• Головна
  • Працевлаштування засуджених – запорука зниження рівня злочинності
14:42, 10 липня 2012 р.

Працевлаштування засуджених – запорука зниження рівня злочинності

Важливий підхід до працевлаштування засуджених – запорука зниження рівня злочинності. І це більш актуально в період економічної кризи в країні, коли ринок праці переповнений і відсоток безробітних дуже високий.

Зайнятість – це діяльність громадян, пов'язана із задоволенням особистих та суспільних потреб і така, що, як правило, приносить їм дохід у грошовій або іншій формі.

Громадяни України вільно обирають види діяльності, які не заборонені законодавством, у тому числі і не пов'язані з виконанням оплачуваної роботи, а також професію, місце роботи відповідно до своїх здібностей.
Примушування до праці в будь-якій формі не допускається, за винятком випадків, передбачених законодавством України. Добровільна незайнятість громадян не є підставою для притягнення їх до адміністративної або кримінальної відповідальності.

Взаємодія кримінально-виконавчої інспекції Жовтневого МВ та центра зайнятості населення міста Маріуполя базується на підставі «Угоди про спільну діяльність щодо адаптації та працевлаштування осіб, які відбували покарання». Всім засудженим, які перебувають на обліку і КВІ та не працюють видаються направлення до ЦЗН для подальшого працевлаштування. Однак більше КВІ приділяє увагу такому виду покарання як виправні роботи. Де засудженим необхідно на протязі 25 днів працевлаштуватися та від запропонованої роботи чи перекваліфікації ЦЗН засуджений не має права відмовлятися.

Безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Більшість засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, мають середню освіту та не мають професії. З такою категорією громадян спеціалістам ЦЗН працювати важко.
У разі відсутності підходящої роботи рішення про надання громадянам статусу безробітних приймається державною службою зайнятості за їх особистими заявами з восьмого дня після реєстрації у центрі зайнятості за місцем проживання як таких, що шукають роботу. Реєстрація громадян провадиться при пред'явленні паспорта і трудової книжки, а в разі потреби – військового квитка, документа про освіту або документів, які їх замінюють.

За період з січня по червень 2012 року працевлаштувалося за допомогою направлень КВІ шість засуджених, надано статус безробітного трьом засудженим.

Старший інспектор Приморського РП

Жовтневого МВ КВІ УГПтСУ у Донецькій області

ст. лейтенант вн. сл. М.І. Сорока

Інспектор Приморського РП

Жовтневого МВ КВІ УГПтСУ у Донецькій області

лейтенант вн. сл. А.В. Нікітін

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...