Пройшло перше виїздне засідання Ради ректорів закладів вищої освіти, переміщенних з тимчасово окупованих територій.
На базі Донецького юридичного інституту МВС України проведено перше виїзне засідання Ради ректорів закладів вищої освіти, які переміщені з тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей та Автономної Республіки Крим
22 червня за ініціативи Міністерства освіти і науки України у м.Кривий Ріг, на базі Донецького юридичного інституту МВС України, який на теперішній час забезпечує освітню діяльність у м. Кривому Розі та м.Маріуполі, відбулося перше виїзне засідання Ради ректорів закладів вищої освіти, які вимушено переміщені із тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей та Автономної Республіки Крим.
У роботі засідання, окрім керівництва закладів вищої освіти, які переміщені з тимчасово окупованої території України, взяли участь Криворізький міський голова Юрій Вілкул, помічник народного депутата Верховної Ради України О.В. Співаковського Андрій Черних, в.о. директора Департаменту вищої освіти МОН Світлана Кретович, Державний експерт директорату вищої освіти і освіти дорослих Віталій Носок, директор Координаційного центру переміщених ЗВО Олександр Кульга, Головний спеціаліст відділу науки, вищої освіти та атестаційної експертизи Департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації Андрій Панасенко, головний спеціаліст управління освіти і науки Криворізької міської ради Тетяна Семенюк, виконавчий директор благодійної організації Елла Соколюк, Керівник проекту інтеграції переселенців в громаду міста Кривого Рогу БО «БТ «Мережа» Лариса Сидоренко.
Робота засідання Ради ректорів розпочалася в головному навчальному корпусі Донецького юридичного інституту МВС України (м. Кривий Ріг, вул.Степана Тільги, 21). Перед початком розгляду питань порядку денного з вітальною промовою до усіх присутніх звернувся Криворізький міський голова Юрій Вілкул, який акцентував увагу на те, що у 2014 році, через суспільно-політичну ситуацію в країні, до дружньої родини закладів вищої освіти міста Кривий Ріг приєднались два виші-переселенці - Донецький юридичний інститут МВС України та Донецький національний університет економіки і торгівлі імені М.Туган-Барановського.
«Переміщені заклади вищої освіти - це тисячі непростих історій студентів і викладачів, які у 2014 році не тільки рятували життя, але й евакуйовували свої alma mater. І саме в цей момент почала створюватися нова історія освітян-переселенців. Виші-переселенці стали справжньою елітою, Вас поважають і Вам довіряють. Підтвердженням цього є те, що саме з представниками вишів-переселенців прагнуть проводити робочі зустрічі представники державної влади, місцевого самоврядування, громадські діячі, міжнародні організації.
На теперішній час заклади вищої освіти, які переміщені з тимчасово окупованої території України рятують від окупації нашу молодь – за останній час кількість абітурієнтів, які виявляють бажання навчатися у вишах-переселенцях, суттєво зросла» - зазначив Криворізький міський голова Юрій Вілкул та побажав учасникам заходу активної, плідної роботи.
Засідання Ради ректорів розпочалася з розгляду питання реалізації норм Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності вищих навчальних закладів, наукових установ, переміщених з тимчасово окупованої території та з населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження». Андрій Черних довів до учасників основні норми проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо зміни системи управління закладами вищої освіти». Також, окрему увагу присутніх було зосереджено на питаннях вступної кампанії - умовах прийому, розподілу місць державного замовлення, фіксованому обсязі державного замовлення, діяльності центрів Донбас-Україна та Крим-Україна, продовженні дії акредитаційних сертифікатів тощо. У Донецькому юридичному інституті з 2016 року діє Освітній центр (ОЦ) «Донбас-Україна», який допомагає дітям успішно скласти ЗНО та вступити до вищих навчальних закладів України. На сьогодні в Донецькому юридичному інституті навчається 20 осіб, які проходили відповідну процедуру в Освітньому центрі «Донбас-Україна» і стали студентами Донецького юридичного інституту. ОЦ продовжує надавати свою допомогу дітям, які проживають на території проведення АТО, у вступній кампанії 2018. Наприкінці розгляду питань порядку денного з презентацією результатів діяльності Донецького юридичного інституту МВС України, як вишу-переселенця, протягом періоду вимушеної тимчасової передислокації виступив ректор інституту професор Віктор Бесчастний.
По закінченню засідання усі присутні відвідали навчально-виховний комплекс підготовки майбутніх поліцейських Донецького юридичного інституту, де ознайомилися з матеріально-технічною базою факультету, специфікою підготовки майбутніх правоохоронців. Після чого керівництву вишів-переселенців було запропоновано відвідати адміністративно-навчальний корпус Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського, який також через події на Сході України з 2014 року здійснює освітню та наукову діяльність у м. Кривому Розі.
Крім того, з метою популяризації освітньої та наукової діяльності вишів-переселенців, в.о. директора Департаменту вищої освіти МОН Світлана Кретович, Державний експерт директорату вищої освіти і освіти дорослих Віталій Носок, директор Координаційного центру переміщених ЗВО Олександр Кульга дали інтерв’ю у прямому ефірі Національної суспільної телерадіокомпанії України «Криворіжжя», під час якого висвітлили інформацію про проведення на базі Донецького юридичного інституту першого виїзного засідання Ради ректорів вишів-переселенців, а також обговорили важливі питання забезпечення закладами вищої освіти, які переміщені з тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей та Автономної Республіки Крим, освітянської діяльності, зокрема увага акцентувалась на питаннях вступної кампанії у таких вишах та перспективах розвитку вишів-переселенців. Під час інтерв’ю до студії надходили питання від слухачів, які стосувалися умов вступу, на які представники Міністерства дали ґрунтовні відповіді.
Переконані, що такий формат проведення засідань Ради ректорів надасть можливість вишам-переселенцям більш ефективно обмінюватися власним досвідом та використовувати його у своїй подальшій діяльності.
Донецький Юридичний Інститут МВС України
dli.donetsk.ua
проспект Будівельників, 145 (Академія поліції)
телефони:
+380(50)035-05-53
+380(96)032-70-72