Маріуполець, скажи, хто твій герой

Невдовзі будуть названі лауреати Шевченківської премії – найпрестижнішої щорічної премії України в галузі літератури та мистецтва, започаткованої ще в 1961 році. Проте останнім часом процедура визначення лауреатів та переможців піддавалася нищівній критиці з боку громадськості, яка, зрештою, і вирішила взяти все у власні руки. Два роки тому – у 2007-му – розпочався громадський рух «Народна Шевченківська премія», яка пропонує зробити процедуру визначення кращих з кращих у найдемократичніший спосіб – народним голосуванням. У заяві, яку розповсюдили активісти руху, зазначається: «Нагородний зорепад, який ми спостерігаємо останнім часом, як не прикро, стосується і Національної премії імені Тараса Шевченка. Непрозорість вибору як номінантів, так і переможців, кулуарне обговорення, таємне голосування та незнання лауреатів переважною більшістю українців – це лише найгостріші проблеми, пов’язані з цією нагородою.

Ми самі можемо вибирати Шевченківських лауреатів! Долучись до процесу на www.taras.co.ua!

Народна Шевченківська премія - громадська ініціатива, що виникла на знак протесту проти закритої форми роботи Національного Шевченківського комітету та непрозорості механізмів обрання лауреатів.

Ми стверджуємо, що в наших силах перетворити Шевченківську премію на відзнаку дійсно національну. Ми поважаємо тих, кого нагородили справедливо, але ми повертаємо собі право визначати - хто гідний від імені української нації опинитися у світлі Тарасової постаті».

На сайті Народної Шевченківської премії www.taras.co.ua ви можете ознайомитися зі списком претендентів на премію і – щонайголовніше – з їхніми творами, а потім і проголосувати за того, хто, на вашу думку, достойний загальнонаціонального визнання. До речі, біля половини домінантів конкурсу –представники саме східної України. Тож, підтримайте своїх земляків.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Комментарии