Реконструкция пл. Свободы: мариупольский муниципалитет опроверг обвинения в свой адрес

Мариупольский муниципалитет пояснил свою позицию по реконструкции площади Свободы: участник тендера на проведение работ Светлана Добровольская подала документацию, не отвечающую требованиям заказчика, поэтому ее заявка снята. Что касается общественных слушаний, то их горсовет, по закону,  проводить не обязан.

Напомним, 23 марта сайт 0629 опубликовал в блогах расследование представителя ИГ "Вместе" Петра Андрющенко «Как «распилить» 40 млн. грн. между своими. Краткое руководство для подрядчика».  Он выявил нарушения в тендере на проведение реконструкции площади Свободы.

Муниципалитет прислал официальный ответ на статью. Приводим его полностью.

"У 2017 році була розроблена проектно-кошторисна документація по об'єкту “Реконструкція площі Свободи на пр. Миру у Центральному районі м. Маріуполя”. У 2018 році дана проектно-кошторисна документація пройшла державну експертизу, за результатами якої був отриманий експертний звіт. Проектно-кошторисна документація затверджена рішенням виконавчого комітету Маріупольської міської ради від 11.04.2018 № 182.

Стосовно проведення громадських слухань щодо обговорення розробленого проекту, слід зазначити наступне.

Згідно статті 13 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та Положення про громадські слухання в місті Маріуполі, затвердженого рішенням Маріупольської міської ради від 25.07.2018 № 7/33-2923, територіальна громада має право проводити громадські слухання - зустрічатися з депутатами відповідної ради та посадовими особами місцевого самоврядування, під час яких члени територіальної громади можуть заслуховувати їх, порушувати питання та вносити пропозиції щодо питань місцевого значення, що належать до відання місцевого самоврядування.

Таким чином, проведення громадських слухань — є правом територіальної громади міста. З метою ініціювання проведення громадських слухань, члени територіальної громади можуть подати відповідну ініціативу. Порядок подання ініціативи, підготовки та проведення громадських слухань передбачений зазначеним Положенням про громадські слухання в місті Маріуполі.

Діюче законодавство України та Положення про громадські слухання в місті Маріуполі не містять норм щодо зобов'язання міської ради та міського голови виступати ініціаторами громадських слухань з питань обговорення проектів реконструкції об'єктів комунальної власності.

01.03.2019, протоколом № 1, тендерним комітетом КП «Міське управління капітального будівництва», у відповідності до Програми економічного і соціального розвитку м. Маріуполя на 2019 рік, розробленого робочого проекту, отриманого позитивного експертного звіту та затвердженого рішенням Маріупольської міської ради робочого проекту, було прийнято рішення про початок тендерної процедури за відкритими торгами «Реконструкція площі Свободи на пр. Миру у Центральному районі м. Маріуполя» на загальну суму 41 145 988,80грн., (UA-2019-03-01-002117-a).

Протоколом № 2 від 01.03.19 тендерним комітетом була розглянута та затверджена тендерна документація стосовно закупівлі, яка передбачає кваліфікаційні вимоги до учасника (зокрема, наявність досвіду виконання робіт за аналогічними договорами), технічний опис закупівлі та проект договору. У проекті договору наведені вимоги щодо гарантійного строку експлуатації об'єкту, який складає 10 років з моменту прийняття об'єкту замовником (підпункт 2.2.1. проекту договору). Учасники відкритих торгів можуть ознайомитись з проектно-кошторисною документацію, попередньо узгодивши дату та час ознайомлення з КП «Міське управління капітального будівництва».

18.03.2019 відбувся аукціон в якому прийняло участь два учасника:

1. ФОП «Добровольська Світлана Володимирівна» з пропозицією 41 000 000,00 грн;

2. ТОВ «Будівельна та торгівельна компанія «МІРА» з пропозицією 40 650 000,00 грн.

За результатами розгляду пропозиції учасника торгів ТОВ «Добровольська Світлана Володимирівна», тендерним комітетом були встановлені порушення виконання умов тендерної документації, а саме:

1.Тендерна пропозиція обов’язково повинна супроводжуватись документом, що підтверджує надання Учасником  забезпечення тендерної пропозиції, яке має бути надане у формі  банківської гарантії (електронний документ з електронно-цифровим підписом відповідно до вимог діючого законодавства). Цю вимогу Учасником не виконано.

2.Учасником надана заява-пропозиція, яка не відповідає зразку, наведеному в Додатку № 2 тендерної документації.

3.В складі пропозиції Учасника відсутня  довідка у довільній формі про наявність: матеріально-технічної бази, власного та/або залученого парку машин і механізмів, необхідних для виконання цієї закупівлі, із зазначенням їх переліку. До довідки, за наявності, додаються завірені копії відповідних офіційних документів (технічних паспортів), завірені копії відповідних договорів на залучені/орендовані машини і механізми.

4.Учасником не надано довідку про наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід.  

5.В складі пропозиції Учасника не надана довідка про наявність досвіду у виконанні договору, аналогічного за видом робіт предмету закупівлі, за останні п’ять років, з наданням копії 1-го договору, довідок про вартість виконаних робіт, складених за формою КБ-3, що свідчать про належне виконання договору, рекомендаційний лист (лист – підтвердження про виконання аналогічного договору) від контрагенту, з яким було укладено аналогічний договір.

6.В складі пропозиції не надано графіка виконання робіт, передбачених предметом закупівлі, із зазначенням видів робіт, наданих замовником у специфікації.

7.Згідно інструкції з підготовки тендерної пропозиції, учасником не завантажені Документи, передбачені пп. 8.1, 8.2 п.8, п.п.9-15 Додатку 1, які завантажуються  учасником, тендерна пропозиція якого за результатами автоматичної оцінки визначена найбільш економічно вигідною,  протягом одного дня з дня проведення аукціону.

 Враховуючи наведені порушення, відповідно до п.4 ч.1 ст.30 Закону України «Про публічні закупівлі», тендерним комітетом було прийнято рішення про відхилення пропозиції ФОП «Добровольська Світлана Володимирівна», про що свідчить оприлюднений протокол розгляду пропозиції №3 від 21.03.19.

Наступною за результатами аукціону, розглядається пропозиція учасника            ТОВ «Будівельна та торгівельна компанія «МІРА». Згідно Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VІІІ строк розгляду тендерної пропозиції яка за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною, не повинен перевищувати п'яти робочих днів з дня визначення найбільш економічно вигідної пропозиції. Строк розгляду тендерної пропозиції може бути аргументовано продовжено замовником до 20 робочих днів. Станом на 23.03.2019 стадія тендеру – кваліфікація учасника.

Враховуючи вищенаведене, просимо розглянути можливість спростувати інформацію, розміщену на Вашому інформаційному ресурсі.

В протилежному випадку,  з метою поновлення порушених прав та законних інтересів Маріупольської міської ради,  ми будемо змушені звернутись із позовною заявою до суду та відповідних органів влади, для вжиття заходів, в рамках чинного законодавства".

Мариуполь тендер площадьсвободы
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Общество
Сегодня во время шторма хозяйский кот испугался и залез на дерево возле многоэтжаного дома на ул. Солнечной. Об этом 0629 сообщили местные жители. Несчастное животное не может слезть и постоянно плачет. "Ситуацию ухудшает то, что он сидит на очень тонкой ветке, которая постоянно гнется на уровне 3 этажа. Снять его самостоятельно невозможно. Очень тяжело смотреть, как мучается несчастное животное", - говорят жители. Спасти кота с помощью вышки также оказало...
Общество
Сегодня  днем во время сильного шторма в  открытое море унесло  35-летнего серфингиста. Об этом 0629 сообщил начальник аварийно-водолазной службы Мариупольского городского совета Александр Татай. По имеющейся информации он вышел в море  в момент сильнейшего шквального ветра(скорость достигала  более 20 м/c, высота волны достигала 2 м) на спасательную станцию поступила информация.  Как сообщили представители клуба "Виндлайф"  с поселка Песчаный около 40 мин...
Общество
В Донецкой области объявлено штормовое  предупреждение. Синоптики прогнозируют сильные порывы ветра до 15 - 20 м/с. "Клиентов призывают  соблюдать правила электробезопасности: не приближаться к оборванного провода ближе, чем на 12 метров;  ни в коем случае не касаться его. При обнаружении оборванных или провислых проводов, открытых дверей и люков электроустановок, а также поврежденных опор пишите нам в "Фейсбук" или звоните в контакт-центр (0629) 450-473 (...
Новости компаний
Уже 20 сентября начинают свою работу группы по интересному и современному обучению робототехнике, программированию и конструированию! А для тех, кто хочет посетить Робоклуб бесплатно, TRINITY проводит розыгрыш пяти сертификатов в социальных сетях Instagram и Facebook с очень простыми условиями: подписаться на страничку сделать репост и написать любой комментарий к записи о конкурсе. Подробнее на страницах компании TRINITY: https://www.instagram.com/trinity...
Новости компаний
Сегодня, как никогда, стоит задуматься о безопасности своих данных, особенно, в сети интернет, где детей привлекает масса интересных игр, музыки и мультфильмов! IT Академия BYTE проводит открытый урок по кибербезопасности для детей. Вы узнаете:  как правильно вести себя в сети, чтобы не стать жертвой взлома; как защитить свои персональные данные; как защитить устройства от хакинга и от программных вредителей – компьютерных вирусов. 20 сентября в 18:00 IT а...
Общество
Заместитель начальника полиции Донецкой области Артем Кисько принял участие в национальных соревнованиях "Ігри нескорених" и дошел до финала. Об этом сообщает сайт полиции Донецкой области. Заместитель начальника полиции Донецкой области Артем Кисько принял участие в национальных соревнованиях «Ігри нескорених». Эти соревнования состоялись в  Киеве. Там проходил финальный этап отбора кандидатов в национальную команду. Победители будут представлять Украину...
Общество
В Украине ведется подготовка отвода войск по всей линии фронта в Донбассе. Об этом командующий ООС Владимир Кравченко заявил на встрече с координатором системы ООН, координатором по гуманитарным вопросам и постоянным представителем Программы развития ООН в Украине Оснат Лубрани, передает штаб ООС. "На сегодня проводятся подготовительные мероприятия по отводу войск вдоль всей линии разграничения. Такая задача определена Начальником Генерального штаба Воору...
Общество
Концерт популярного артиста Монатика прошел без происшествий. Только 2 посетителя концерта обратились за помощью к медикам. Как стало известно 0629, возле стадиона им. Бойко, где проходил концерт, дежурила "скорая помощь". За оказанием медицинской помощи к врачам обратилось 2 человека. У 15-летней девочки разболелся живот. Медики оказали юной фанатке помощь, предложили госпитализацию, но ехать в больницу она отказалась. Тогда медработники позвонили маме де...
Криминал
Вчера, 17 сентября, в Мариуполе произошло резонансное ограбление. У бывшего прокурора, который ныне на пенсии, из банковской ячейки выкрали все сбережения.  Об этом 0629 сообщили правоохранители. Из банковской ячейки были украдены 150 тыс. долларов, 30 тыс. евро и 0,5 кг. золота. В пресс-службе полиции факт преступления подтвердили. "Открыто уголовное производство по ч.5 ст.185 Уголовного кодекса Украины (кража, совершенная в особо крупных размерах). Санкц...
Новости по теме