Новини компаній
20:03, 15 серпня 2017 р.

На варті психічного здоров`я

Новини компаній
На варті психічного здоров`я

Раніше, до військового конфлікту, все було чітко і ясно. І взагалі - все було.

Люди осягали життя і самих себе. Мріяли, планували і діяли. Зараз багато хто загубився сам, і загубилися помисли. Люди отримали жорсткий виклик. Свідомість мимоволі звужується, бажання відсутні, і сенс не бачиться ні в чому. Ти хочеш одного. Але саме це – здається недосяжним ...

Сьогодні Вже зрозуміло, що за пару місяців нічого не стабілізується, і треба жити в таких умовах, причому не зрозуміло як довго (що ще більш травмує и напружує). Тому тема впливу на людину військового конфлікту залишається дуже важливою і, на жаль надовго актуальними є питання: як військовий конфлікт входить в наше життя, які наслідки залишає и як з цим жити далі. Вплив цих складних, неоднозначних та стресових подій нікуди не зникає, та може приводити до труднощів в повсякденному житті, змінах у поведінці, загостренню хронічних хвороб. Тому професійна психологічна допомога необхідна. Це стосується і ветеранів АТО, і людей що мали вимушено виїхати зі своїх домівок, і мешканців міста, які відчувають вплив стресових подій на собі - розповідає в інтерв'ю Ірина Ткач, психолог - травмотерапевт, координатор Центру Травмотерапії «Відновлення» у м. Маріуполь.

Ірино з якими питаннями до Вас звертаються?

Наші спеціалісти, а саме травмотерапевти та психіатри надають спеціалізовану професійну допомогу. Спектр питань достатньо широкий, це симптоми, що можуть проявлятися після пережитої надмірно напруженої або травмуючої події:

  • Розлади сну.
  • Страшні сни (кошмари) про події, що сталися.
  • Самовільно виникаючі, нав’язливі спогади, думки.
  • Раптові почуття або поведінка – так, ніби певна стресова подія відбувається знову (наче Ви «знову там» і переживаєте все наяву).
  • Полохливість – легке лякання при різких звуках і рухах.
  • Пригнічений настрій.
  • Дратівливість, імпульсивність, гнів.
  • Різко негативні почуття – страх, жах, гнів, почуття провини, сорому, дорікання собі.
  • Втрата інтересу до занять, які раніше приносили задоволення.
  • Потреба уникати інших людей. Відчуття відчуженості, стіни між собою та іншими людьми.
  • Важко зосередитися.
  • Різко негативне ставлення до себе, інших людей або світу в цілому (як приклад, такі думки: «Я поганий, зі мною щось серйозно не так, нікому не можна вірити, усюди небезпека»).
  • Важко отримувати позитивні емоції (як приклад, радіти за своїх близьких, відчувати до них любов).
  • Фізичне напруження, тремтіння (перенапруження м’язів).
  • Провали пам’яті.
  • Погіршення стосунків з оточуючими – в сім’ї, на роботі, в спільноті.
  • Члени родини відокремлюються один від одного, втрачається підтримка, не розуміння: що робити, як далі жити.

Ірино, як відбувається робота?

Центр є структурою для надання спеціалізованої психологічної допомоги (лікування ПТСР і супутніх розладів). В основу роботи центру покладено принципи і процедури міжнародних стандартів, зокрема, Ізраїльської коаліції травми. Основними методами роботи є SEE FAR CBT, арт-терапія. Клієнт телефонує до координатора центру та домовляється про зручний час зустрічі.

Ірино, хто допомагає Центру Травмотерпії в реалізації власного потенціалу?

Громадська Організація «Українська асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій», Психологічна Кризова Служба, створила в м. Маріуполі Центр Травматерапії «Відновлення» в рамках проекту "Психологічна стабілізація постраждалих від конфлікту в Україні (Psychological stabilization of people affected by the conflict in Ukraine)", що здійснюється за підтримки Міжнародної Протестантської агенції служби розвитку протестантської Дияконії "Хліб для Світу" (Protestant Agency for Diakonia and Development for Bread for the World – Protestant Development Service).

Центр відкритий для всіх категорій населення, постраждалих внаслідок конфлікту в Україні, мета роботи центру - надання спеціалізованої психологічної допомоги, яка є безкоштовною.

З усіх питань звертатись в Центр Травматерапії «Відновлення»:

за адресою: м. Маріуполь, вул. Миколаївська 7/17, оф. 206;

за номером телефону (050) 184 93 95, або ( 068) 484 18 18

з 09.00 до 18.00 щоденно.

https://www.facebook.com/PKSdopomoga/

http://www.pss.org.ua/

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...