• Головна
  • Що маріупольські підприємці у Славутичі сказали Володимиру Зеленському, - ФОТО
11:00, 30 квітня
Надійне джерело

Що маріупольські підприємці у Славутичі сказали Володимиру Зеленському, - ФОТО

26 квітня президент України Володимир Зеленський завітав до маріупольських підприємців у Славутичі.

Славутич – особливе місто. Його почали будувати після аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році як безпечне місто для працівників станції, ліквідаторів, евакуйованих із Чорнобиля. 

Тепер це місто стало рятівним для родини підприємців із Маріуполя.

Марія та Сергій Бубнови мали власне підприємство з переробки овочів у Маріуполі. Розпочинали свою справу з торгівлі овочами, а масштабувалися до власного переробного виробництва.

Війна двічі вдарила по них. Спочатку, у 2014-му, перекрила їм ринки збуту, які залишилися на окупованих Росією територіях Донеччини та Луганщини, а потім, у 2022-му, взагалі забрала будинок, підприємство, обладнання.

У Славутичі підприємцям запропонували найкращі умови для відновлення бізнесу, а міжнародні партнери  -  USAID – в рамках програмі  "Економічна підтримка України" допомогли придбати обладнання. Тож вони переїхали туди і почали працювати над побудовою підприємства з нуля. 

Станом на зараз можна вже констатувати: підприємство розпочало роботу. Його перейменували з «Азовської фабрики-кухні» на «Нову кухню».

За словами співзасновниці та директорки компанії, Марії Бубнової, фабрика виготовляє три види супів та український борщ і  поставляє їх у невеличкі продуктові магазини та за індивідуальними замовленнями з сайту.

«Супи, які ми виготовляємо, - це не напівфабрикати. Це готова продукція. Особисто я більше не готую дому перші страви, тому що багато роботи, немає часу. І у мене є запас готових супів на вибір. Ми розробили цю продукцію для людей, які зайняті, не мають часу або бажання стояти багато часів на кухні. Або не мають умов для приготування їжі», - пояснює 0629 Марія Бубнова.

Що маріупольські підприємці у Славутичі сказали Володимиру Зеленському, - ФОТО, фото-1

Зараз на сайті «Нової кухні» можна замовити супи за 55 грн, і борщ – 72 грн.

Марія Бубнова каже, що поки що невигідно співпрацювати із великим супермаркетами, бо у них працює система відтермінування платежу, через це ціна на борщ на полицях сягає приблизно 170 грн. Це дорого.

А от у маленьких магазинчиках ціна дуже приємна, і тому там продажі відбуваються непогано. 

«На жаль, поки що про нас мало хто знає. Ми виїхали із Маріуполя і втратили всі свої економічні зв’язки. Дуже важко просувати свою продукцію там, де про тебе ніхто не чув. Тому ми зараз дуже потребуємо розширення ринку збуту», - розповідає Марія Бубнова.

Саме про це вона казала Володимиру Зеленському під час його візиту на підприємство.

Фото  - Фейсбук Марії Бубнової

Що маріупольські підприємці у Славутичі сказали Володимиру Зеленському, - ФОТО, фото-2

Зустріч відбулася 26 квітня у рамках візиту до Славутича з нагоди річниці чорнобильської трагедії. Зеленський був на багатьох локаціях у місті. «Нова кухня» була  лише однією з них. 

Окрім Володимира та Олени Зеленських, у складі делегації була Тетяна Бережна, заступниця міністра економіки, Руслан Кравченко, представник Київської ОДА, багато охорони. Загалом близько 40 людей.

Що маріупольські підприємці у Славутичі сказали Володимиру Зеленському, - ФОТО, фото-3

«Ми готувалися до цього візиту протягом трьох днів. Там дуже серйозний безпековий протокол. Тож треба було підготувати необхідні заходи», - розповідає Марія Бубнова.

На її особисте враження, зустріч була конструктивною. 

Що маріупольські підприємці у Славутичі сказали Володимиру Зеленському, - ФОТО, фото-4

«Два мої основні меседжі, які я намагалася донести: по-перше, після Маріуполя можна відновлюватися, отримувати гранти, в тому числі і від Міністерства економіки, працювати. По-друге – нам потрібен збут», - каже директорка підприємства.

Зараз вона вже поставляє готові супи військовим у їхні підрозділи, але поки що лише через волонтерські ініціативи та приватні замовлення родин військовослужбовців. Але в компанії планують також виходити на благодійні фонди і працювати з тими, хто надає соціальну допомогу.

В цілому, Марія Бубнова вважає, що їхня команда зробила дуже великий крок – від руїн власного бізнесу до відновлення і презентації продукції на державному рівні.

Але для розвитку успіху треба розширювати співпрацю. Чим «Нова кухня» зараз і займається.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Нова торгова марка, нове місто, нове життя. Як родина маріупольців Бубнових відновлює свій бізнес, - ФОТО

Який бізнес залишився у Маріуполі. Інтерв'ю з Дмитром Дресвянниковим

Підприємці із Маріуполя показали, яке сучасне обладнання придбали для своєї "Нової кухні", - ВІДЕО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, буду повертатись і переоформлювати його за російськими законами
14,2%
Хочу повернутись, щоб врятувати, але не можу - не пускають
8,7%
Не можу і не хочу повертатись і взаємодіяти з окупантами, навіть заради власної квартири (будинку)
24,5%
У відчаї, не знаю що робити
16,9%
Буду чекати деокупацію, заберу своє
35,7%
#Маріуполь #Славутич #Зеленський #Нова кухня #Бубнови
live comments feed...