18:34, 3 червня 2015 р.

Як вибрати вишиванку

Для того, щоб розібратись, як вибрати вишиванку, давайте почнемо з того, що впливає на якість і ціну. Купити вишиванку жіночу можна в інтернет-магазині.

Вартість вишиванки залежить від:

  • способу виготовлення (машинна вишивка, ручна вишивка);
  • тканини (домоткане полотно, льон, марлевий льон, батист, шифон, поплін);
  • типу і площини вишивки (вишивка по тканині, нашивка) - площина вишивки суттєво впливає на її вартість;
  • ниток, якими вишивається (шовк, віскозний шовк, акрилова нитка);

Спосіб виготовлення:

  • вишиванки ручної роботи як правило дорожчі від фабричних вишиванок в декілька разів. Це пов`язано з тим, що швидкість вишивання відрізняється в сотні раз;
  • щобб відрізнити ручну вишивку від машинної, достатньо поглянути на зворотній бік вишивки. Якщо на зворотній стороні вишивка практично повторюється - це машинна вишивка. Орнамент вишивки ручної роботи з іншого боку виробу виглядяє інакше, ніж з лицьової сторони;

Геометричні орнаменти зберігають у собі багато таємних символів, тісно переплітаючись з слов'янської міфологією. Геометричний орнамент це один з найпоширеніших видів вишивання. Для нього характерні ромби, кружальця, хрести, лінії, зигзаги. Крім того серед геометричного орнаменту дуже популярні символ «каракулі» і знак «безконечник», які прийшли до нас з часів трипільської культури.

Значення таємних символів геометричних орнаментів потрібно почати з Води і Сонця. Оскільки саме ці дві стихії частіше інших зустрічаються на українській вишиванки. Візерунок сонце зображували восьмикутним квіткою або розеткою. А ось візерунок води - схожий на скрученого вужа. Орнаменти Вода і Сонце символізують дві стихії. Їх наносили на дитячу сорочку як оберіг материнської та батьківської енергії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...