Як економити на лінзах, не ризикуючи здоров'ям очей?
Якість контактних лінз не завжди залежить від вартості. Дорожчі моделі не є безпечнішими чи ефективнішими у корекції зору. Вони дають можливість довше не знімати пластинки. А ще вони менш схильні до дегідратації, тому більш комфортні. Для пацієнтів, що вимушені економити на засобах корекції, важливими є тільки два аспекти: безпека та ефективність. Лінзи на 3 місяці (шукайте тут https://luxlinza.ua/uk/kontaktnye-linzy/na-3-mesyatsa/) є саме такими.
Лінзи квартальної заміни виготовляють із гідрогелю чи силікон-гідрогелю (рідше). Це безпечні матеріали, які дозволяють очам отримувати достатню кількість кисню. При цьому вони ефективно коректують порушення зору. Обидва матеріали є біологічно сумісними, тому період адаптації триває не більше 2 тижнів. Шукайте контактні засоби корекції зору у найбільшому інтернет-магазині ЛюксЛінза.
Чим відрізняються лінзи на 3 місяці?
Існує дві відмінності між оптикою частої та квартальної заміни: режим користування та особливості догляду. Засоби корекції на 3 місяці частіше виготовляють із гідрогелю, тому вони мають ряд особливостей:
- Призначені для денного користування (8-12 годин на добу);
- Вночі їх необхідно знімати та залишати у контейнері з розчином;
- Матеріал потребує додаткового зволоження спеціальними краплями чи розчином.
Оптику частої заміни (на 14 чи 30 днів) безпечно носити протягом 2, 7 чи 30 днів безперервно. Такі засоби виготовляють із силікон-гідрогелю, що проводить великий об'єм кисню до рогівки. Користувачам гідрогелевих лінз варто бути обережнішими, адже їх оптика проводить менше кисню. Тому переношування стає причиною кисневого голодування рогівки та ряду ускладнень. Користуйтеся засобами корекції по 8-10 годин в добу, а вечері змінюйте на окуляри.
Як і чим промивати квартальні лінзи?
Для повноцінної очистки лінз, що призначені служити цілих 3 місяці, самого універсального розчину буває недостатньо. Часто виникає необхідність зробити глибоку дезінфекцію, аби очистити пластини від жирових, білкових та ліпідних забруднень. Для цього потрібен ферментний розчин. Також виникає потреба у пероксидних системах, що видаляють мікроби та бактерії. Універсальні розчини теж потрібні для щоденного промивання та заповнення контейнера.
Важливо додатково зволожувати матеріал, адже гідрогель схильний пересихати. Особливо, коли ви знаходитесь у теплому приміщенні з пересушеним повітрям. Зволожувати оптику можна двома способами: користувались універсальним розчином з гіалуроновою кислотою, або спеціальними каплями, що діють миттєво. Найкраще ці методи працюють у комплексі, тому сміливо зволожуйте коректувальні пластини, коли відчуваєте, що вони стали жорсткішими чи менш комфортними.