15:38, 24 серпня 2015 р.

Проживання за кордоном


Грін кард – це ваш «зелений коридор» в Америку. Цей документ офіційно засвідчує, що, хоча ви не є громадянином США, все одно можете постійно проживати в цій країні і користуватися всіма правами, які є у громадян Америки. Майже, але не всіма: вид на проживання в США, наприклад, не дає таке право, яке є у «резидентних» громадян США – це право приймати участь у виборах і голосувати за свого кандидата.

Тепер розглянемо конкретно, що ж дає своєму власникові зелена карта, чому люди готові витрачати час і гроші, щоб здобути цей жаданий пропуск в краще життя?

Суто цивільні права полягають в отриманні можливості безперешкодного в'їзду і виїзду із США. Головне – не забути цей документ при перетині кордону. Порада: в'їжджайте в країну тільки через легальні пункти, і не забувайте відзначати в своєму блокноті дати виїзду за межі країни і повернення назад.

Якщо ви отримали зелену карту, то термін вашого легального перебування в США стане необмеженим. Тобто дія карти – довічна, а от сам бланк доведеться оновлювати кожні десять років.

Ви можете перебувати в будь-якому з півсотні штатів, який припав вам до душі скільки забажаєте. Якщо грін карта отримана вами для всієї сім'ї, то, що б з вами не сталося, ваші домочадці і родичі першого ступеня не втратять можливості жити в США і користуватися перевагами власника цього документа. Для довідки: навіть якщо імміграційні закони зміняться, то ці зміни не будуть стосуватися вас і членів сім'ї. Іншими словами, грін-карта наділяє вас особливим статусом недоторканності.

Володіння «зеленою карткою» відкриває багато можливостей, в тому числі доступ до допомоги в отриманні освіти за програмою, яку фінансує спеціальний департамент у американському уряді. При цьому вартість навчання в коледжі або університеті США скоротиться в три-чотири рази. Ви можете претендувати на будь-яку роботу на території Америки, за винятком тих посад, на які відповідно до статуту наймають тільки громадян США.

Якщо ви пропрацюєте в Америці 40 кварталів (або 120 місяців, або десять років), то знайдете право претендувати на соціальні пільги та отримання пенсійного змісту.

Оскільки роботодавці нерідко вимагають, щоб їх майбутні співробітники пройшли перевірку на благонадійність (а пройти таку перевірку можуть тільки громадяни США і володарі Грін кард), то горизонти працевлаштування для вас значно розширяться. Комерційна діяльність і кредитні перспективи: отримання професійної ліцензії на певні види діяльності, які в деяких штатах здійснювати без ліцензії заборонено (наприклад, стати страховим агентом). Відчуваєте бажання мати свій бізнес, акціонерне товариство і навіть корпорацію, то володіння зеленою картою озброїть вас і таким правом.

З видом на проживання в США одержання кредиту стає простіше, а банківські відсотки при цьому будуть нижче.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

live comments feed...