трьох малюнків у Маріуполі від харківського митця Гам Лет (Гамлет — його справжнє ім'я, яке він розбив на дві частини і трактує як "шум років"). За словами самого автора, він залишає філософські цитати, аби інші не вигадували, які сенси ховає зображення.

Дівчина-море та корабель прикрашають стіну над головним входом до судно-ремонтного заводу (проспект Луніна, 2). Мурал створено у 2016 році студією "4 путь", зокрема маріупольськими художниками Олександром Писарчуком та Дмитром Вовком.

Ціла галерея вуличного арту створена жителями будинку, який знаходиться за адресою бульвар Шевченка, 289. 

На яскравому фоні, виконаному в традиційному етнічному стилі, зображена барвиста рукавичка з крашанками, всередині якої "зігрівається" безліч людей. Малюнок символізує єднання жителів Маріуполя з усіма, хто постраждав від війни на Донбасі. Створений мурал у 2017 році японським художником Міязакі Кенске разом із дітьми, які пізнали на собі усю гіркоту війни. "Рукавичка" прикрашає маріупольську школу №68, яка постраждала під час обстрілів міста у 2015 році.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мариуполь #мурал #стрит-арт

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Марина
20 січня 2021 р., 11:19
Очень красиво,особенно в уентре
1
20 січня 2021 р., 12:28
куда тебя перевести?
ДедЗиновий
20 січня 2021 р., 14:23
Вы с какого года эти фотки брали? Сихи на стенах? ГДЕ? На пр-те Мира 93б? Серьёзно? А ничего, что там бывшая библиотека, ныне IT-срань Там нету никаких стихов! Там СЕРАЯ СТЕНА!
Дякую!
20 січня 2021 р., 17:03
Дякую за статтю на українській! До кінця дочитала, і тільки потім усвідомила, що написано все не на російській) Дуже гарно! 👍
Все, що занадто, то нездраво
20 січня 2021 р., 18:34
Вначале нравилось, необычно было, когда 1, 2 рисунка было на домах. Но теперь уже бесит, дебилизация какая-то....Все шо занадто, то нездраво....
live comments feed...