21:44, 12 липня 2015 р.

Обираємо клей для шпалер

Якщо ви хоч раз робили ремонт, то проблема вибору клею для шпалер вам добре знайома. Здається, найважче позаду – шпалери придбали, і тут постає питання, який клей обрати і скільки його необхідно.

Якщо вам здається, що вибір клею неважливий і різні види шпалер можна приклеїти на однаковий клей, ви дуже помиляєтесь. Для кожного типу шпалер, призначений певний клей.

Отже, які основні правила вибору клею для шпалер?

1. Необхідно уважно прочитати на шпалерах, якого вони типу (паперові, флізелінові, вінілові, важкі, структурні).

2. Слід звернути увагу на поверхню, для якої призначені шпалери.

3. Пам’ятайте, що універсальний клей підходить лише для паперових шпалер, наслідки нанесення такого клею на інші шпалери можуть бути не втішними.

Обрати якісний клей можна на metylan.ua.

Отже, давайте визначимося, для яких шпалер який клей потрібен.

Паперові шпалери можна клеїти на будь який універсальний клей. Як його розводити, уважно читайте на упаковці з клеєм. Універсальний клей найдешевший з усіх.

Для тиснених, структурних та тканинних шпалер підійде вініловий клей, який завдяки своєму складу має властивості, які дозволяють при не правильному наклеюванні відірвати швидко полосу шпалери та приклеїти її як треба.

Для важких шпалер, існує спеціальний клей, який завдяки домішкам має дуже високу клеючу здатність.

Для текстурних, велюрових та склошпалер краще використовувати  дисперсійний клей, який крім високої ступені склеювання має ще й стійкість до підвищеної вологості.  

Також, слід пам’ятати, що клей для шпалер може продавати у сухому вигляді (слід розводити водою), а також у вигляді готової суміші, яка не вимагає спеціальної підготовки.

Отже, якщо ви досі вважаєте, що можна обирати будь-який клей, то варто знати, які наслідки можуть бути, якщо клей підібраний не вірно.

Якщо ви поклеїли шпалери на клей, який не призначався для них, то можуть утворитися здуття, так звані повітряні пустоти. А інколи може взагалі відшаруватися одна полоса, а то й усі шпалери. Зрозуміло, що ніхто не хоче робити подвійну роботу, тому краще обирати клей, який підходить саме для ваших шпалер.

Пам’ятайте, що на якості клею не варто економити, адже «скупий платить двічі». Адже, краще один раз заплатити гроші за якісний клей, призначений саме для ваших шпалер, а потім декілька років радіти ремонту, ніж кожний тиждень бігати з клеєм та підклеювати стики, які почали розходитися. 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...